Koronawirus

Wszystko co niezwiązane z górami i turystyką
Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Re: Koronawirus

Postautor: Lech » 30-03-2020 10:51

Uwaga Krzysztof63, Raubritter, Dolnoślązak i inni! Wchodzicie na własną odpowiedzialność - wraża propaganda z TVN > https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/placimy- ... a,263,4592

PS. Dla bezpieczeństwa proponuję zresetować komputer lub smartfon!
Obrazek

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 30-03-2020 18:36

Ja pitole - dawno tak mnie nie wciągnęła wymiana zdań :) Grubo Panowie :)

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 30-03-2020 20:25

Lech pisze:raża propaganda z TVN

A więc jednak czerpiesz z tego ścieku ... Nie można było się od razu przyznać? Wiem, że wstyd jak cholera, ale skoro jesteś taki bezkompromisowy to trochę odwagi by się przydało.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 30-03-2020 20:34

Cytat: "Można kombinować, że w szumie przekazów dnia nikt nie zauważy, że Polska w przeciwieństwie do innych krajów, takich jak Hiszpania, Francja, nie mówiąc o Włoszech, miała więcej czasu, by zagrożenie potraktować bardzo poważnie i odpowiednio się przygotować. Tym bardziej że – jak informuje „Gazeta Wyborcza” – już w styczniu polski wywiad na podstawie informacji z Chin alarmował, że koronawirus to poważne zagrożenie, na które trzeba się przygotować. Tymczasem jeszcze 24 lutego premier Morawiecki mówił po naradzie z wojewodami: „Chcemy być przygotowani, nawet nadmiarowo można powiedzieć, na wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce i gdyby pojawił się u większej liczby osób”. Ile znaczą dziś te słowa, każdy może ocenić bez większego trudu." (...)
"…to dlaczego w marcu w szpitalach brakuje nawet mydła? Polska firma odzieżowa mogła już pod koniec stycznia kupić dla swoich pracowników w Szanghaju pół miliona masek. Tymczasem miesiąc później w Polsacie minister zdrowia zapewniał: „Agencja Rezerw Materiałowych (ARM) jest wyposażona we wszystkie środki ochrony osobistej i leki na wypadek jakiejkolwiek epidemii”. Ile znaczą te słowa, wie dziś każdy. Szpitale błagają o pomoc, brakuje nie tylko tych środków, słyszymy, że brakuje nawet mydła"> https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... irusa.read

PS. Dziennikarz napisał: "Ile znaczą dziś te słowa, każdy może ocenić bez większego trudu... Ile znaczą te słowa, wie dziś każdy". Niestety zapomniał o istnieniu rzeszy głupków, do głów których ta przykra prawda nie ma szans się przebić.
Obrazek

Leuthen
bardzo stary wyga

Postautor: Leuthen » 31-03-2020 12:21

Lista nowych ograniczeń (obowiązują od północy):
- zasada dystansu społecznego - minimum 2 metry od drugiej osoby, ta zasada nie dotyczy rodzica opiekującego się małym dzieckiem na spacerze, czy opieki nad osobą z niepełnosprawnością;

- osoby poniżej 18 roku życia będą mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą;

- ograniczenia w dostępie do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji;

- zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich;

- limit osób w sklepie: do trzech osób na kasę; w urzędach pocztowych limit do dwóch osób na jedno okienko;

- na bazarach, targowiskach limit trzech osób do jednego straganu;

- zamknięte zostaną zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, tatuażu i piercingu;

- w weekendy zamknięte będą wszystkie sklepy budowlane;

- sklepy spożywcze, apteki, drogerie w godzinach od 10 do 12 będą otwarte tylko dla osób powyżej 65. roku życia;

- obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu;

- zamknięte hotele i miejsca noclegowe, wyjątkiem będą miejsca, gdzie przebywają osoby w kwarantannie, wykorzystywane do izolacji oraz jako noclegi dla pracowników;

- w miejscach pracy musi być zachowany dystans półtora metra i zapewnione środki do dezynfekcji;

- limit miejsc dla pasażerów u przewoźników prywatnych, bardziej restrykcyjne kontrole;

- rozszerzona formuła kwarantanny: osoby, które od wtorku zostaną poddane kwarantannie, będą poddane izolacji całkowitej na dwa tygodnie, także od swojej rodziny. W przeciwnym wypadku, kwarantannie co najmniej dwutygodniowej poddani zostaną wszyscy domownicy z podanego adresu;

- odwołane zostaną wszystkie zabiegi rehabilitacyjne; wyjątkiem są sytuacje, w których rehabilitacja jest bezwzględnie wymagana stanem zdrowia pacjenta
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 31-03-2020 12:29

Czyli żyjesz z kimś pod jednym dachem, bzykasz go, razem jecie, myjecie się, ale na dworze musicie być oddaleni o 2 metry. Geniusz to wymyślił!
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 31-03-2020 13:00

Ciekawe, że o maseczkach nic nie ma. Nic dziwnego, bo tego środka zabezpieczającego brakuje, mimo że mieli sporo czasu by je zakupić i uruchomić też własną produkcję. Jest o obowiązku nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu (konkretnie jakich?), bo te lateksowe też trudno zdobyć. Niestety wcześniej rząd o tym nie pomyślał tylko trąbili, że są przygotowani i wyposażeni "we wszystkie środki ochrony osobistej i leki na wypadek jakiejkolwiek epidemii".

Obrazek

13 marca wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, a tu 10 dni później Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Inowrocławiu przekazuje 5 maseczek na placówkę medyczną. Mają niesamowity rozmach. To wszystko zawdzięczamy dobrej zmianie - niepodległym rządom dumnych Polaków i wielkich patriotów niezłomnie walczących z urojoną komuną, która upadła przed 30 laty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 31-03-2020 13:10

Lech pisze:To wszystko zawdzięczamy dobrej zmianie - niepodległym rządom dumnych Polaków i wielkich patriotów niezlomnie walczących z komuną, która upadła przed 30 laty.

:lol: :lol: :lol:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 31-03-2020 13:28

A tak. Z urojonymi komunistami, ubekami, mordami zdradzieckimi, targowicą, zakamuflowaną opcją niemiecką itd. łatwo było "walczyć". Z tym niewidzialnym, ale bynajmniej nie urojonym wrogiem będzie o wiele trudniej, a ofiarą błędnej taktyki i braku środków do walki może być każdy z nas.
Ostatnio zmieniony 31-03-2020 13:39 przez Lech, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 31-03-2020 13:29

Odnosnie rękawiczek, to u mnie się skończyły dla pracowników kilka dni temu, zostały tylko S-ki, których nikt nie jest w stanie założyć, a wczoraj na zmianie kierownik podarował mi jedną parę, z zastrzeżeniem, że mam ich nie zdejmować nawet w kiblu :lol: Ciekaw jestem skąd wytrzasną do jutra rękawiczki dla klientów?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 31-03-2020 14:32

Lech pisze:A tak. Z urojonymi komunistami, ubekami, mordami zdradzieckimi, targowicą, zakamuflowaną opcją niemiecką itd. łatwo było "walczyć". Z tym niewidzialnym, ale bynajmniej nie urojonym wrogiem będzie o wiele trudniej, a ofiarą błędnej taktyki i braku środków do walki może być każdy z nas.

:lol: :lol: :lol:

Pudelek pisze:Odnosnie rękawiczek, to u mnie się skończyły dla pracowników kilka dni temu, zostały tylko S-ki, których nikt nie jest w stanie założyć, a wczoraj na zmianie kierownik podarował mi jedną parę, z zastrzeżeniem, że mam ich nie zdejmować nawet w kiblu :lol: Ciekaw jestem skąd wytrzasną do jutra rękawiczki dla klientów?

Ja mam ten plus, że u mnie w pracy jest ich sporo, tak samo jak środków do dezynfekcji. I co? Ludzie zaczęli je wynosić do domu i teraz środki ochrony indywidualnej wydaje tylko przełożony :evil: :twisted:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 31-03-2020 14:48

I tu wracamy do sedna problemu - środków ochrony jest w obiegu tak mało, że ludzie podbierają je z pracy. Akurat z dezynfekcją problemu nie mamy, tego śmierdzącego świństwa pod dostatkiem, ale z rękawiczkami bieda. Ale od czwartku mamy je nosić obowiązkowo, jeszcze się okaże, że będziemy musieli je sami skombinować :P

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 31-03-2020 17:54

Co do rękawiczek w sklepach to chyba chodzi o te foliowe, wszędzie w marketach je widzę przy wejściu.

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec

Postautor: Krzysztof63 » 31-03-2020 18:51

Lech pisze: To wszystko zawdzięczamy dobrej zmianie - niepodległym rządom dumnych Polaków i wielkich patriotów niezłomnie walczących z urojoną komuną, która upadła przed 30 laty.

No popatrz - Francja nie walczy z urojoną komuną, a masek i rękawic też nie ma. Najlepszy z prezydentów ogłosił dzisiaj świetlana mądrość, że jak bedzie się produkować - to będą.
Włosi ubierają lekarzy w worki na smieci. To pewnie też dlatego, że walczą z urojoną komuną. A w takich Niemczech od walki z NRD brakło nawet polskich pielęgniarek.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 31-03-2020 19:54

Ty nie ściemniaj i nie oglądaj się na Włochy czy Francję, gdzie epidemia zaczęła się wcześniej i weszła w takie stadium, że jest kilkadziesiąt razy więcej chorych i zmarłych niż w Polsce. I choć na początku środków do przeciwdziałania epidemii im nie brakowało, to teraz przewożą chorych do niemieckich szpitali. Lepiej pomyśl co będzie u nas, bowiem prognozy są złe o czym mówi sam Minister Zdrowia w rządzie PiS, a już na początku epidemii dzieje się coś takiego:
Koronawirus. Lekarz z Krakowa stracił nerwy i mówi prawdę o rozlatującej się służbie zdrowia. "60 testów na cały Kraków?!"

"...Dziękuję sanepidowi za pomoc w rozsianiu w jeden dzień takiej paniki wśród personelu, że resztki ludzi chcą się zwalniać albo nie przychodzą do pracy (i nie – NIE z powodu zagrożenia na oddziale – z powodu podejścia sanepidu, który koniec końcem nie jest w stanie zrobić NIC..." - pisze jeden z krakowskich lekarzy na Facebooku po nocy spędzonej na oddziale, gdy pojawiło się zagrożenie zakażenia. Cała sytuacja jaką przedstawia pokazuje załamywanie się polskiego systemu opieki medycznej. Brakuje ludzi, testów, sprzętu, pomysłów, wiedzy. Brakuje wszystkiego. Czekamy na stanowisku sanepidu.(...)

Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości odnośnie tego, jakie panują zasady „w czasach zarazy”, to opowiem Wam teraz bajkę…

Dawno, dawno temu wczoraj, w maleńkiej wiosce zwanej Krakowem był sobie zakład opiekuńczo-leczniczy, który pod swoją opieką miał prawie 400 starych, schorowanych i zdanych na łaskę innych, ludzi. Okazało się, że jedna z pielęgniarek, która pracuje w szpitalu Żeromskiego uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - a złożyło się tak, że miała u nas dyżur kilka dni wcześniej… Osoba ta nie miała (ani dalej nie ma) żadnych objawów a test został jej wykonany rutynowo w związku z lawiną zakażeń wśród personelu szpitala. O sprawie poinformowaliśmy sanepid – zgodnie z obowiązującymi przepisami. Owy magiczny sanepid miał nam pomóc…
W efekcie nakazali zamknięcie całego personelu na oddziale i nie wypuszczanie ludzi do domu. Na jak długo? Tego w tamtej chwili nikt nie był w stanie określić… Napięcie rosło z godziny na godzinę i trudno się ludziom dziwić.
Dowiedzieliśmy się, że nie ma możliwości zrobienia testów osobom, które potencjalnie miały z zakażoną pielęgniarką kontakt, bo… testów nie ma a na cały Kraków sanepid ma (UWAGA! UWAGA! Werrrrble….) 2x 30 prób, które mogą wykonać. To nie jest informacja wyssana z palca czy taka, którą przekazała mi koleżanka, której siostra sąsiadki jej ojca sprząta w sanepidzie i zasłyszała przy okazji opróżniania popielniczki z petów… – to jest oficjalna informacja otrzymana od osoby z kierownictwa.

…60 testów na miasto liczące (poprawcie mnie) 750 – 800 000 ludzi???!

Co więc kazano nam zrobić?
Cały personel, który miał potencjalny kontakt został odesłany na kwarantannę do domów – w sytuacji, w której i tak brakuje personelu. Po co robić testy – można wyrżnąć jednostce cały personel z oddziału i niech się bujają a przy okazji sieją w razie czego wśród małżonków, dzieci czy rodziców – byle w domach.

Z oddziału nakazano zrobić „oddział zakaźny” i zapewnić personelowi wszelkie środki ochrony osobistej (jak na oddział zakaźny przystało) – LUDZIE! Od ponad miesiąca nie można nigdzie kupić masek, przyłbic i całej reszty sprzętu jednorazowego… Maski szyją nam krawcowe z ogólnopolskiej akcji!!! Szpitale publiczne nie mają, a ja mam w zakładzie opiekuńczo-leczniczym zrobić oddział zakaźny (choć nie mam ANI JEDNEGO POTWIERDZONEGO PRZYPADKU ZAKAŻENIA!!!!). Nie wiem, przyłbic nie ma, to może zakładać ludziom słoiki na głowę i owijać ich szczelnie stretchem?

To nie wszystko…
Wisienką na torcie okazał się wieczór.
W okolicy godziny 21 do dwóch pielęgniarek, pełniących dyżur nocny, zadzwoniły 2 panie z sanepidu i nakazały im ZEJŚĆ Z DYŻURU o 22 i udać się do domów na kwarantannę. Dziewczyny zaczęły tłumaczyć, że nie ma na oddziale nikogo innego, że mają pod opieką 30 pacjentów. Co usłyszały? Że trudno a Zarząd będzie sobie musiał jakoś poradzić z sytuacją (czyt. sprowadzić do pacjentów personel z innych pięter…)
A zatem zapobieganie rozprzestrzenianiu wirusa wygląda następująco:
a) potencjalnie zakażonym pielęgniarkom każe się po 3h dyżuru nagle wracać do rodzin – a co tam rodziny… rodziny se można pozarażać. Testów się im nie wykonuje, bo nie ma choć, Pan Minister grzmi z ambony, że testy są i testów nie zabraknie – sranie w banię!
b) na potencjalnie zakażony oddział nakazuje się wprowadzić „czysty” personel, z innego „czystego” oddziału, czy narazić kolejny personel na zainfekowanie.
Takie rzeczy każe się nam robić!!! Czy ktoś mi to wytłumaczy??
c) jak nie ma personelu, to sanepid nie wie co jednostka powinna zrobić, po czym nikt już nie odbiera telefonów……

Ludzie się nie liczą, pacjenci się nie liczą – ojcowie, matki, babcie, dziadkowie, bracia, siostry - wszyscy, którzy u nas przebywają – nie liczą się. Jeżeli ktoś uważa inaczej, myślę że powinien zweryfikować swoje podejście. Zawsze może zadzwonić jakaś mądra osóbka i nakazać odejście od łóżek pacjentów.
Skrajnie nieodpowiedzialnym pajacom, którzy wracają teraz z wakacji, robi się testy. Dla personelu i pacjentów testów brakuje.

Dziękuję – przepraszam, musiałam to wszystko z siebie wyrzucić, bo mnie to wykańcza… Nie dość, że znikąd pomocy, to jeszcze nogi człowiekowi przetrącą.

Dziękuję sanepidowi za pomoc w rozsianiu w jeden dzień takiej paniki wśród personelu, że resztki ludzi chcą się zwalniać albo nie przychodzą do pracy (i nie – NIE z powodu zagrożenia na oddziale – z powodu podejścia sanepidu, który koniec końcem nie jest w stanie zrobić NIC a ludzie są zdani sami na siebie) Dziękuję za pozostawienie 30 leżących pacjentów bez opieki i sparaliżowanie pracy oddziału.
> https://gazetakrakowska.pl/koronawirus- ... 1-14890573

PS. Wczoraj rano o godz 9 - 1905 dzisiaj już obecnie podane, że 2311 i 50 osób w stanie ciężkim . I to wszystko przy tak nielicznych testach. Idzie franca jak burza.
Obrazek

Wróć do „Hyde Park”