Góry Bystrzyckie/Orlicke hory

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Góry Bystrzyckie/Orlicke hory

Postautor: Raubritter » 27-01-2008 00:14

Witam! Przed świętami udało mi się wybłagać u swego szefa tygodniowy urlop i wraz ze swoja wybranką udaliśmy się pod sama granicę czeską w góry Bystrzyckie, a jednocześnie Orlickie, które z okien domku w którym spaliśmy pięknie się prezentowały. Gdy zajechaliśmy na miejsce śniegu było dość mało, jednakże na drugi dzień jak zaczęło padać to przestało po trzech dniach - śniegu prawie do pasa. Same góry bardzo piękne, zwłaszcza zimą - cisza, spokój totalne odludzie - czyli to co kocham najbardziej. Nocowaliśmy u bardzo miłych ludzi w miejscowości Mostowice. Byliśmy już tam latem więc mogliśmy sobie porównać zmiany w widokach zimą a latem. Widoki piękne, kto tam nie był niech żałuje - zwłaszcza okolice Spalonej. Góry Orlickie też piękne, polecam spacer szczytem tych gór do Wielkiej Destny :) Dla narciarzy całkiem godne rejony do polecenia. Będąc tam latem udało się nam skoczyć do niedalekich w Czechach Teplickich Skał - Skalnego Miasta - polecam wdrapanie się na znajdującą się tam widokową wieże która jest pozostałością po niewielkim strażniczym zameczku.

P.S jak tu można zamieścić fotki???

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 27-01-2008 08:31

Najpierw musisz umieścić zdjęcia gdzieś w necie, np: w fotosiku, a następnie adres fotki z fotosika zamieścić w poście.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

stepow
podróżnik

Postautor: stepow » 27-01-2008 16:50

Możesz też skorzystać z serwisu:

http://www.imageshack.us/

po załadowaniu pliku, dostaniesz link do wklejenia na forum.

Pozdrawiam,
Marek, Wrocław
miłośnik Sudetów i nie tylko :-)
http://www.stepow.net/

Awatar użytkownika
Habelschwerdt
łazik

Postautor: Habelschwerdt » 27-01-2008 19:38

Witaj prawie sąsiedzie. Ja tez mam widoki na Orlicke Hory. Mam chatę wioske dalej od Mostowic. Taki mam widok z balkonu.

Obrazek

PS. Foty radze wrzucac na www.fotosik.pl . Amerykanski imageshack jest zasyfiony szpiegiem ktorego nie wykrywa zaden antywir procz Aviry.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 27-01-2008 21:08

a nie lepsza picasa??? na fotosiku dobijajace sa reklamy... ja strasznie nie cierpie reklam pod kazda postacia...

czekam na zdjecia!!!
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 28-01-2008 19:35

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 28-01-2008 19:44

Wow! Jaka zima! Takiej jeszcze tej zimy nie widziałem... :x

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 28-01-2008 20:08

Hehe... gdy zajechaliśmy na miejsce śniegu było jak kot napłakał, to tu, to tam leżały małe grudki. Jednak na drugi dzień przed południem jak zaczęło sypać, to przestało trzy dni później. A najlepszy jest bajer taki, że jak zjechaliśmy z gór Bystrzyckim do Bystrzycy Kłodzkiej to po śniegu nie było prawie śladu :shock: A Czechy zasypane :)

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 28-01-2008 20:32

Podobnie miałem 2 lata temu. W Lasówce 1,5 metrowe zaspy, a w Bystrzycy szaro i buro.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 29-01-2008 19:47

A że jestem tu nowy i nie miałem możliwości wcześniej pokazać wam swoich zdjęć, przesyłam tego linka. Zdjęcia też z Orlickich i Bystrzyckich ale z lata (taka mała odskocznia od tego błota i śniegu z deszczem) :lol:

http://Raubritter.fotosik.pl/albumy/360188.html
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Habelschwerdt
łazik

Postautor: Habelschwerdt » 29-01-2008 20:21

Raubritter pisze:Hehe... gdy zajechaliśmy na miejsce śniegu było jak kot napłakał, to tu, to tam leżały małe grudki. Jednak na drugi dzień przed południem jak zaczęło sypać, to przestało trzy dni później. A najlepszy jest bajer taki, że jak zjechaliśmy z gór Bystrzyckim do Bystrzycy Kłodzkiej to po śniegu nie było prawie śladu :shock: A Czechy zasypane :)

Tez byłem w ten weekend. Straszny syf sie zrobił , a topniało to momentalnie. A droga do Bystrzycy , fakt , miejscami sucha. Niby te 20 kmów , a taka roznica w pogodzie.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 29-01-2008 20:40

Oj to chyba Habelschwerdt -dzie pomyliłeś wekeendy :) Ja tam przyjechałem dokładnie 24 listopada w sobotę (moje małe niedopatrzenie, sorka) Zaczęło padać w niedziele po kościele czyli koło 10 rano, a przestało hmm... wtorek, środa, nie pamiętam dokładnie - a mróz też był tęgi jak na moje miastowe przyzwyczajenia bo nocą schodziło do minus 15 a w dzień tak było z pięć stopni poniżej zera więc śnieg nie topniał i jak wyjeżdżałem do domu to cały czas sobie leżał pod błękitnym wówczas niebem... tak mi się ubzdurało, że przyjechałem tam na początku grudnia, a ja na początku tego miesiące musiałem pakować manatki i wracać do poznania :(
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 29-01-2008 20:47

Tak ,a od Nowej i Starej Bystrzycy śniegu poczęło ubywać a w Bystrzycy Kłodz. to już nic nie było prócz błota pośniegowego... Tak samo w okolicach Młotów i Wójtowic śniegu było już znacznie mniej niż w samych Mostowicach i po stronie Czeskiej

Wróć do „Relacje z wypraw”