Ślęża 1.02.2011

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Red-Angel
podróżnik

Ślęża 1.02.2011

Postautor: Red-Angel » 03-02-2011 15:43

Miała być wycieczka 2-dniowa w Góry Sowie dnia 31 stycznia a wyszła wycieczka w Masyw Ślęży, jednodniowa i już lutowa. Więc jak widać plany sie lekko zmodyfikowały ;]

Całą drogą z Wrocławia do Sobótki patrzyłem się tylko w niebo i przed siebie z nadzieją, że pogoda się polepszy, bo widoczność była fatalna i niebo pokryte chmurami. Niestety nic się nie zmieniało w kwestii pogody, dopiero gdy zacząłem wchodzić szlakiem do lasu pojawiło się słońce, i to jakie :)
Obrazek
Szybkie przejście żółtym szlakiem podczas którego spotkałem grupkę pracujących drwali i konia :P Na Przełęczy pod Wieżycą wejście na czarny szlak (wschodnia odnoga). Przy czarnym szlaku znajduje się Źródło Joanny
Obrazek
Czarnym szlakiem szedłem az do przełęczy Tąpadła. Ten szlak generalnie jest takim typowo spacerowym, odpoczynkowym. Idzie się nim bez większych trudności, jedynym zarożeniem jest lód na trasie i pędzące samochody, które chciały mnie rozjechać ;)
Obrazek
Następnie niebieskim szlakiem udałem się na szczyt Ślęży. Ta trasa ma kilka odcinków, które mogą zmęczyć.
Obrazek
Po drodze przechodzi się m.in. przez Olbrzymki (662 m), z których ujrzałem taki widok:
Obrazek
Obrazek
Zachęcony takimi widokami przyśpieszyłem by szybciej dotrzeć do wieży widokowej. Z oblodzonej wieży rozpościerał się przepiękny widok na okolicę. (Opisy z pamięci i z moich przypuszczeń, więc jeśli się myle poprawcie mnie).
Grupa Raduni
Obrazek
Góry Sowie
Obrazek
Karkonosze
Obrazek
Obrazek
Po zejściu z wieży widokowej, udałem się na posiłek, który zjadłem na schodach prowadzących do kościoła i następnie zszedłem ze szczytu niebieskim szlakiem do Drogi pod Skałami, którą doszedłem do żółtego szlaku. Na tej drodze drzewa mi się kłaniały :P
Obrazek
Żółtym szlakiem doszedłem do Sobótki. Na końcu trasy zobaczyłem efekty pracy drwali
Obrazek

Mapa: http://www.sleza.sobotka.net/sobotka/ma ... y_mapa_big

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 03-02-2011 18:24

Udała Ci się pogoda, od razu przypomniał mi się mój wyjazd na Ślężę dwa lata temu, też w lutym.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

kaspeed
tramp

Postautor: kaspeed » 05-02-2011 10:01

Miła udana wycieczka jak widzę. Zamierzam jutro z dziecięciem w ramach jej treningu się wybrać niekoniecznie na szczyt. Czy ktos sie orientuje jaki szlak najlepiej wybrać, czy duże błoto (lubi sie taplać w różnych brudach a na szlaku trudno o czyszczenie :P)

Wiolcia
podróżnik

Postautor: Wiolcia » 05-02-2011 13:28

Ech, od razu przypomniał mi się jesienny wypad na Ślężę. Zima też widzę bardzo przyjemna w tamtych regionach. Czy zimą dużo tam ludzi na szlaku?
Pozdrawiam
Wiola

www.podrozeduze.pl

Red-Angel
podróżnik

Postautor: Red-Angel » 07-02-2011 01:36

Raubritter pisze:Udała Ci się pogoda, od razu przypomniał mi się mój wyjazd na Ślężę dwa lata temu, też w lutym.
Owszem, pogoda akurat była bardzo udana.

kaspeed pisze:Czy ktos sie orientuje jaki szlak najlepiej wybrać, czy duże błoto (lubi sie taplać w różnych brudach a na szlaku trudno o czyszczenie :P)
Czarny szlak jest bardzo spacerowy, idzie się wręcz po płaskim. Szlak niebieski jest najbardziej wymagający, najtrudniejszy. W miarę spokojne podejścia to szlak czerwony i żółty (żółty dodatkowo wchodzi na Wieżycę, co może byc trochę męczące. (Oczywiście mam na myśli szlak od strony Sobótki). Jak ja byłem to był śnieg na całej górze, teraz jednak po tym ociepleniu trudno powiedzieć jak dużo tego śniegu jeszcze zostało.

Wiolcia pisze:Czy zimą dużo tam ludzi na szlaku?
Jak byłem w sobotę w grudniu to ludzi trochę spotkałem, ale nie były to wielkie ilości (około 10-15 osób spotkałem na trasie). Teraz jak byłem w środku tygodnia to spotkałem tylko drwali i ludzi jeżdżących samochodem po czarnym szlaku

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Re: Ślęża 1.02.2011

Postautor: voi-vod » 08-02-2011 14:38

Red-Angel pisze:Karkonosze
Obrazek

A z mgły na pierwszym planie wyłaniają się Chełmiec po lewej i Trójgarb po prawej. Widoki zacne :)
A Śnieżnik i Pradziada było widać?
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
keller
łazik

Postautor: keller » 08-02-2011 15:27

Chyba masz jakiś dobry aparat... Ja swoim żebym nie wiem jak się starał nie mogę uchwycić krajobrazów tak "ładnie". Zresztą takie widoki i wyprawy pozostają długo w pamięci.

Red-Angel
podróżnik

Re: Ślęża 1.02.2011

Postautor: Red-Angel » 09-02-2011 00:01

voi-vod pisze:A Śnieżnik i Pradziada było widać?
Coś tam było widać ze wschodnich Sudetów, ale tam mgła zasłaniała widoki i nie było takiego ładnego poglądu na nie jak na G. Sowie, czy Karkonosze i G. Wałbrzyskie. Więc trudno mi powiedzieć czy były widoczne, ale całkiem możliwe, bo jakieś szczyty tam były (jak będę w domu to może jakąś fotkę znajdę).

keller pisze:Chyba masz jakiś dobry aparat... Ja swoim żebym nie wiem jak się starał nie mogę uchwycić krajobrazów tak "ładnie". Zresztą takie widoki i wyprawy pozostają długo w pamięci.
Zawsze może być lepszy. Ale fakt, takie wyprawy pozostają długo w pamięci, a szczególnie, że widoki były ładniejsze niż to, co pokazują zdjęcia :)

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 09-02-2011 21:01

Byłem dzisiaj na Ślęży - świętej górze Słowian.
Śnieżki co prawda nie widziałem, ale padło w moją stronę pytanie: "wierzysz w boga?"
To miejsce ma jednak magię ;-)
"[...]Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią." F. Nietzsche

Awatar użytkownika
Strider
wędrowiec

Postautor: Strider » 09-02-2011 21:03

z kogo ust padło takie pytanie?
.. a ja nadal gonie sny jak desperados zagubiony gdzieś na szlaku..

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 09-02-2011 21:12

Strider pisze:z kogo ust padło takie pytanie?

Całe szczęście Strider nie z ust Niedźwiedzia, pomyślałbym wtedy, że coś ze mną jest nie tak. A padło:
- od jednej, z dwóch ortodoksyjnych wysłannic Jezusa.
:shock:

Awatar użytkownika
Strider
wędrowiec

Postautor: Strider » 09-02-2011 21:13

hehehe :D

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 09-02-2011 21:19

Strider pisze:hehehe :D

Też się śmiałem, uwierz mi.
Tylko tam można spotkać takie pytanie...

A jeszcze jedno.
Wchodzę na górę, a siedzi mężczyzna przy wieży betonowej i pyta, który teraz mamy rok - to odpowiadam, że 2011.
A on: "To ja tutaj już trzy lata siedzę?!"
:?:

Chyba faktycznie, coś ze mną jest nie tak...

Awatar użytkownika
Strider
wędrowiec

Postautor: Strider » 09-02-2011 21:24

Nie no tym to mnie rozwaliłeś :) :lol: :lol: :lol: :lol:

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 09-02-2011 21:40

Strider pisze:Nie no tym to mnie rozwaliłeś :) :lol: :lol: :lol: :lol:

Też się rozwaliłem, ale o skały - ze śmiechu jak to usłyszałem!
Faktycznie, wyglądał jakby siedział tam trzy lata...
8)

Wróć do „Relacje z wypraw”