Ślęża nieznana czyli śladami ZGV...

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 20-05-2015 18:18

Fadel pisze:
Dolnoślązak pisze:Zdaje się, że przez jakiegoś nadgorliwego moda wyszedłem na debila :evil: Relację zamieściłem tam gdzie wcześniej była dyskusja o Gehange Weg ale komuś zdaje się, że przedwojenne niemieckie szlaki to tylko na Ślęży były :twisted:

Skleroza nie boli.
[url=http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=4882[/url]Marcowe Rudawy Janowickie[/url]

Tak, dokładnie ten temat miałem na myśli...

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 23-05-2015 20:07

Dolnoślązak pisze:Zdaje się, że przez jakiegoś nadgorliwego moda wyszedłem na debila

Kto tu tak sprząta? :shock:

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 06-07-2015 11:28

W wywiadzie reportera RMF z Joanną Lamparską pojawiła się wzmianka o Ślęży. Cały wywiad tutaj:
http://www.rmf24.pl/raport-wakacje-2015 ... Id,1844344

Byłam świadkiem takiej rozmowy. Archeolog mówi: "Na Ślęży szukamy czegoś tam już od tylu lat", a poszukiwacz skarbów mówi: "Nie znajdziecie, bo była taka grupa poszukiwawcza i oni to niestety zniszczyli 5 lat temu".

Ciekawe, czy to jeden z użytkowników tego forum o imieniu Karol był owym poszukiwaczem? :D

MaciekG
tramp

Postautor: MaciekG » 07-08-2015 19:48

usunięte
Ostatnio zmieniony 08-12-2015 22:19 przez MaciekG, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 08-09-2015 13:05

W numerach sierpniowym i wrześniowym "Na Szlaku" jest artykuł Witolda Komorowskiego o kamiennych zagrodach na Ślęży.
Kamienne zagrody na Ślęży (1)
Kamienne zagrody na Ślęży (2)
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 08-09-2015 16:57

Jest też na jego stronie o krzyżach http://kamienne-krzyze.dwspit.pl/wp-con ... y-7-28.pdf

MaciekG
tramp

Postautor: MaciekG » 22-01-2016 17:17

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 22-01-2016 18:56

MaciekG
tramp

Postautor: MaciekG » 22-01-2016 20:58

To nie jest znany wszystkim słupek oddziałowy. Cyfry tylko z jednej strony, jest niski i zaokrąglony. Numerki nie pasują do oddziałów na mapach nowych jak i przedwojennych.

Awatar użytkownika
Artur74
podróżnik

Postautor: Artur74 » 27-01-2016 11:39

Nowy obiekt na Ślęży, na letnie długie wieczory jak znalazł: http://dolny-slask.org.pl/5878185,foto.html :D
Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat

Postautor: Zły Marcin » 27-01-2016 11:41

O, a to akurat dobry pomysł, myślę że na wiosnę skorzystam, choć pewnie będzie oblegany/oblegana.

witios
łazik

Postautor: witios » 27-01-2016 23:52

Zaczną się zielone szkoły... Czarne pisaki pójdą w ruch !!!
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Re: Ślęża nieznana czyli śladami ZGV...

Postautor: voi-vod » 15-09-2016 08:00

Obelisk na Bialskim Rozdrożu po latach znowu w pionie :D
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Leuthen
stary wyga

Postautor: Leuthen » 16-09-2016 02:48

voi-vod pisze:Obelisk na Bialskim Rozdrożu po latach znowu w pionie :D

Rozumiem, że widziałeś to na własne oczy :?: :wink:
Wiadomo, czyje to dzieło :?: Czy zrobiło to nadleśnictwo czy ktoś prywatny (rodzimowiercy :?: :mrgreen: nasi zaprzyjaźnieni eksploratorzy z ZGE :?: :)
).

Skoro już wywołujemy (niejako) "duchy przeszłości" - wszedłem ostatnio, po pewnej przerwie, na stronę www wspomnianej ZGE
Na http://zobten.blogspot.com/p/wpaty.html jedna z osób zadała pytanie o Grotę Walońską, konkretnie: " Czy była dokładnie przebadana Grota Walońska pod kątem dojścia do tuneli - Niemcy musieli przecież zostawić sobie możliwość dotarcia tam (patrz List sapera J. Lamparskiej). Może też nie są całkiem bezsensowne przekazy z chennelingu Lucyny Łobos - jest tam mowa o podziemiach d. zamku - być może rozbudowanych w czasie wojny (stąd pewnie akcja fundacji Cheops) ale też i o Grocie Walońskiej, myślę że trzeba rozpatrzyć i takie (wydaje się nieprawdopodobne) możliwości.
W odpowiedzi czytamy na stronie:
"Była sprawdzana nie tylko przez nas, były też wykonywane odwierty w latach 70tych. Pani o jakiej Pan wspomniał w to nie mieszajmy, z oszustami nie zadajemy się i nie bierzemy sensacji osób niepoczytalnych, a także zawodowych oszustów pod uwagę. Może coś na rzeczy jest z oringami -uszczelkami jakie w rejonie jednej z grot znajdywano."

Przeczytałem to raz i doszedłem do wniosku, że pod hasłem "pani" kryje się dziennikarka J.L., ale za drugim razem zrozumiałem, że chodzi o L.Ł. Ufff - odetchnąłem. Bo przecież pani Lamparska, twórca i szefowa festiwalu tajemnic, zdzierstwa i bałaganu organizacyjnego (mam na myśli moje własne wrażenia z IV - tegorocznej - edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic na zamku Książ ) zaprosiła 2 lata temu ekipę z ZGE jako prelegentów na ww. festiwal. Opowiadali o tajemnicach Ślęży. W sieci jest film z zapisem tegoż wystąpienia
https://www.youtube.com/watch?v=KJvwyjSll8E
Jak mniemam, mówcą jest w nim Karol Sawiak, natenczas onegdaj mój ulubiony forumowicz i partner do dyskusji w tym wątku o Ślęży :) Bardzo cenię szczerych ludzi, a jeszcze bardziej połączenie szczery-skromny. Carolus Magnus opowiada w tym filmie czego to ZGE nie odkryła na Ślęży i jak to archeolodzy mogliby się od nich uczyć. No skromne chłopaki :mrgreen:
Przypomina mi to "suchar" opowiedziany niedawno przez jednego eksploratora (nie związanego z ZGE).
Pytanie: dlaczego poszukiwacze powinni wozić ze sobą na każdą wyprawę mydło :?:
Odpowiedź
Przyda im sie, jak g...o znajda
:mrgreen: :D :)
To tak z dedykacja dla ZGE :lol:
"Każdy wschód słońca Ciebie zapowiada, nie pozwól nam przespać poranka".

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 16-09-2016 06:24

"z oszustami nie zadajemy się i nie bierzemy sensacji osób niepoczytalnych, a także zawodowych oszustów pod uwagę" - przecież ZGE długo jechała całą parą wespół z niejakim Dariuszem Kwietniem (vide: https://www.youtube.com/watch?v=tiDzU2Hw2Vw - można mieć problemy gastryczne ze śmiechu) - osobnikiem równie zabawnym, co niepoczytalnym. Zapatrzeni byli w niego jak w ćma w księżyc, a każde słowo traktowali jak prawdę objawioną. Może do dzisiaj szukają na Ślęży groty, w której siedzą poniemieckie hybrydy-wilkołaki? :D :D :D

Wróć do „Relacje z wypraw”