Wzgórza Strzelińskie i Niemczańskie

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 14-03-2014 13:06

Ano :evil: po sąsiedzku, w Chociwelu ktoś autem rozwalił jeden z krzyży pokutnych

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 14-03-2014 15:44

Dolnoślązak pisze:Że poruszę tradycyjny wątek moto, coś się Feli stało że zderzak i drzwi z innej parafii? :wink:


Ano... pod koniec stycznia pewien gowniarz z lubelskiego nie zauwazyl skodusi i sobie skrecil w lewo z prawego pasa.. W centrum Wroclawia... No i cale drzwi, tylni blotnik i zderzak do wymiany byly.. Prawie miesiac trwaly wszystkie naprawy, ogledziny i inne duperele... Ow miesiac pojezdzilismy sobie odpiglowanym autem zastepczym i przez porownianie tym bardziej kochamy nasza skodusie! Prawda ze "łaciata" wyglada jeszcze lepiej niz kiedys? :D

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dolnoślązak » 14-03-2014 21:14

wirek pisze:Ano :evil: po sąsiedzku, w Chociwelu ktoś autem rozwalił jeden z krzyży pokutnych

Chyba nie sugerujesz że to Buba :wink:

Co do feli - nie naprawialiście jej z OC sprawcy? Jak z jego winy było oddać do ASO Skody i robić bezgotówkowo z fabrycznie nowych części :wink:

Moja rozbijana była 3 razy a koszt napraw przewyższył kilkudziesięciokrotnie jej wartość bo poszła niedawno po cenie złomu :lol: Ale sentyment i tak pozostał :wink:

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 14-03-2014 22:10

wirek pisze:W Rososznicy są dwa krzyże pokutne w szczytach kościoła

To się nazywa wygodnictwo budowniczych ;-).
Może w Chociwlu to ci sami? ;)

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 16-03-2014 22:59

Dolnoślązak pisze:[

Co do feli - nie naprawialiście jej z OC sprawcy? Jak z jego winy było oddać do ASO Skody i robić bezgotówkowo z fabrycznie nowych części :wink:
:


Tak z OC sprawcy. Ale nie jest to takie proste jak orzekaja "szkode calkowita"... Bo wedlug wyceny "biegłych" oszacowali naprawe na 3700zl a wartosc auta na 2 tys...
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 23-03-2014 19:59

Tym razem nasza trase rozpoczynamy ze Strzelina. Rozpoczyna sie typowo dla naszych gor i pogorzy- szlak rzecz cenna a cennych rzeczy nigdy dosc...

Obrazek

Na obrzezach miasta, gdy juz konczy sie zabudowa i zaczynaja pola stoi sobie wieza widokowa. Robi wrazenie odnowionej ale o dziwo jest otwarta i nikt jej nie pilnuje.

Obrazek

Obrazek

Widoki z wiezy na Strzelin i okolice

Obrazek

Kolo wiezy jest wiatka i miejsce ogniskowe zachecajace na nocleg i biesiade

Obrazek

Obrazek

Dalej suniemy przez pola w strone Gościęcic gdzie mozna zobaczyc nietypowy karmnik. Zdecydowanie sluzy zwierzetom acz nie wiem do konca czy taki byl zamysl gospodarzy

Obrazek

W pobliskim lesie znajdujemy dziwne budowle. Nie wiem czy to tajne bunkry UPA czy teren zawodow okolicznych harcerzy? ;)

Obrazek

Obrazek

Rozne stworzenia obudzily sie juz z zimowego snu (o ile wogole w tym roku w takowy zapadly)

Obrazek

Mijamy Skrzyzowanie pod Dębem z wiatka majaca urocze pieterko. Fajnie musi sie tu spac- acz nie wiem czy w weekend bo chyba od rana w niedziele przewalaja sie tu tlumy dosyc halasliwych spacerowiczow.

Obrazek

Obrazek

Kiedys twierdzilam ze nie lubie spotykac w gorach motocyklistow. Teraz bije sie w piersi ze sklamalam- ten widok naprawde ucieszyl me oko!!!!! :)

Obrazek

Mijamy cyganski krzyz pokutny

Obrazek

oraz dziwne drewniane pojemniki zawieszone na drzewach- cos jak budka lęgowa dla ptaka giganta!

Obrazek

Obrazek

Tuptamy sobie na Gromnik

Obrazek

Obrazek

gdzie w cieplych popoludniowych promieniach slonca zarzadzamy piknik

Obrazek

Tak jak przez cala trase spotykalismy sporo ludzi to schodzac w strone Kaczkowa nagle robi sie zupelnie pusto- jakby dzikie tlumy nagle wyparowaly!

Obrazek

I tylko takich turystow spotykamy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wroclaw jest stad bardzo blisko ze swoja "ciekawa" architektura...

Obrazek

W mijanych miejscowosciach towarzysza nam mile dla oka wiejskie klimaty, nieraz przewinie sie zapach dymu, siana, gnojowki czy czesciowo przepalonej benzyny przez stary traktor..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektorzy przy domach trzymaja psy na łancuchu, niektorzy drzewa

Obrazek

Przechodzac przy tej posesji czujemy sie troche niekomfortowo....

Obrazek

W okolicy Strzelina dopada nas zachod slonca

Obrazek

Obrazek

a przy polnej drodze grzecznie czeka skodusia :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23-03-2014 20:20 przez buba1, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 23-03-2014 20:13

buba1 pisze:Tak jak przez cala dzisiejsza trase spotykalismy sporo ludzi to schodzac w strone Kaczkowa nagle robi sie zupelnie pusto- jakby dzikie tlumy nagle wyparowaly!

Data posta i zwrot "dzisiejsza trasa" ie pasuje mi do dzisiejszej pogody? Czy może naprawdę tak tam było? :shock:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4797
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 23-03-2014 20:18

cezaryol pisze:
buba1 pisze:Tak jak przez cala dzisiejsza trase spotykalismy sporo ludzi to schodzac w strone Kaczkowa nagle robi sie zupelnie pusto- jakby dzikie tlumy nagle wyparowaly!

Data posta i zwrot "dzisiejsza trasa" ie pasuje mi do dzisiejszej pogody? Czy może naprawdę tak tam było? :shock:


Nieeee... to bylo 2 marca, zaczelam pisac relacje zaraz po powrocie ale dopiero dzis udalo sie skonczyc ;) I przeoczylam ze slowo "dzis" sie tam zaplatalo ;)

Juz poprawiam!!!!!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 23-03-2014 20:23

Rzeczywiście, teraz widzę też po zdjęciu "łaciatej", że było także w poście z 14 marca.

KrzysiekJ
podróżnik
Posty: 156
Rejestracja: 12-10-2013 19:12
Lokalizacja: Świebodzice

Postautor: KrzysiekJ » 24-03-2014 00:39

buba1 pisze:
Kiedys twierdzilam ze nie lubie spotykac w gorach motocyklistow. Teraz bije sie w piersi ze sklamalam- ten widok naprawde ucieszyl me oko!!!!! :)

Obrazek


Sto lat temu, bo to jest reprodukcja widokówki z lat nastych XX w., zamiast motocykla spotkalibyście pod Gromnikiem takich podróżnych.

Obrazek

buba1 pisze:
Tuptamy sobie na Gromnik

Obrazek


Ci turyści też tam tuptali - dokładnie tą samą trasą

Obrazek

Obrazek



buba1 pisze:
Obrazek

gdzie w cieplych popoludniowych promieniach slonca zarzadzamy piknik


A kiedyś imprezowano na Gromniku w cieniu takiej wieży widokowej - zbudowanej na fundamentach XV-wiecznej wieży zamkowej a zburzonej przez Niemców zimą 1945 r.

Obrazek

Do zobaczenia w lipcu na Gromniku :lol:

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 24-03-2014 14:14

buba1 pisze:Na obrzezach miasta, gdy juz konczy sie zabudowa i zaczynaja pola stoi sobie wieza widokowa. Robi wrazenie odnowionej ale o dziwo jest otwarta i nikt jej nie pilnuje.


Nie jest to raczej regułą. Ja tam byłem jakos jesienia i była zamknięta.



buba1 pisze:Mijamy Skrzyzowanie pod Dębem z wiatka majaca urocze pieterko. Fajnie musi sie tu spac- acz nie wiem czy w weekend bo chyba od rana w niedziele przewalaja sie tu tlumy dosyc halasliwych spacerowiczow.


Za wiatką jest źródełko :wink: Tutaj to ja miałem więcej szczęścia, bo spotkałem tylko kilku grzybiarzy i jednego rowerzyste.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 24-03-2014 14:26

Budki z wlotem od dołu to raczej dla nietoperzy http://forum.bocian.org.pl/viewtopic.php?t=4212

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 24-03-2014 15:53

Budki bez widocznych otworów są przeznaczone dla pilchowatych. Mają niewielki otwór od strony drzewa.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Postautor: Zły Marcin » 24-03-2014 18:25

że niby mysza w budce? to one sprytne takie?

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 24-03-2014 19:25

No tak :D Przecież ochrona popielicy jest ostatnio na topie. Ciekawe, jaki procent budek jest zasiedlony?


Wróć do „Relacje z wypraw”