Janowice i góry sokole

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
Sico2
podróżnik

Janowice i góry sokole

Postautor: Sico2 » 21-02-2014 11:10

Jakoże zima w tym roku poszła na północ i ustąpiła miejsca wiosnie, wykorzystuję możliwie słoneczne dni na podróże po okolicach.
Tym razem wypadło na północną część Rudaw, gdzie już dawno chciałem pojechać.

Do Jeleniej Góry, podjechałem autem a stamtąd 15 minut pociągiem do Janowic. Stamtąd wyruszyłem na południe z nadzieją pięknych widoków na Karkonosze. Aura sprzyjała, ale tylko na niżej położone miejsca, Karkonosze pochowały się pod przykrywą chmur.

Zapraszam do GALERII

miles59
podróżnik

Postautor: miles59 » 21-02-2014 13:07

Fajna wycieczka.
Nigdy tam nie byłem.
A Twoja relacja tylko zachęca
do wyprawy
:)

Awatar użytkownika
baniak
wędrowiec

Postautor: baniak » 21-02-2014 14:19

miles59 pisze:Fajna wycieczka.
Nigdy tam nie byłem.
A Twoja relacja tylko zachęca
do wyprawy
:)

Dokładnie tak samo, podpisuje się pod słowami kolegi milesa :lol:
Wolne przewodnictwo-Śnieżnicka Kraina

Awatar użytkownika
Sico2
podróżnik

Postautor: Sico2 » 21-02-2014 17:47

Szlak jest bardzo malowniczy i cały odcinek ma ok. 23km, choć przyznam, że wysunięty odcinek niebieskiego szlaku przy Starościńskich skałach, urywa się tajemniczo i brnąłem na przełaj lasu z pomocą GPSu żeby wrócić. Wydaje mi się, że wszędobylskie wycinki drzew stoją za tym chaosem i brakiem oznakowania.
Ale można iść trochę na skróty żółtym, ale ceną omijania większości skalnych narzutów, jak min. "Piec" obok Skalnego Mostu, którego niestety nie ująłem aparatem.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 21-02-2014 20:25

Bez przesady, szlak znany i lubiany a miejsca dość popularne :wink: Na jesieni odwiedziłem część z tych miejsc tyle, że w konfiguracji Kowary - Skalnik - Szwajcarka - Krzyżna Góra - Sokolik - i zejście do Trzcińska.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 21-02-2014 20:50

Będąc latem na Sokolikach podsłuchałem niechcący rozmowę pewnej pary w wieku studenckim, która czaiła się na pociągi. Faktycznie, obserwacja pociągów na trasie W-w - Jelenia była pasjonującym zajęciem. ;-)

Wczoraj faktycznie było trochę chmur w Karkonoszach, za to dzisiaj pełne słońce - bez obłoków!!!

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 21-02-2014 21:02

Dolnoślązak pisze:Bez przesady, szlak znany i lubiany a miejsca dość popularne

Ale na taki Koziniec to już nie każdy się zapuszcza. Jeszcze kilka lat temu stała na nim kilkumetrowej wysokości metalowa wieża widokowa (pozostałości po niej są na szczycie do dzisiaj widoczne), nieco niżej, przy zielonym szlaku, można też dojrzeć resztki średniowiecznego zamku Bolkenschloss (zniszczonego w I poł. XV w. przez husytów). Obecnie, po wycinkach drzew i bez wieży z wielu miejsc na stokach rozciągają się ładne widoki, np. w ostatnich latach odsłoniły się widoki na północ (w kierunku Maciejowej).

Ciekawym, ale rzadko odwiedzanym (a warto!) punktem widokowym jest też pobliska Jelenia Skała na Jeleńcu (niestety, wzgórze poodgradzane jest pastwiskami, przez co dość trudne dojście). Ze skałki m.in. oryginalny widok z góry na węzeł drogowy w Grabarach, a także Zabobrze i dalsze okolice, głównie w kierunkach zachodnich.

apollo pisze:Będąc latem na Sokolikach podsłuchałem niechcący rozmowę pewnej pary w wieku studenckim, która czaiła się na pociągi. Faktycznie, obserwacja pociągów na trasie W-w - Jelenia była pasjonującym zajęciem. ;-)

Niestety, z Sokolika za bardzo linię kolejową zasłaniają drzewa rosnące przy torach.

apollo pisze:Wczoraj faktycznie było trochę chmur w Karkonoszach, za to dzisiaj pełne słońce - bez obłoków!!!

We Wrocławiu może tak, co wcale nie musi oznaczać, że tak samo było w Karkonoszach ;)

Tak było dzisiaj o 12:00:

Obrazek

Za to szykuje się bardzo ładna niedziela i poniedziałek :D

Wróć do „Relacje z wypraw”