Przykry incydent w Górach Sowich

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 14-04-2014 16:02

Human pisze:voi- vod. Ja też się ubawiłem. Szczególnie, że akurat nowy asfalt z Kamionek na Jugowską to zasługa głównie AK Sudeckiego. Tak samo zresztą jak kawałek nowego asfaltu z Rościszowa i tym podobne Michałkowe.

Human pisze:Za dużo automobilklub dokłada do remontów dróg w okolicy żeby ktoś próbował coś wyjaśniać.

A ile dołożyli do tego asfaltu w PLN?
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Human
stary wyga

Postautor: Human » 14-04-2014 16:07

PLN nie jest problemem. Problemem jest przekonanie paru osób żeby faktycznie położyć gdzieś asfalt, a nie wybudować sobie trzecią willę, albo piąty basen.

Swoją szosą w okolicach przyrajdowych już wiedzą o dymie. Tylko się dziwią, że w tym roku bez kładzenia się na asfalt, nagrywania filmów i pisania do ministra ochrony środowiska. Znaczy lajcik taki ;) W porównaniu z sytuacją chyba sprzed pięciu lat to faktycznie nic się nie dzieje.

P.S. Tak mi się przypomniało- w WRC droga, wraz z okolicznymi dojazdówkami jest zamykana na cały dzień i jakoś nikt na nic nie narzeka.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 14-04-2014 16:42

Human pisze:
Swoją szosą w okolicach przyrajdowych już wiedzą o dymie. Tylko się dziwią, że w tym roku bez kładzenia się na asfalt, nagrywania filmów i pisania do ministra ochrony środowiska. Znaczy lajcik taki ;) W porównaniu z sytuacją chyba sprzed pięciu lat to faktycznie nic się nie dzieje.

Prawdziwy dym to był tam wczoraj, niestety. Stężenie spalin na szosie chyba osiągnęło apogeum bo jeszcze po rajdzie było czuć. Ale taki dym rozumiem jest ok :)

PS Z tym ministrem to dzięki za podsunięcie propozycji, do tego to jeszcze nie pisalim :wink:

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 15-04-2014 09:08

A ja jestem ciekawa czy w sytuacji opisywanej w watku tzn ide sobie szlakiem/droga zaczepia mnie jakis typ i zakazuje przejscia dalej- chyba ze za oplata, czy wedle prawa moge go zignorowac i pojsc sobie dalej zamierzona droga (nie oplotkami). Czy on ma prawo wezwac policje ktora mnie silą wyprowadzi z lasu?
Bo skad ja mam wiedziec co to za typ i dlaczego mam go sluchac? Analogicznie patrzac mozna by zrobic blokade jakiegos szlaku z racji na odbywajacy sie zlot forum sudeckiego i zbierac oplate od turystow.
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 15-04-2014 11:13

Albo przymusowo stajesz się uczestnikiem rajdu (za opłatą oczywiście) i wtedy idziesz dalej albo przejścia nie ma...

Leuthen
bardzo stary wyga

Postautor: Leuthen » 16-04-2014 21:31

Innym turystom też się cała sprawa nie spodobała:

"LIST CZYTELNICZKI. W niedzielę wybrałam się z mężem na wycieczkę w Góry Sowie. Zamierzaliśmy dojechać samochodem na przełęcz Jugowską, by dalej kontynuować wędrówkę na Kalenicę. Niestety, po dojechaniu do Kamionek leżących na trasie dojazdu do przełęczy okazało się, że z powodu rajdu droga jest zamknięta.
Zostawiliśmy zatem samochód na poboczu i postanowiliśmy kontynuować wycieczkę pieszo. Z Kamionek do przełęczy Jugowskiej wiedzie zielony szlak turystyczny, którym zamierzaliśmy przejść.

Niestety, po przejściu kawałka szosą natrafiliśmy na barykadę w poprzek drogi. Okazało się, że trzeba zapłacić, aby przejść dalej. Zatem nie dość, że odebrano nam możliwość dojazdu, to jeszcze usiłowano od nas wyłudzić opłatę za dalszą pieszą wędrówkę ogólnodostępnym szlakiem turystycznym! Szlak ten wiedzie przez owe Kamionki, po czym odbija w leśny dukt. Ale żeby nim przejść, organizator rajdu życzył sobie 10 zł od osoby!

Jestem szczerze zbulwersowana taką postawą zarówno organizatora rajdu, jak i osoby, która wydała decyzję na jego zorganizowanie. Niby z jednej strony Dolny Śląsk promuje się wszem wobec jako region turystyczny, z drugiej zaś niweczy się te działania podczas takich akcji, gdzie o turystach nie pomyślał najwyraźniej nikt. Sądzę, że w tej sytuacji powinno zadbać się o to, aby rajd ten dla pozostałych osób był jak najmniej uciążliwy. A skoro uniemożliwiono dostęp do pieszego szlaku turystycznego, należałoby chyba wytyczyć jakiś jego alternatywny wariant, zamiast jeszcze pobierać opłaty za tę niedogodność? Niestety, władze, które wydały zgodę na przeprowadzenie rajdu, najwyraźniej zapomniały, jaki region reprezentują, spychając turystów na dalszy plan. A zamiast promocji zrobiły Górom Sowim antyreklamę jako regionu nieprzyjaznego turystom."

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... kiem_.html

Michun
podróżnik

Postautor: Michun » 17-04-2014 00:06

No ale za to Wasz kolega troll Human jest zadowolony , pojeździł sobie po górach i było super. Może mi znowu pogrozi kluczem albo paluszkiem. Pęc ze śmiechu można. :lol:

Human
stary wyga

Postautor: Human » 17-04-2014 10:58

Biedna. Na stronę gazeta.pl trafiła, ale już na informacje o rajdzie nie trafiła...

Wot, jaka piękna wybiórczość :lol:

Uwaga, w ostatni weekend maja w Karkach jest rozgrywany Rajd Karkonoski, też nie będzie można odbyć wycieczki z Przełęczy Okraj do Jelenki 8)

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 17-04-2014 11:09

Human pisze:Uwaga, w ostatni weekend maja w Karkach jest rozgrywany Rajd Karkonoski, też nie będzie można odbyć wycieczki z Przełęczy Okraj do Jelenki
Co proszę? Pojadą z Okraju przez Kowarski Grzbiet?
Obrazek

Human
stary wyga

Postautor: Human » 17-04-2014 11:25

Facepalm...

włodarz
obieżyświat

Re: Przykry incydent w Górach Sowich

Postautor: włodarz » 19-04-2014 17:34

Dolnoślązak pisze:Właściwa relacja będzie jak ochłonę :wink:

Jak zdrowie? No bo w zasadzie relacja by się przydała. :)

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 22-04-2014 11:09

Zdrowie dobrze, z czasem gorzej, ale relacja będzie :wink:

PS Ale na pikantne szczegóły typu pościg straży rajdowej za nami wymachującej kluczami dynamometrycznymi za nieopłacenie przejścia nie ma co liczyć :wink:

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 01-05-2014 16:05

To będzie ta relacja czy nie?
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 01-05-2014 22:49

Najwyraźniej prześladuje mnie jakiś pech, bo mając na ukończeniu już ową relację zamknęła mi się strona...

Piszę więc od nowa. Ale skoro ktoś czeka trzeba się poświęcić :wink:

Zatem...

Po natrafieniu na barykadę uniemożliwiającą dotarcia do przełęczy Jugowskiej zarówno drogą kołową jak i pieszą (w tym szlakiem) którym co prawda można by przejść dalej ale już po wykupieniu biletu rajdowego, nie zgadzając się na ten haracz wspinamy się jakimś stromym żlebem byle się dostać na górę gdzie nikt już nie będzie żądał od nas żadnych opłat. Wychodzimy gdzieś w rejonie Żebraka skąd po chwilowym błądzeniu (ale leśne ścieżki już to do siebie mają że czasem nijak zgadzają się z mapą) kontynuujemy przez Niedźwiadki wędrówkę w stronę Trzech Buków. Następnie żółtym szlakiem (hurra, nikt już nie każe nam płacić za szlak! :twisted: ) licznymi zakolami dochodzimy do Zimnej Polany. Nazwa całkiem trafna bo za ciepło rzeczywiście nie jest, chroniąc się przed wiatrem spożywamy w częściowo osłoniętej wiatce późny obiad i korzystając z przebłysków słońca tego pochmurnego dnia idziemy osiągnąć nasz cel - Kalenicę. W ryku silników dochodzimy na szczyt na którym nie zastajemy o dziwo nikogo, być może nie wszystkim starczyło determinacji w użeraniu się z rajdowymi terrorystami. Powrót już bezproblemowy przez Rymarz do przeł. Jugowskiej i dalej zielonym szlakiem do Kamionek, za przejście którym kazano sobie wcześniej zapłacić.

Poniżej relacja foto
https://picasaweb.google.com/1035324494 ... directlink

Human
stary wyga

Postautor: Human » 26-03-2015 12:30

Uwaga:

Dla nieczytających internetów, gazet, nie oglądających wiadomości lokalnych, nie słuchających radia.

W weekend 25-26 kwietnia odbywa się kolejna edycja Elmotu. Zamknięty będzie dojazd i na Jugowską i na Walimską. Pobierana będzie opłata za wejście na odcinki.

Wróć do „Relacje z wypraw”