Pireneje i Cevennes

W temacie wędrowania po innych górach, a także nie-górach
Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 25-01-2009 17:04

wildylupus pisze:Czy kazdy Polak to wolak? Dlaczego nie znajac czlowieka od razu jeden z drugim twierdzisz, ze ktos klamie i i przepisuje z google'a czy wikipedii.

przeczytaj wypowiedź IvanaGn jeszcze raz, raczej nie o to mu chodziło :roll:
wildylupus pisze:Wczoraj mielismy tu huraganowy wiatr ze sniezyca a dzisiaj swieci slonce i jest piekny pogodny dzien. W moim zyciu chcialbym jeszcze zobaczyc gory Norwegii, Andy patagonskie i Alpy nowozelandzkie.

oj, ja też bym chciał zobaczyć... może się uda :)
wildylupus pisze:Zdjecia rowniez mam i moge sie podzielic nimi z "Sudetami",("ale to tez moze nie byc proof bo moglem przeciez sciagnac z internetu" - wolak musi miec przeciez hak).

bardzo chętnie obejrzymy, bo właśnie nasze 'relacje z podróży' opierają się na zdjęciach czy opisach podróży, więc jeśli możesz i chcesz to zamieszczaj :) - nikt nie zarzuci Ci, że ściągnięte z googla i nikt tego do tej pory nie zrobił...
wildylupus pisze:Pozdrowienia z poludniowej Francji dla tych, ktorzy maja wiedej zaufania do innych ludzi nawet tych nieznajomych. Przyjaznie buduje sie na zaufaniu a nie watpliwosciach i zarzucaniu nieprawdy.
Pierwsza trudna przeprawa na forum za Tobą, zapraszamy do częstszego pisania :)

Rafal pisze:
tomuch pisze:wydając przy okazji 700-800 zł za lot w jedną stronę... eh

I tutaj bardzo mylisz się.

czyli ile kosztuje podróż w jedną stronę do Barcelony?
Oko wszystko widzi

W góry, w góry miły bracie!
Tam przygoda czeka na Cię!

http://www.picasaweb.google.pl/tomuch.be

Gość

Postautor: Gość » 25-01-2009 17:38

DO USUNIECIA
Ostatnio zmieniony 06-02-2009 17:40 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 25-01-2009 17:57

W listopadzie była promocja na loty do Barcelony z Wrocka - RyanAirem. Udało się złowić bilet za 198 zł w obie strony, z jedną szt. bagażu. Chyba jeszcze niższe ceny były do zgarnięcia w grudniu - na wyloty styczeń - marzec.

Wildylupusie!
Tylko raz byłem w Pirenejach - i to tak dawno, że śnieg na zdjęciach pożółkł :). Może zgodziłbyś się wrzucić nieco fotek? W końcu trzeba odwiedzić i górzystą część Francji, bo jak do tej pory, to same niziny oglądałem. ;)
Masz imponujące menu wypraw. Ciekawym widoków miejsc, które opisywałeś. Bądź naszym forumowym oknem na inne góry niż Sudety i Karpaty! ;)

Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 25-01-2009 18:07

apollo pisze:Bądź naszym forumowym oknem na inne góry niż Sudety i Karpaty! ;)

popieram! :)
Oko wszystko widzi

W góry, w góry miły bracie!

Tam przygoda czeka na Cię!

http://www.picasaweb.google.pl/tomuch.be

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 25-01-2009 20:46

Ja do Szkocji leciałam Ryanair'em w obie strony za 160 zł z jednym bagażem, także mozna taniutko polatać :)

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 25-01-2009 20:48

Aha, i co to jest "wolak"? Domyślam się, że nic miłego, ta emigracja już tak ma :?

Awatar użytkownika
IvanGn
podróżnik

Postautor: IvanGn » 25-01-2009 22:35

wildylupus pisze:Czy kazdy Polak to wolak? Dlaczego nie znajac czlowieka od razu jeden z drugim twierdzisz, ze ktos klamie i i przepisuje z google'a czy wikipedii. Jaki mialbym w tym cel? aby zaimponowac wolakowi?

Czy gdzieś to napisałem ?
Nie wydaje mnie się. Napisałem tyle że to co w pierwszym poście było mogę na google znaleźć . I nie wnosi nic ciekawego , zobacz jak wyglądają opisy , relacje . Chce się to czytać. Tu zlepek słów.
"Nie ma ładnych kościołów.. są kościoły i spalone kościoły.."

Gość

Postautor: Gość » 26-01-2009 15:52

DO USUNIECIA
Ostatnio zmieniony 06-02-2009 17:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 27-01-2009 07:10

chcialam napisac ze pierwsza zaatakowana osoba w tym watku to byl satan... gdy za pomoca znaku zapytania wykazal swoje zdziwienie nietypowa relacja (moze to zle a moze dobrze ale przyzwyczailismy sie na forum do innego rodzaju relacji) wiec przypuszczam ze satan po prostu oczekiwal na jakies uzupelnienie lub dalsza czesc...
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

wildylupus
tramp

Postautor: wildylupus » 27-01-2009 22:37

Dziekuje za zainteresownie moimi przygodami i w miare mozliwosci czasowych bede udostepnial zdjecia z moich odwiedzin i wypraw (niestety nie wszystko przetrwalo przeprowadzki ale i tak jest tego sporo szczegolnie z ostatnich dwoch lat). Na razie djecia z gor Cascades, ktore maja juz okolo 7-9 lat.

http://picasaweb.google.com/ktscon/CascadesOfWashington

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 27-01-2009 22:47

wildylupus pisze:Dziekuje za zainteresownie moimi przygodami i w miare mozliwosci czasowych bede udostepnial zdjecia z moich odwiedzin i wypraw (niestety nie wszystko przetrwalo przeprowadzki ale i tak jest tego sporo szczegolnie z ostatnich dwoch lat). Na razie djecia z gor Cascades, ktore maja juz okolo 7-9 lat.

fajne zdjecia! czekamy na nastepne!! i ciag dalszy relacji :)

wildylupus
tramp

Cevennes

Postautor: wildylupus » 29-01-2009 02:02

Troche zdjec z okolic gdzie mieszkam :twisted:

Pozdrowienia

http://picasaweb.google.com/ktscon/Cevennes#

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 30-01-2009 23:21

wildylupus pisze:Czy kazdy Polak to wolak?

Na to pytanie myśle, że sam sobie możesz odpowiedzieć.

wildylupus pisze: ... Ale oprocz Sudetow, Beskidow i Tatr widzialem takze Alpy austriackie od Bruck am dem Mur do Klagenfurtu, szwajcarskie kolo Genevy i Verbier i francuskie kolo Chamonix. Annecy, Chambery i Grenoble. A takze amerykanskie Appalachy w stanach Pennsylvania, Maryland, Virginia, West Virginia i North Carolina. A w zchodniej czesci Black Hills of South Dacota ze slynnym Mt. Rushmore (jesli wiesz jeden z drugim co to jest). Przejezdzalem przez Rocky Mountains w Wyoming, Montana, Idaho i Utah. Mieszkalem 6 lat w Everett na polnoc od Seattle u stop gor Cascades. Jezdzilem na nartach na Stevens Pass, Snoqualmie Pass, Mission Ridge kolo Wanatchee na wschodniej stronie gor, Crystal Mountain (na dotkniecie reki od poteznego wulkanu Mt. Rainier - 4392m. Widzialem Mt. St Helens National Volcanic Monument. Bylem na szczycie wulkanu Glacier Peak 3213m, widzialem takze Cascades of Oregon, ktore wygladaja zupelnie inaczej niz te w Washington.

Nie bardzo potrafię znaleść pararelę pomiędzy tą litanią, a założonym przez Ciebie wątkiem...

wildylupus pisze:A obecnie mieszkam z moja holenderska girlfriend we Francji w gorach Cevennes kolo malego miasteczka Le Vigan, gdzie ludzie sa zyczliwi i pogodni i ufaja sobie nawzajem.

A to, to już kompletnie do niczego mi nie pasuje...

wildylupus pisze:...ale to tez może nie byc proof bo moglem przeciez sciagnac z internetu" - wolak musi miec przeciez hak).

Nie być proof? wolak?
Panie! Co to za bełkot?
Osobiście prosiłbym o niemieszanie języków w jednym zdaniu, bardzo mnie to razi, ale to moja indywidualna uwaga, tudzież polska fanaberia. :lol:

Aha :shock: , co z tym "wolakiem" :?:
Ktokolwiek słyszał...ktokolwiek wie... :P

wildylupus pisze:Dziekuje za zainteresownie moimi przygodami i w miare mozliwosci czasowych bede udostepnial zdjecia z moich odwiedzin i wypraw (niestety nie wszystko przetrwalo przeprowadzki ale i tak jest tego sporo szczegolnie z ostatnich dwoch lat). Na razie djecia z gor Cascades, ktore maja juz okolo 7-9 lat.

Czy te kaskady "of Washington" są w Pirenejach, jak sugeruje temat wątku?
Bo wiesz, my tu w Polsce, to tacy raczej uporządkowani jesteśmy, rzekłbym poukładani nawet. A tu taki południowy bałaganik i niechlujstwo się pojawiło.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

wildylupus
tramp

Postautor: wildylupus » 31-01-2009 15:11

To ty tego nie wiesz. Te kaskady ciagna sie od Ksiezyca do Marsa z przerwa na Wenus.

wildylupus
tramp

Postautor: wildylupus » 31-01-2009 15:18

Satan koles! jestes po prostu ignorantem, ktory nawet nie wie o co mu dokladnie chodzi.
Ta czesc forum, w ktorej ja zaczalem pisac o ile zauwazylem odnosi sie ogolnie do tego co sie widzialo a nie do poszczegolnych "wypraw".
A balaganiku jak w Polsce "u Was" to chyba nigdzie na swiecie nie ma.

Wróć do „Turystyka”