Muminki i my

Jeżeli wybrałeś się gdzieś poza Sudety i nie wstydzisz się tego, daj znać!
buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Muminki i my

Postautor: buba1 » 11-08-2021 09:38

Kiedyś kabak stwierdził, że my zupełnie żyjemy i spędzamy czas jak Muminki. Że odwiedzamy takie same miejsca i spotykają nas podobne przygody. No cóż.. Dzieci różne bajki opowiadają, ale zaczęłam się zastanawiać, że ona.... w sumie to ma racje! :) Im dłużej o tym myślałam, tym więcej sytuacji, miejsc i takich drobnych stop-klatek zaczęło mi się przypominać. Ilekroć siedziałyśmy oglądając kolejny film - to przed oczami zaczęły mi się pojawiać (i nakładać z widzianym na ekranie obrazem) fragmenty z naszego życia! Zaczęłam je więc zapisywać - i tak jakoś powstała ta dosyć nietypowa relacja ;)

- budujemy szałas!

Obrazek
Obrazek


- nie jesteśmy dobrzy w ograniczaniu ekwipunku na wyjazdy ;)

Obrazek
Obrazek


- jeździmy na rowerach z przytroczonym wszędzie bagażem.

Obrazek
Obrazek

- bujamy się w hamakach.

Obrazek
Obrazek


- palimy ogniska w księzycowe noce...

Obrazek
Obrazek


- nieraz ogniska wypadną pod kamiennym/betonowym zadaszeniem.

Obrazek
Obrazek


- studiujemy mapy...

Obrazek
Obrazek


- ochoczo zbieramy drewno.

Obrazek
Obrazek

- nieraz spotykamy dziwne drzewa, w których chyba coś mieszka...

Obrazek
Obrazek


- wiosłujemy w niewielkich pływadłach.

Obrazek
Obrazek


więcej podobienstw w relacji:
https://jabolowaballada.blogspot.com/20 ... -i-my.html
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muminki i my

Postautor: Leuthen » 11-08-2021 20:11

buba1 pisze:Kiedyś kabak stwierdził, że my zupełnie żyjemy i spędzamy czas jak Muminki. Że odwiedzamy takie same miejsca i spotykają nas podobne przygody. No cóż.. Dzieci różne bajki opowiadają, ale zaczęłam się zastanawiać, że ona.... w sumie to ma racje! :)

Różnic jest zdecydowanie więcej niż podobieństw :wink: Nie nosisz w torebce naleśników jak Mama Muminka, Toperz nie pali fajki jak Tatuś Muminka i nie nosi cylindra, nie jecie plecaków smażonych na patelni ("Kometa nad Doliną Muminków"), nie nawiedza Was w domu Buka, nie mieszkaliście w latarni morskiej, nie przesypiacie w łóżkach całej zimy, nie jesteście trollami, nie mieszkacie w okrągłym domu, Wasz dom nie leży w dolinie jak dom muminków, kabak nie wychodzi ze swojego pokoju na zewnątrz po drabince, nie zjawia się u Was Włóczykij, który śpi w namiocie i rusza zimą na południe... Można tak wyliczać długo :mrgreen:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Muminki i my

Postautor: buba1 » 15-08-2021 21:01

nie przesypiacie w łóżkach całej zimy


Tego to mi najbardziej szkoda! Napchac sobie jesienią igliwiem brzuszek i sie obudzic na wiosne! :mrgreen:

nie jesteście trollami,


Tego to nie jestesm pewna - na wielu forach czy grupach mi to nieraz zarzucano :P
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat
Posty: 921
Rejestracja: 01-03-2009 14:32
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Muminki i my

Postautor: olo23333 » 25-08-2021 07:44

Mega!!!!


Wróć do „Relacje z wypraw”