[ruiny techniki i kolei] Umarła stacja Koźle Port KKP

Jeżeli wybrałeś się gdzieś poza Sudety i nie wstydzisz się tego, daj znać!
Awatar użytkownika
Michał
Moderator

[ruiny techniki i kolei] Umarła stacja Koźle Port KKP

Postautor: Michał » 24-05-2011 00:05

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Fotki ze zgliszczy portowej stacji towarowej w moim Kędzierzynie.
https://picasaweb.google.com/michal.jan230/UmarAStacjaKozlePortKKP?feat=directlink
pzdr

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 24-05-2011 06:10

https://picasaweb.google.com/michal.jan ... 8215816242
pier****** czasy... :(

podalbys dokladniejsza lokalizacje tego miejsca.. do kozla sobie dojade- a potem? jaka ulica albo co :) mysle wybrac sie tam kiedys z rodzicami.. trzeba bedzie tylko jakos ta budowe galerii ominac- po co sie maja denerwowac... :(
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 25-05-2011 00:09

Stacja jest w dzielnicy Kłodnica, najlepiej dojechać z ulicy Kasztanowej i Wandy, jedziesz na Opole DW423, i w Kłodnicy przejeżdżasz pod torami, za nimi zaraz w prawo, (lub przed nimi w lewo, jak będziesz jechała od Zdzieszowic) i już jesteś przy KKP4.
Jak chcesz spenetrować część portową stacji i same porty, to na całość musisz zarezerwować cały dzień. Wskazany też jest plan miasta (kioski w centrum Kędzierzyna lub Google Maps), będziesz miała pogląd na całość sytuacji.
Tylko nie szwendajcie się po wschodniej głowicy stacji, która jest czynna, na KKP jest stała obsługa, możecie mieć niemiłe spotkanie z sokistami.
Oglądanie budowy galerii nie grozi, jest zbyt daleko. Jak będziecie w porcie, to możecie pokusić się o spenetrowanie baszty Montalamberta przy ul. Portowej.
Powodzenia, dajcie znać jak będziecie jechać, jak będę w KK to niedaleko mam działkę, zaproszę na ognisko.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 13-09-2012 20:06

Stacja jest obecnie w likwidacji, rozbierają tory i podtorze do gołej ziemi.
I tak po 120 latach stacja zakończyła swój żywot.
Cześć jej pamięci!
:cry:

Radek
obieżyświat

Postautor: Radek » 13-09-2012 20:57

Ostatnio miałem okazję chodzić po kilku czynnych stacjach towarowych i taka mi myśl przyszła do głowy, że trzeba w końcu zrobić Panie Michał fotoreportaż z jakiejś czynnej nastawni,
miejmy nadzieję że brać kolejowa nie będzie miała oporów.

Tę wieżę ciśnień w Kędzierzynie też wyburzają :?:
Piękny ten budynek i łagodne schody.
Super mieszkanie można by w nim zrobić
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 18-09-2012 00:08

Radek pisze:Ostatnio miałem okazję chodzić po kilku czynnych stacjach towarowych i taka mi myśl przyszła do głowy, że trzeba w końcu zrobić Panie Michał fotoreportaż z jakiejś czynnej nastawni,
miejmy nadzieję że brać kolejowa nie będzie miała oporów.

Tę wieżę ciśnień w Kędzierzynie też wyburzają :?:
Piękny ten budynek i łagodne schody.
Super mieszkanie można by w nim zrobić
Obrazek

Brać kolejowa niestety ma opory przed wpuszczaniem osoby postronne na nastawnie, a zdjęcia to wogóle nie ma takiej opcji. Jedyne okazje to Dni Techniki Kolejowej, wtedy są wycieczki na rozmaite LCS-y, ewentualnie inne zorganizowane imprezy kolejowe.
Wieża i nastawnie na razie stoją, nie wiem, jakie maja plany. Prawdopodobnie wyburzą, i cały teren oddadzą miastu, żeby nie płacić podatków.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 12-10-2012 00:00

Najnowsze, acz niepotwierdzone oficjalnie wieści są takie, że KKP 3 i
4 idzie pod zabudowę domków jednorodzinnych, KKP1 zostaje, na KKP2
zostaje przelot do portu.
Tak więc jak ktoś marzy o domku z oknem z widokiem na magistralę podsudecką, to
ma okazję zrealizować swoje marzenia. Teren atrakcyjny, centrum dużego
miasta, stacja jako jedyny obiekt na tym terenie nie była zalana
podczas powodzi w 1997 i 2010 r.
Aczkolwiek podsudecka systematycznie traci na swej mikolskiej
atrakcyjności, dalekosiężne plany mówią o elektryfikacji.
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

gar
stary wyga

Postautor: gar » 12-10-2012 07:55

Michał pisze:Aczkolwiek podsudecka systematycznie traci na swej mikolskiej
atrakcyjności, dalekosiężne plany mówią o elektryfikacji.

To chyba bardzo dalekosiężne plany patrząc na to co się dzieje. Jest szansa, że tego nie dożyjemy.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 12-10-2012 15:18

Dobrze zesmy chociaz zdążyli pozwiedzac Koźle Port w sylwestra i porobic zdjecia..

Michał pisze:4 idzie pod zabudowę domków jednorodzinnych,

Niedlugo nie bedzie gdzie stanac bo wszedzie beda domki jednorodzinne.... :roll:
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Radek
obieżyświat

Postautor: Radek » 12-10-2012 20:43

Michał pisze:Brać kolejowa niestety ma opory przed wpuszczaniem osoby postronne na nastawnie, a zdjęcia to wogóle nie ma takiej opcji. Jedyne okazje to Dni Techniki Kolejowej, wtedy są wycieczki na rozmaite LCS-y, ewentualnie inne zorganizowane imprezy kolejowe.

A ja coś czuję w kościach, że niedługo uda się pstryknąć jakieś sympatyczne foty w czynnym wnętrzu.
Kto pierwszy to zrobi ten stawia browka :D :!:

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 14-10-2012 23:40

Radek pisze: A ja coś czuję w kościach, że niedługo uda się pstryknąć jakieś sympatyczne foty w czynnym wnętrzu.
Kto pierwszy to zrobi ten stawia browka :D :!:

No ja nie podejmuję wyzwania, bo obecnie nie mam koneksji w PLK, stare znajomości się potraciły, więc poddaje się walkowerem :wink:
Ale browka z Wami chętnię wychylę, miałem nawet na tę okazję odłożoną Holbę i Radegasta teraz na zlocie :lol:
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 25-06-2015 20:46

Media podają, że UM ma podpisać umowę na dzierżawę portu inwestorowi, który chce budować centrum logistyczne z przeładunkiem m.in. węgla i chemikaliów, a to oznacza, że jest szansa na odtworzenie infrastruktury kolejowej i wznowienie przewozów kolejowych do portu.

Szwed
tramp

Postautor: Szwed » 13-09-2015 20:44

Michał pisze:Media podają, że UM ma podpisać umowę na dzierżawę portu inwestorowi, który chce budować centrum logistyczne z przeładunkiem m.in. węgla i chemikaliów, a to oznacza, że jest szansa na odtworzenie infrastruktury kolejowej i wznowienie przewozów kolejowych do portu.

Zapewne w mocno ograniczonym zakresie? W każdym razie dobre i to :)
Informuj co dalej z tą sprawą.
Gdy ostatnio przejeżdżałem przez KK, to nastawnie Portu jeszcze stały, wciąż nie wyburzone.
"Im gorzej, tym lepiej" -sprawdzone wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 14-09-2015 21:46

Szwed pisze:Informuj co dalej z tą sprawą.

http://www.tygodnik7dni.pl/kedzierzynsk ... 09,11.html

Szwed pisze:Zapewne w mocno ograniczonym zakresie? W każdym razie dobre i to :)
Gdy ostatnio przejeżdżałem przez KK, to nastawnie Portu jeszcze stały, wciąż nie wyburzone.

Fakt, że będą musieli odtworzyć znaczną część torowiska, bo gdzieś będzie musiał powstać punkt zdawczo- odbiorczy.
Stare nastawnie i tak zapewne zostaną zrównane z ziemią, bo jak odbudują stację, to na pewno postawią jedną nowoczesną nastawnię z komputerowymi usrk.

Wróć do „Relacje z wypraw”