Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Jeżeli wybrałeś się gdzieś poza Sudety i nie wstydzisz się tego, daj znać!
Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 10-11-2021 22:57

W tym roku znów udało się spotkać w górach z niejakim Menelem, tak więc kolejne tzw. „Spotkanie na Szczycie” doszło do skutku. Spotkania nie mają stałej daty ani cykliczności. Pierwsze odbyło się w Górach Izerskich, kolejne w Górach Kaczawskich, trzecie i przedostatnie zarazem to jesień 2019r i piękne jesienne Pieniny. W tym roku miałem w planach rozliczyć się w pewnym beskidzkim pasmem, w którym byłem w 20216r, ale…nic nie widziałem, bo trafiłem na kilka dni opadu i mgły. Był to Beskid Śląski! Wiem, że w to pasmo się nie jeździ, tego pasma nie ma na mapach… Menel też powątpiewał… :twisted: do czasu aż zaproponowałem ruszyć szlakami grzbietów bocznych, z pominięciem na ile to możliwe miejsc skrajnie turystycznych i zadeptanych. :D
Urlopy udało się zgrać w ostatnim tygodniu października. Miejsce zbiórki to Bielsko Biała. Miejsce startu do początek szlaku na Szyndzielnię. Znajduję bezpieczne miejsce na pozostawienie auta przez kilka dni i ruszamy. Pniemy się na Szyndzielnię, szlak na szczęście wznosi się ustawicznie, aczkolwiek bez ścianek. Jak na początek eskapady idealnie. Po dotarciu na szczyt lokujemy się w schronisku celem spożycia obiadu. Pogoda jest licha, pochmurno, a okresowo pada...grad. Po posiłku wchodzi w nas leń, ale również i roztropność. Decydujemy, że pierwszy nocleg powinien odbyć się w warunie godnym, a więc z racji pogody nie namiot, tylko schron. Za cel obieramy schronisko na [pod?] Klimoczku. W środku pusto, ale obsługa twierdzi, że „mają komplet...” Trochę zniesmaczeni, ale bez żalu, opuszczamy lokal.

Obrazek


Pada decyzja o marszu na Błatnią. I jak to zwykle bywa, ostatecznie wyszło bardzo dobrze. Na początek mamy niskie, wieczorne światło na Skrzyczne. 8)

Obrazek


A kilka chwil później, gdzieś pomiędzy Trzema Kopcami, a Stołowem, czyli wychodzi, że na Polanie Horodowskiej mamy zachód słońca. I to jaki zachód! :mrgreen:

Obrazek


Ostatecznie słońce chowa się za Stożkiem Wielkim.

Obrazek


Na Błatniej przyjmują nas z otwartymi rękami. Lądujemy w pokoju 6-osobowym i do rana nikogo do nas nie dokoptowują. Poprzedniego wieczora, tuż przed schroniskiem, już w ciemnościach minęliśmy rozległa halę, wydawała się perspektywiczna i warta powrotu „za dnia”. Rankiem wracamy więc na halę. Na początek poranne mgły… :wink:

Obrazek


Obrazek


Mgły powoli ustępowały i wiadomo było, że robi się mocno zacnie. Tak czy inaczej na tamten moment widoków z hali nie było.

Obrazek


Wróciliśmy zatem do schroniska po klamoty i chwilę po 9-tej ruszyliśmy na szlak.

Obrazek


Mijamy „Ranczo Błatnia”, ze stoków Wielkiej Cisowej zerkamy jeszcze na Błatnią i za znakami zielonymi zatapiamy się w las. Po pewnym czasie odbijamy za znakami czarnymi. Ostatecznie lądujemy w Brennej, gdzie zostawiamy parę srebrników w markecie [słodycze + napoje słodzone]. W zasadzie tuż pod sklepem łapiemy znów szlak zielony i pniemy się ku niebu… Za plecami mamy Stołów, Błatnią i Wielką Cisową.

Obrazek


Podejście jest srogie, naszym pierwszym celem jest Horzelica. Tuż pod szczytem widokowe łąki, głównie na Równicę. :P

Obrazek


Następnie czeka nas ostatnia ścianka i meldujemy się na szczycie. Tutaj szafy idą na trawę, a my mamy chwilę relaksu w fajnym miejscu. :wink:

Obrazek


Wschodnie zbocze oferuje widoki na Klimczok, Kotarz i charakterystyczne Skrzyczne.

Obrazek


Potem wędrujemy grzbietem w pięknym okolicznościach przyrody…

Obrazek


Obrazek


Naszym celem jest Stary Groń, jest tu piękna pasterska hala a także 12metrowa wieża widokowa. 8)

Obrazek


Wszystko ma jednak swoją kolejność, zanim wejdziemy na wieżę, to dosiadamy się do rozpalonego opodal ogniska, czas na giętą! :mrgreen:

Obrazek


Widoki z wieży zacne, przede wszystkim piękna hala z bacówką i miejscem na ognisko.

Obrazek


Na północnym-wschodzie widać urokliwą halę w jesiennej szacie - masyw Kotarza.

Obrazek


Jest też Hala Jaworowa, na którą ostrzymy sobie zęby. W głębi, po prawej, stały punkt orientacyjny...Skrzyczne! :D

Obrazek


Nasyciwszy zmysły i ciało ruszamy dalej, czeka nas zejście do przysiółka Brenna-Leśnica, a następnie podejście zielonym szlakiem. Naszym celem są Trzy Kopce Wiślańskie. Pod szczytem kolejna hala z widokami. Na pierwszym planie masyw Horzelica – Stary Groń, na dalszym Klimczok – Trzy Kopce - Błatnia – Wielka Cisowa.

Obrazek


Kolejny przystanek robimy przy pobliskim schronisku Telesforówka. Tutaj idzie pomidorowa, uzupełniamy też zapas wody przed biwakiem.

Obrazek


Przed schroniskiem widoki całkiem ładne, my łypiemy w kierunku naszej dalszej drogi, mianowicie na masyw Orłowej.

Obrazek


Jesień nam się trafiła...zaje...piękna! :mrgreen:

Obrazek


Jeszcze raz Orłowa z halą podszczytową.

Obrazek


Jakoś tak się zdarzało na tym wyjeździe, że na noclegi przybywaliMy po zmroku. Takoż było i tym razem. Na samym szczycie Orłowej dobrego miejsca pod namiot brak. Brniemy dalej, krótka wymiana zdań i uwag, zapada decyzja o lokalizacji biwaku. Już o czołówkach rozbijamy nasze namioty. Menel jeszcze bawi z psinką, która do nas zawitała, ja kucharzę i odpoczywam. Rano okazuje się, że: nocleg mamy tuż przy szlakowskazach, do tego „Pod Trzema Bukami”…

Obrazek


Po ogarnięciu śniadania i likwidacji biwaczku schodzimy do Wisły. Po drodze mamy w kilku miejscach rewelacyjne widoki na „Królową Okolicy”, czyli Czantorię Wielką… :wink:

Obrazek


Obrazek


Ukojeni takimi widokami schodzimy do Wisły. Tutaj szukamy sklepu, ale niestety w tej lokalizacji sklepów zero. Przez kładkę przekraczamy Wisłę.

Obrazek


Jesteśmy w części Obłaziec, skręcamy ku granicy. Z premedytacją omijamy Czantorię Wielką. Pniemy się coraz wyżej, przez przysiółki: Do Sieciny i Krzysztówka. Ten ostatni jest położony na tyle wysoko, że daje porządne widoki na pasma otaczające Wisłę od północy. Biały „punkt” w lesie to zdaje się..?

Obrazek


Na granicę Polsko-Czeską dostajemy się w rejonie stacji turystycznej „Światowid”. W okolicy Przeł. Beskidek spotykamy taki kamień [graniczny?], z cyfrą 43.

Obrazek


Stoki Soszowa Małego oferują widoczki w kierunku Czantorii Wielkiej.

Obrazek


W Schronisku na Soszowie zasiadamy do obiadu. Trafiłem przepyszne ruskie pierogi i craft od Pinty. Piękna sprawa! Wymyłem też włosy i zęby… :mrgreen:

Obrazek


Polany wokół schroniska oferują ciekawy widoki, w tym wypadku masyw Skrzycznego w pełnej okazałości.

Obrazek

Obrazek


Jak mowa o masywach...jest też Barania Góra!

Obrazek


Jednak prawdziwy spektakl zaczyna się chwilę później, gdy osiągamy Cieślar. Stąd widać pięknie masę Beskidów , liczne przysiółki, całość wieńczą Tatry! 8)

Obrazek


Barania Góra!

Obrazek


Okolice Cieślara jest naprawdę mocno klimatyczne i widokowe. Tutaj na pierwszym planie ramię odchodzące do Stożka Wielkiego.

Obrazek


Obrazek


Teraz czeka nas solidne nastromienie terenu, czyli wtaczamy się do Stożek Wielki. W schronisku regeneracja. Jedni dają sobie jajecznicę, inni szarlotkę. Można też nabyć w dobrej cenie Kofolę, załadowałem do wora 1 litr. :twisted:

Obrazek


Sprzed schroniska widoczki też niczego sobie, wzrok mimowolnie przykuwa pasmo z Baranią Górą, Magurką Wislańską i Zielonym Kopcem.

Obrazek


Cienie kładą się coraz dłuższe. Masyw Kiczory postawiamy trawersować szlakiem niebieskim, który ponownie z czerwonym – Głównym Szlakiem Beskidzkim łączy się na Przeł. Łączecko. Tutaj zonk, bo GSB, którym planowaliśmy iść dalej ma inny przebieg niż na mapach. Ciśniemy już po zmroku dłuższy czas, a miejsca dobrego na biwak jak nie było tak nie ma. Ostatecznie już w ciemnicy przedzieramy się do osady Mrózków, pytamy w najbliższym domostwie o możliwość rozbicia namioty gdzieś w pobliżu – jest zgoda! Znów po ciemaczu przyszło nam rozstawiać namioty. Rankiem okazuje się, że biwaczek wypadł z widokiem na Stożek Wielki.

Obrazek


A kimaliMy u progu tej chatynki. Majstersztyk! :wink:

Obrazek


Bajzel ogarniamy sprawnie i kontynuujemy marsz czerwonym szlakiem, po dłuższej chwili meldujemy się na Przeł. Kubalonka. Schodzimy kilkaset metrów asfaltem celem zobaczenia drewnianego kościoła Świętego Krzyża z 1779r. Piękna sprawa!

Obrazek


Z Kubalonki ciśniemy asfaltem, dalej za znakami czerwonymi, ostatecznie za chwil kilka meldujemy się na Szarculi. Już wcześniej ustalamy, że omijamy Przysłop i Baranią Górę. Mamy inny pomysł na trasę! Niestety początkowo dymamy asfaltem. Nie wytrzymuję i wystawiam „palucha” ...pierwsze auto się zatrzymuje i zabiera dwóch takich i ich szafy. Jeszcze raz dziękujemy! Zostajemy zwiezieni do Wisły-Czarne, pod sam szlak. A naszym celem jest masyw Cieńkowa. Dość sprawnie osiągamy grzbiet. Na górze czeka nas wiele niespodzianek [wszystkie pozytywne!]. Pierwsza to karczma. Ja znów na słodko… :oops:

Obrazek


Cały masyw okazał się niezwykle klimatyczny i widokowy.

Obrazek


Czy mówiłem klimatyczny? :mrgreen:

Obrazek


Czy mówiłem widokowy? :mrgreen:

Obrazek


Wędrowanie w takich okolicznościach to kwintesencja tej zabawy…

Obrazek


Mimo, że cały czas się wznosimy… Cieńków… Cieńków Postrzedni… Cieńków Wyżni, to idzie się kapitalnie! :)

Obrazek


W okolicach Cienkowa Wyżniego można podziwiać Baranią Górę.

Obrazek


Ostatecznie na grań dostajemy się w okolicach Gawlasi, stąd podejście na Zielony Kopiec i podziwiać można Malinowską Skałę.

Obrazek


Sama Malinowska Skała też jest niezwykle widokowa i charakterna przez rzeczoną skałkę na szczycie. Pierwsze na co człek łypie, to oczywiście najwyższe...Skrzyczne! :D

Obrazek


Jest też dolina Malinowskiego Potoku, z Równią [po lewej] i Ostrem [po prawej]. Na horyzoncie Beskid Żywiecki z Babią Górą.

Obrazek


W tym miejscu celowo omijamy Skrzyczne, plany mamy inne… Tak więc wbijamy na Malinów i upierdliwym zejściem staczamy się na Salmopol. Planowaliśmy tam zasiąść do uczty w jednej z knajpek, ale...wszystkie lokale zamknięte z powodu remontu drogi i co za tym idzie braku samochodów. Otwarta jest jedynie cukiernia. Menel raczy się serniczkiem i herbatka, a ja? Ja jak ten...menel siedzę na zewnątrz i żuję ratunkową kanapkę skleconą raną „na czarną godzinę”. Tak czy inaczej plan na ten dzień to dotrzeć na Halę Jaworową, na którą ostrzyliśmy sobie kły od samego początku. Wchodzimy na Grabową, następnie tuż przed szczytem Kotarza jest odbicie niebieskim szlakiem na rzeczoną halę. Zachodzimy klasycznie, już w okolicach zmroku. Ciemnicy jeszcze na szczęście nie ma. Hala jest piękna, rozległa, widokowa i urokliwa. Do tego ma klimatyczny szałas pasterski na południowych stokach… 8)

Obrazek


Tutaj też dostajemy w gratisie książkowy zachód słońca…nic nie można poradzić. :mrgreen:

Obrazek


Pada oczywiste pytanie o ognisko… ruszamy wartko po opał. Jest watra! :D

Obrazek


Każdy ma garnuch herbaty w dłoni, czas na wspomnienia obecnej eskapady i górskie historie, a także na klasyczne „rąbanie dup”… :twisted:

Obrazek


Obrazek


Hala Jaworowa ma tę zaletę, że widać z niej wszystko! Człowiek się budzi, wychodzi z namiotu i co widzi? Na ten przykład – Czantoria Wielka, Soszów, Stożek Wielki, nieco bliżej Horzelica i Stary Groń, jest nawet Telesforówka… wszędzie tam [prawie], byliMy na tej eskapadzie. Piękna sprawa móc większą cześć trasy objąć wzrokiem!

Obrazek


Obrazek


Oczywiście miejsce w pełni rozkwita gdy pojawia się słońce. Co widać? Np. Stary Groń z wieżą.

Obrazek


Jest też bacóweczka, za plan dalszy robi Równica.

Obrazek


Drzewa na hali też robią kapitalną robotę!

Obrazek


Północna cześć hali…

Obrazek


Nasyciwszy zmysły na maksa zabieramy klamoty na plecy i ruszamy dalej. Dziś ostatni dzień włóczęgi po B. Śląskim. Wracamy na szlak czerwony i ruszamy przez Beskid Węgierski. W okolicach Hyrcy otwierają się widoki na Błatnią.

Obrazek


Obrazek


Ostatecznie szlak wyprowadza nas na Przeł Karkoszczonkę. Ulokowała się tu Chata Wuja Toma. Odpoczywamy i posilamy się przed atakiem na południową ścianę Klimczoka.

Obrazek


Wg mapy podejście miało być w stylu hardcore, ale ostatecznie nie było tak źle i sporo urwaliśmy w oficjalnego czasu. Na/pod Klimczokiem przybijamy pieczątki i ruszamy na Szyndzielnię, gdzie odbędzie się zakończenie eskapady, zwieńczone obiadem. :mrgreen:

Obrazek


Zbocza Szyndzielni oferują widoki na Beskid Mały w Magurką Wilkowicką i Czuplem w rolach głównych.

Obrazek


Tu zaczynaliśmy kilka dni temu i tu kończymy. Schabowy, fryty, Cola – się należą. To było kilka dni wspaniałego łażenia. Beskid Śląski pokazał swe jesienne, piękne oblicze. Warto zaglądać w boczne grzbiety, bo niespodzianek Ci tu dostatek! :wink:

Obrazek


Dzięki Menel za kilka dni wspólnej wędrówki. Cóż, nie bójmy się słów, znów wszystko zagrało. Nie było słabych punktów. Trafiliśmy na bogato! Do następnego… :mrgreen:

Obrazek
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Pudelek » 10-11-2021 23:53

Pogoda zacna trzeba przyznać :)

Ten kamień na przełeczy Beskidek to zapewne Komory Cieszyńskiej.

Ten szałas na Hali Jaworowej jest otwarty?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 11-11-2021 07:18

Szałas jest otwarty, ale w środku klepisko. Na hali trzeba mieć swój namiot i basta! :wink:
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

menel
tramp
Posty: 33
Rejestracja: 28-08-2008 22:00
Lokalizacja: Wro

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: menel » 11-11-2021 19:27

Miło było powspominać. Hala Jaworowa? Satan, jak to było mówione? Bezkonkurencyjna? Ależ tak, ten temat zamiata. Z podziękowaniem za wspólne trudy. I do następnego... gdzieś za granicą? :D

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Pudelek » 11-11-2021 23:06

Nie lubię spać w namiocie jak obok jest szałas :P Nie było tam żadnej ławki ani pięterka?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 12-11-2021 19:09

menel pisze:Miło było powspominać. Hala Jaworowa? Satan, jak to było mówione? Bezkonkurencyjna? Ależ tak, ten temat zamiata. Z podziękowaniem za wspólne trudy. I do następnego... gdzieś za granicą? :D


Podobno nawet lepsza niż Stumorgowa..? :roll:


Pudelek pisze:Nie lubię spać w namiocie jak obok jest szałas :P Nie było tam żadnej ławki ani pięterka?



Niestety...ziemia tylko. :|
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

opawski1
obieżyświat
Posty: 674
Rejestracja: 02-09-2013 10:44
Lokalizacja: Prudnik

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: opawski1 » 15-11-2021 08:57

Kawał porządnej wyprawy! :D Zainspirowaliście mnie czymś podobnym. Sprawnie omijaliście zatłoczone miejsca. Ja byłem w Śląskim w ubiegły czwartek/piątek, niestety długi weekend i znajomy wybrał jeszcze najbardziej zatłoczone miejsca. Spokój miałem tylko na Hali Jaworowej.
Kolory jesieni i pogoda dopisała, stąd tyle pięknych zdjęć. Robotę robi też filtr polaryzacyjny! :) Z ciekawości: jaki masz aparat?
Halę Jaworową bardzo lubię i marzy mi się tam też kiedyś nocleg obok bacówki. Zawsze jednak jak tam jestem to po południu i mam widok pod słońce i nie wiele stamtąd widać.
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 17-11-2021 17:32

opawski1 pisze:Zainspirowaliście mnie czymś podobnym.


A co masz na myśli konkretnie? :D

opawski1 pisze:Kolory jesieni i pogoda dopisała, stąd tyle pięknych zdjęć. Robotę robi też filtr polaryzacyjny! :) Z ciekawości: jaki masz aparat?


Dzięki! 8)
Ja aktualnie robię fotki Nikonem D7500 i rzeczywiście w ruch idzie filtr polaryzacyjny, który bardzo lubię. Zresztą jedyny jaki używam... :P
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

opawski1
obieżyświat
Posty: 674
Rejestracja: 02-09-2013 10:44
Lokalizacja: Prudnik

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: opawski1 » 18-11-2021 22:04

Satan pisze:A co masz na myśli konkretnie? :D


Też jakąś kilkudniówkę w Śląskim takimi mniej znanymi szlakami. Odwiedzić Błatnią, przejść przez grzbiet z Groniem, zrobić sobie nockę na Hali Jaworowej. :)

Satan pisze:Dzięki! 8)
Ja aktualnie robię fotki Nikonem D7500 i rzeczywiście w ruch idzie filtr polaryzacyjny, który bardzo lubię. Zresztą jedyny jaki używam... :P


Kawał dobrego sprzętu! :) Trochę waży, ale ja też chodzę z lustrzanką Nikona D7200 i czasem targam jeszcze drugi obiektyw :D Filtr polaryzacyjny kupiłem w zeszłym roku i bardzo spodobał mi się jego efekt i też jest jedynym, którego używam :)
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat
Posty: 921
Rejestracja: 01-03-2009 14:32
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: olo23333 » 19-11-2021 14:58

Piękna trasa moimi najbardziej ulubionymi terenami Śląskiego :)
Na telesforówce dalej garbusek jest ?
Satan - świetne zdjęcia :)
Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 20-11-2021 13:39

olo23333 pisze:Piękna trasa moimi najbardziej ulubionymi terenami Śląskiego :)


Tak, okazuje się, że B. Śląski jest nie mniej klimatyczny niż np. Gorce! :D

olo23333 pisze:Na telesforówce dalej garbusek jest ?


Jest. :wink:

olo23333 pisze:Satan - świetne zdjęcia :)


Oj tam...oj tam... :oops: 8) :oops:
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Dolnoślązak » 26-11-2021 10:16

Śląski robiłem pierwszy raz w majówkę 2008 i mam do niego sentyment bo wtedy zaczynałem przygodę z górami. Choć był 1.05 i ludzi jak wiadomo, sporo to wydaje mi się, że i tak bez porównania do dzisiejszych czasów.

Ps Czytając tekst miałem wrażenie, jakbym relację menela czytał: warun, gięta...skopiowałeś tekst od niego? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Pudelek » 26-11-2021 13:11

To są bracia :D
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Dolnoślązak » 26-11-2021 14:54

W życiu bym nie pomyślał, jeden porządny doktor, drugi... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Beskid Śląski, październik 2021r - fotorelacja

Postautor: Satan » 27-11-2021 20:08

Dolnoślązak pisze:Ps Czytając tekst miałem wrażenie, jakbym relację menela czytał: warun, gięta...skopiowałeś tekst od niego? :mrgreen:


Pewne teksty przez lata weszły już do kanonu górskich relacji i myślę, że w dobrym tonie jest czerpać z tej spuścizny, pamiętając zarazem, kto był "ojcem" tego górskiego narzecza... :mrgreen:
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.


Wróć do „Relacje z wypraw”