Spory na forum

Coś nie działa? Jakieś pytania? A może masz jakieś propozycje co do nowych działów forum?
Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Spory na forum

Postautor: Apollo » 24-05-2010 19:08

Po 9 miesiącach wylogowania, powróciłem na forum, nie do końca je poznając.
Co się dzieje obecnie - każdy widzi.

Ujmę to dyplomatycznie ;) :
Z wielką troską i zniesmaczeniem obserwuję obecną jakość dyskusji prowadzonych przez kilku dysputantów. Miejsce ciekawych opisów wypraw, rozmów o turystyce czy też czasem i półprywatnych dowodów sympatii, a przede wszystkim - rzeczowych dyskusji, zajęło spieranie się o kwestie trzeciorzędne, czasem kompletnie odstające nie tylko od tematu poszczególnych wątków, ale i całego forum.
Intencją Założycieli Portalu i Forum było stworzenie miejsca wyjątkowego - przyjaznego i pomocnego Użytkownikom; miejsca, do którego będą zaglądać z zaciekawieniem.
Od samego początku istnienia, Forum rozwijało się inaczej niż inne tego typu miejsca w internecie. I choć nie brakowało czasem gorzkich słów, to jednak nigdy nie stanowiły one głównego nurtu forum.

Obecne zdominowanie większości wątków poprzez dyskusje pozbawione tego, co ująłbym jako "duch Sudety.it", z pewnością nie pozostaje bez reakcji dotychczasowych Użytkowników.
Jakkolwiek jest to moja prywatna opinia, to gotów byłbym założyć się, że powrót do dotychczasowych zasad Forum byłby z ulgą i wytęsknieniem przyjęty przez (prawie) wszystkich Forumowiczów.

DLATEGO TEŻ POSTANOWIŁEM ZAAPELOWAĆ DO OBU ADWERSARZY O POWSTRZYMANIE ESKALACJI TEJ NIKOMU NIEPOTRZEBNEJ STRATY CZASU, bo tylko tak można określić pseudo-dyskusje przez Was prowadzone.
Z lubością poczytalibyśmy o Waszych podróżach - tych bliskich i dalekich. Do tej pory zasypywaliście nas (prawie) wyłącznie inspiracjami na wyprawy po Sudetach, Monoklinie, Beskidach, a także dalszych rejonach.

PANOWIE - ZAPRZESTAŃCIE CHOĆ NA MIESIĄC UMIESZCZANIA POSTÓW W ZAKŁADKACH ZAŁOŻONYCH PRZEZ SWEGO PRZECIWNIKA!

Proszę o to, a myślę, że inni Forumowicze dołączą do tego apelu!
Pokażmy, że nie staniemy się kolejnym bezużytecznym, wrogim miejscem w wirtualnym świecie! Wróćmy do ideałów turystyki - braterstwa, pomocy i serdeczności!


PS I: póki co tyle - jeśli nie poskutkuje, zaproponuję inne metody.
PS II: Celowo nie wymieniam nicków dwóch Panów.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Raubritter » 24-05-2010 19:17

Podpisuje się pod tym Apollo rękami i nogami!
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 24-05-2010 19:31

Dzięki, Raubritterze! Może nasze głosy mają moc sprawczą :roll: ?

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: Spory na forum

Postautor: Pudelek » 25-05-2010 00:19

apollo pisze:Do tej pory zasypywaliście nas (prawie) wyłącznie inspiracjami na wyprawy po Sudetach, Monoklinie, Beskidach, a także dalszych rejonach.


chyba słabo przejrzałeś działalność - bo ja bym napisał "zasypywaliście nas (prawie) wyłącznie wpisami o złych przewodnikach, złych kursach przewodnickich, złych przepisach ograniczających działaczy społecznych, złym PTTK, złych polskich schroniskach, dobrych młodzieżowych obozach wędrownych, spiskowych teoriach dziejów w polskiej turystyce itp"

PANOWIE - ZAPRZESTAŃCIE CHOĆ NA MIESIĄC UMIESZCZANIA POSTÓW W ZAKŁADKACH ZAŁOŻONYCH PRZEZ SWEGO PRZECIWNIKA!

i to zdanie potwierdza dość dokładnie moją opinię, że chyba słabo przejrzałeś działalność - od dawna nie wypowiadam się w Lechowskich tematach odnośnie przepisów - są nudne i nie da się ich na trzeźwo czytać, więc dawno sobie odpuściłem. Teraz Lech trolluje w dziale Noclegów i to często w wątkach, które sam zakładałem - nie mam zamiaru przestać wypowiadać się w tym dziale tylko z tego powodu...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 25-05-2010 06:14

Niepotrzebnie się łudziłem... :/

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2564
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 25-05-2010 10:44

Wygląda na to, że społecznośc forum, jest zbyt różnorodna aby zgadzać się we wszystkim i ze wszystkimi. To jest normalne, chodzi jednak o pewien (nie mówię aby był przesadnie wysoki) poziom dyskusji.
Wg mnie Lech i TomaszII mają niejednokrotnie rację, ale zaciętość i wszechobecność tych prawd w praktycznie każdym wątku najpierw budzi lekki usmiech, potem niewielkie oburzenie, potem całkiem sporą irytację, od której już niedaleko do chamstwa i wrogości...do tej ostatniej fazy dochodzą tylko Ci, którzy potrafią zdzierżyć dyskusję uczestnicząc w niej jednocześnie (za to ogromny szacunek, serio 8) ), tym sposobem tworzą się dyskusje o niewiele rózniących się wątkach w pierwotnie zupełnie innych tematach...bo wszędzie dyskusja schodzi na szlaki ślężańskie, plastykowe kubki na Ślęży, cudowne agroturystyki w Czechach, fatalną jakość akademickich przedowdników z Wrocławia, żal po zamkniętych PTSM'ach w Sudetach itp...i wszystko to prawda, tylko nikt nie chce o tym czytać przy okazji każdego możliwego wątku. I nie mówię tu aby moderator zamykał sztucznie dyskusję, bo nie o to chodzi. W tym forum fajne jest to, że dany temat czasem zupełnie zmieni bieg dyskusji i wywiązuje się ciekawy temat i wątek, który często może i odbiega od głównego tematu, ale jest w nim żywa i fachowa dyskusja.
Natmiast ostatnio Forum żyje przepychankami Lech vs Pudelek, Pudelek vs TomaszII...dobrze, że całośc ratuje fenomenalna relacja ze wschodu niezmordowanej Buby alias Buby1 :mrgreen:

PS - przypuszczalnie atmosferę dobrze oczyściłby kufelek perły chmielowej po wspólnie spędzonym dniu na szlaku, czego życzę Wam na najbliższym Zlocie.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 25-05-2010 12:39

Satan pisze:przypuszczalnie atmosferę dobrze oczyściłby kufelek perły chmielowej po wspólnie spędzonym dniu na szlaku, czego życzę Wam na najbliższym Zlocie.

żaden z delikwentów radosnych dyskusji się na zlocie nie pojawi, zapewne na żadnym kolejnym też (jak na poprzednich). Czyżby ze strachu? :lol:

Awatar użytkownika
seb_135
wędrowiec
Posty: 394
Rejestracja: 03-02-2009 21:31
Lokalizacja: Opole

Postautor: seb_135 » 25-05-2010 12:57

seba123 pisze:żaden z delikwentów radosnych dyskusji się na zlocie nie pojawi, zapewne na żadnym kolejnym też (jak na poprzednich). Czyżby ze strachu? :lol:


odnośnie tego, to ja do słów apolla (pod którymi się oczywiście podpisuję jak i Raubritter) dodałbym jeszcze jeden apel, teraz dla odmiany do reszty forum - powstrzymajmy się od nagonki na wymienionych panów, bo to nic nie da a tylko zaostrzy konflikt.
po prostu nie reagujmy.
"following our will and wind we may just go where no one's been"

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 25-05-2010 13:10

Satan pisze:przypuszczalnie atmosferę dobrze oczyściłby kufelek perły chmielowej po wspólnie spędzonym dniu na szlaku, czego życzę Wam na najbliższym Zlocie.

zapominasz o tym, że alkohol w górach to twój wróg ;)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 25-05-2010 14:54

Satan pisze:Wg mnie Lech i TomaszII mają niejednokrotnie rację, ale zaciętość i wszechobecność tych prawd w praktycznie każdym wątku najpierw budzi lekki usmiech, potem niewielkie oburzenie, potem całkiem sporą irytację, od której już niedaleko do chamstwa i wrogości....
Nawet jeśli ktoś nie zgadza się z czyimiś racjami, to w żadnym razie nie jest powodem aby - zamiast dyskutować z poglądami - po chamsku sprowadzać dyskusję ad personam i opisywać historyjki dotyczące adwersarza, jak np. że ktoś kiedyś przed wieloma laty nie dał mu jakiejś tam szansy, albo absurdy jakoby ów adwersarz niby to płacił komuś za trollowanie itp. Ponieważ nie mam złudzeń, że to się zmieni i obawiam się, że ten gość pod każdą moją wypowiedzią na jakikolwiek temat nadal będzie używał argumentów w rodzaju: "Lech nosił podkoszulek na lewą stronę" itp., to ja się na jakiś czas stąd wynoszę. Niech gość leczy tu swoje kompleksy wyżywając się na kimś innym.
Obrazek

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 25-05-2010 16:26

Lech pisze:...ja się na jakiś czas stąd wynoszę.
To nie jest rozwiązanie. Miałeś niedawno przykład, który Cię Lechu zirytował, gdy ktoś po roku nawiązał do założonego przez Ciebie wątku. Nieobecność na forum nie powoduje więc braku zainteresowania uzytkownikiem, choćby pośrednio. A umieściłeś na forum tak dużo wpisów, że jest z czego wybierać, by napisać cokolwiek. Moim zdaniem znikanie z forum nie doprowadzi do załagodzenia sytuacji. Powrót może przynieść efekt w postaci takich samych sporów. Jeśli nie ma możliwości do zastosowania sie do apeli Apolla i Satana, to może trzeba szukać własnych rozwiązań - ale niekoniecznie przez zawieszenie swojej aktywności.

tomaszll
obieżyświat
Posty: 665
Rejestracja: 20-09-2006 11:43

Postautor: tomaszll » 25-05-2010 22:22

Lech pisze:... to ja się na jakiś czas stąd wynoszę.

Ja wyprowadzam się na stałe. Czas przeznaczony na pisanie na tym forum
wykorzystam na naukę języka czeskiego.

Do widzenia

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 25-05-2010 22:29

Lechu, Tomaszu,

nie taki był cel mojego postu. Forum otwarte jest na każdego (i dla każdego) :!:
Może jedynie niekoniecznie na każdy post, ale to co innego.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 26-05-2010 15:11

I nikt już się nie dowie, że taniej i wygodniej dojechać można ze Szwecji do Mezimesti swoim samochodem, niż ze Szwecji do Golińska pociągiem PKP

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga
Posty: 1268
Rejestracja: 15-04-2007 15:06
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Taja » 26-05-2010 21:29

No i dobrze. Tyle powiem.


Wróć do „Forum o forum”