czas edycji postów na forum

Coś nie działa? Jakieś pytania? A może masz jakieś propozycje co do nowych działów forum?
Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 05-04-2014 10:06

Strefę czasową każdy musi sobie samodzielnie ustawić w profilu. Niestety, brak w silniku forumowym takiej opcji, która uwzględniałaby automatycznie - dla profilu każdego użytkownika - przejście na czas letni lub zimowy.

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 05-04-2014 12:43

apollo pisze:Strefę czasową każdy musi sobie samodzielnie ustawić w profilu. Niestety, brak w silniku forumowym takiej opcji, która uwzględniałaby automatycznie - dla profilu każdego użytkownika - przejście na czas letni lub zimowy.

Hm, zmieniłem strefę czasową w moim profilu i faktycznie - moje dwa wcześniejsze posty w tym wątku są już tego dnia, kiedy powinny (czyli po północy). Ale wtedy, gdy jestem zalogowany. Po wylogowaniu jednak dalej godzina ich publikacji jest pomiędzy 23:00 a 00:00.

Czyli jednak jest to kwestia jakichś ogólnych ustawień na forum, a nie indywidualnych w profilach użytkowników.

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 05-04-2014 12:47

PS. Tak samo jest z powyższym postem (gdy jestem zalogowany - post jest wysłany o 13:43, gdy nie - o 12:43). Zmiana strefy czasowej więc nic pod tym względem nie zmieniła w postach wysłanych po dokonaniu zmiany.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 05-04-2014 13:26

Gdy nie jesteś zalogowany - tracisz ;-).
A tak serio - niezalogowana osoba jest traktowana jako "gość", które prawdopodobnie jest jakoś tam zdefiniowane uniwersalnie, bez odniesienia do lokalizacji, z której gość się łączy (forum tej lokalizacji nie sprawdza).

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Postautor: Hazmburk » 05-04-2014 14:19

Tylko co ma do tego lokalizacja użytkownika? Czy chodzi o to, żeby gość czytający to forum na Kamczatce zobaczył ten mój post o godz. 01:19 następnego dnia, a w Nowym Jorku o 09:19 dzisiaj rano? Czy żeby wszystkim wyświetlała się ta sama godzina - data zapisania postu na serwerze, na którym znajduje się forum? Jeśli to drugie, to istotna jest chyba lokalizacja serwera, a nie użytkowników.

Kojarzę, że gdzieś już wcześniej był poruszany ten problem. Znalazłem to pytanie Azji, ale odpowiedź była podobna. Według mnie nie rozwiązuje to problemu (choć być może nic więcej na tę chwilę nie da się zrobić).

PS. "Wcześniejsze posty", o których wyżej wspominam, znajdują się w tym wątku (jakby ktoś był zdezorientowany).

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 05-04-2014 16:00

Pisząc o lokalizacji, miałem na myśli mechanizm forum, który automatycznie dostosowywałby strefę czasową do lokalizacji, z której dana osoba czyta forum. Takiej opcji w silniku forumowym jednak (chyba) nie ma.
Wydaje mi się, że phpBB wymaga ręcznego przestawiania czasu zimowy/letni, ale nie jestem tego pewny.


Wróć do „Forum o forum”