Góry Bialskie i Złote

Coś nie działa? Jakieś pytania? A może masz jakieś propozycje co do nowych działów forum?
przemolla
tramp
Posty: 40
Rejestracja: 20-04-2015 02:01
Lokalizacja: dziki zachód

Góry Bialskie i Złote

Postautor: przemolla » 03-08-2015 18:52

Witam po raz kolejny Szacowne Grono! Mam takie małe pytanko... dokąd? Żeby Was nie rozsierdzić to się wytłumaczę. W Sudety jeżdżę od początku lat osiemdziesiątych... głównie Karkonosze, Izery, Góry Kamienne, Kaczawskie i Rudawy Janowickie. Kiedyś głównie zimą... teraz wczesna wiosną i późną jesienią.Wiosna, lato i początek prawdziwej jesieni rezerwowałem na Beskidy. W tym roku nie wyszło i ostatni tydzień września chcę spędzić w okolicach Nowego Gierałtowa. Ostatni raz byłem w tamtych stronach na przełomie lat 80/90, a po tych górkach chodziłem kiedy na Puchaczówce jeszcze stała chatynka. Trochę boję się zderzenia wspomnień z rzeczywistością, ale studiując mapę wybrałem okolice Gierałtowa. Jestem świadom co można tam zobaczyć i gdzie iść, bo trochę się obczytałem, ale nie ma jak to zapytać się kogoś, które trasy poleca i dlaczego. Chodzę raczej wolno, lubię się porozglądać, coś zwiedzić i będę miał możliwość podjechania do miejsc bardziej oddalonych od miejscowości w której będę stacjonował. Czy ktoś coś z serca poleci? :lol:
ps. sorry z roztargnienia napisałem nie w tym dziale... jeśli Moderator mógłby przenieść ... byłbym wdzięczny...

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Postautor: hm0 » 04-08-2015 06:32

Hranicky, Borówkowa Góra z wieżą, Dolina Lądeckiej do Paprseka, Czernica z wieżą - to kilka propozycji. Nie napisałeś, gdzie chodziłeś wcześniej, ale obecnie na pewno jest lepiej niż w latach 80-tych.:)

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Postautor: Zły Marcin » 04-08-2015 10:48

Dorzucam: Smrek, Puszczę Śnieżnej Białki, ewentualnie skok do Leśni Baru w Rychlebach :wink:

przemolla
tramp
Posty: 40
Rejestracja: 20-04-2015 02:01
Lokalizacja: dziki zachód

Postautor: przemolla » 04-08-2015 15:18

Dzięki wielkie za propozycje.... wieczorem siadam do czytania map i informacji o tych miejscach. Celowo nie pisałem o miejscach w których byłem, bo to przecież kawał czasu minął i nic nie stoi na przeszkodzie część z nich odwiedzić jeszcze raz. Lubię nawet odwiedzać miejsca w których byłem :wink:

doktorkidler
tramp
Posty: 25
Rejestracja: 14-04-2015 11:07

Postautor: doktorkidler » 04-08-2015 20:20

Jak chcesz gotowe trasy (a nawet jak ich nie chcesz) to rzuć okiem na tę stronę
Trasy są wręcz wzorcowo opisane i sfotografowane. Nie brakuje nawet informacji gdzie zaparkować samochód. Sam większość z tych tras przeszedłem według zamieszczonych opisów.

Moje faworytki z okolic w które się wybierasz:
- skały Trzy Siostry i szczyt góry Łysiec skąd jest piękna panorama okolic Stronia Śląskiego (trasa na stronie ma nazwę Smok z Łysej Góry)
- trasa Bialski wór - to wspomniana wcześniej Puszcza Śnieżnej Białki oraz ładne widoki z podejścia i zejścia na Kowadło,
- Bialskie, Złote czy baranie? - tej jeszcze nie przeszedłem ale wygląda ładnie na zdjęciach,
- w sumie nie aż tak daleko będziesz miał do Żulovej - tutaj jest ciekawa trasa pn. Granit i marmur.

przemolla
tramp
Posty: 40
Rejestracja: 20-04-2015 02:01
Lokalizacja: dziki zachód

Postautor: przemolla » 05-08-2015 17:38

:wink: Dzięki. Parę dni temu natknąłem się na tę stronę, ale muszę przyznać, że relacji z trasy pn. Granit i marmur nie czytałem, ale przed chwilą to nadrobiłem . Wczorajszy wieczór i pół nocy spędziłem na czytaniu. Szkoda tylko, że tak mało informacji historycznych, a raczej ciekawostek jest o tym rejonie. Gdzieś tam trochę dotarłem do nich, ale będę dalej szukał. Trzeba też przekopać się przez forum.... tu pewnie też jest trochę ciekawostek historycznych...

przemolla
tramp
Posty: 40
Rejestracja: 20-04-2015 02:01
Lokalizacja: dziki zachód

Postautor: przemolla » 21-08-2015 20:32

Sorry, że post pod postem, ale doszukałem się fajnych informacji i obczytałem. Jeszcze mam do drugiej połowy września trochę czasu. Myślę, że już załapuję i będę mentalnie do wędrówki przygotowany... nie mogę się doczekać, a w między czasie robię mało uczęszczane Przedgórze Karkonoskie i Karkonosze.... i Izery. Polskie góry są jednak piękne... szkoda, że trzeba szukać mało uczęszczanych ścieżek :wink: .... ale jest jeszcze tyle do przejścia....


Wróć do „Forum o forum”