Sekcja Industrialno- Kolejowa- nowy dział na forum.

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Sekcja Industrialno- Kolejowa- nowy dział na forum.

Postautor: Michał » 04-12-2012 18:40

Witamy w nowym dziale na forum!
Miło nam donieść, że po burzliwej wymianie maili, właśnie ukonstytuował się nowy dział forum Sudety.it- Sekcja Industrialno- Kolejowa.
Celem i ideą działu są dyskusje poświęcone technice przemysłowej i kolejnictwu znajdujących się w szeroko pojętych Sudetach i Dolnym Śląsku.
Pragniemy zwrócić uwagę na zabytki techniki, odchodzące zakłady i fabryki, zamykane linie kolejowe znajdujące się w otoczeniu Sudetów. Ale również zapraszamy do dyskusji o współczesnych obiektach przemysłowych, modernizowanych szlakach kolejowych, nowych i planowanych fabrykach, inżynierii, infrastrukturze kolejowej i drogowej Sudetów i Dolnego Śląska.
Zapraszamy do zakładania wątków o ruinach fabryk i zakładów, czynnych firmach, kopalniach, nowych inwestycjach. Nie zamykamy się przy tym tylko na teren Polski, wszak Sudety obejmują również Czechy.
Planujemy nie tylko wirtualne rozmowy, ale również spotkania w realnym świecie- przewidujemy przynajmniej dwie imprezy sekcji rocznie, zwane dalej Wycieczkami Sekcji Industrialno- Kolejowej Forum Sudety.it. Pierwsza wycieczka jest już planowana na wiosnę, szczegóły po nowym roku.
Zapraszamy do aktywnego udziału w sekcji turystów, ale również liczymy na aktywny udział w tworzeniu wątków i imprez sekcji forumowiczów zawodowo związanych z sudeckim przemysłem.
Pozdrawiamy
Michał i Apollo. :lol:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4799
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 04-12-2012 19:54

Mozecie liczyc na moje wsparcie w owej sekcji!! :D :D :D

Myslicie ze nie warto poprzenosic innych watkow ktore byly juz na forum do tego dzialu?
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=2543
Wiem ze to kupa roboty ale moze warto by bylo widac ze dzial ma juz wieloletnia tradycje (mimo ze go nie bylo oficjalnie ;)

Czy kolej i fabryki tylko sudeckie i wylacznie sudeckie tu umieszczamy? tzn linia kolejowa w Zlotoryi jeszcze nas interesuje a w Legnicy juz nie? ;)

A kamieniołom to przemysł?? :lol:
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 04-12-2012 20:12

z kwestii technicznej - może by sekcję podnieść nieco wyżej, nad "Imprezy"? ten dział imprezowy dobrze wygląda na końcu, łatwo tam trafić ;)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 04-12-2012 20:35

buba1 pisze:Mozecie liczyc na moje wsparcie w owej sekcji!! :D :D :D

Tak myślałem ;)

buba1 pisze:Czy kolej i fabryki tylko sudeckie i wylacznie sudeckie tu umieszczamy? tzn linia kolejowa w Zlotoryi jeszcze nas interesuje a w Legnicy juz nie? ;)
A kamieniołom to przemysł?? :lol:

Myślę, że jest tutaj miejsce i na Legnicę, bo leży na Dolnym Śląsku. ;)
Mnie tam kamieniołomy bardzo interesują ;).

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4799
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 04-12-2012 20:40

apollo pisze:[
Myślę, że jest tutaj miejsce i na Legnicę, bo leży na Dolnym Śląsku. ;)
Mnie tam kamieniołomy bardzo interesują ;).


zatem cos wrzuce :-)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Re: Sekcja Industrialno- Kolejowa- nowy dział na forum.

Postautor: cezaryol » 04-12-2012 20:45

Michał pisze:Miło nam donieść, że po burzliwej wymianie maili, właśnie ukonstytuował się nowy dział forum Sudety.it- Sekcja Industrialno- Kolejowa.
Michał i Apollo. :lol:

Pomysł godny uznania :)

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: gar » 04-12-2012 22:46

Jakoś wybitnie nie protestuję :D
Wątek PKP jest więc od czasu do czasu coś tam skrobnę.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Postautor: Michał » 05-12-2012 00:30

buba1 pisze:Mozecie liczyc na moje wsparcie w owej sekcji!! :D :D :D



Super Buba :D

buba1 pisze:
Myslicie ze nie warto poprzenosic innych watkow ktore byly juz na forum do tego dzialu?


Rozważaliśmy z Apollo taką opcję, ale zrezygnowaliśmy, ponieważ, raz, że jak wspomniałaś, to kupa roboty, a dwa, że istniało poważne ryzyko powstania na forum niesamowitego bałaganu. Wyjątkiem jest wiecznie żywy wątek PKP.

buba1 pisze:Czy kolej i fabryki tylko sudeckie i wylacznie sudeckie tu umieszczamy? tzn linia kolejowa w Zlotoryi jeszcze nas interesuje a w Legnicy juz nie? ;)


Świadomie ograniczamy się do tematyki związanej z Sudetami i Dolnym Śląskiem (Złotoryja i Legnica spełniają te warunki), aby stworzyć niepowtarzalną grupę dyskutantów. Wszak gościmy na forum Sudety.it. Forów industrialno- kolejowych o zakresie ogólnopolskim jest jak psów, (samych forów kolejowych naliczyłem ponad 20), i nie ma sensu powtarzać tego pomysłu, tym bardziej, że ilość nie zawsze przekłada się na jakość.

buba1 pisze:A kamieniołom to przemysł?? :lol:


Jak najbardziej, przemysł wydobywczy. Kamieniołomy są zakładami górniczymi, co może szczegółowo wyjaśnić Apollo.

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Postautor: Michał » 05-12-2012 00:32

Pudelek pisze:z kwestii technicznej - może by sekcję podnieść nieco wyżej, nad "Imprezy"?


Nie mamy takiej możliwości, taki dostaliśmy przydział.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 05-12-2012 12:43

W skrócie "sik"
Kurcze, nie doszedłem do shoutboxa, a widzę że nie tylko ja mam takie skojarzenia :P


Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”