Otwarcie linii Kłodzko - Kudowa Zdr

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Otwarcie linii Kłodzko - Kudowa Zdr

Postautor: Lech » 13-12-2013 21:19

Obrazek
Obrazek

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 13-12-2013 22:11

Sądzę, że z Wrocławia mieliby większe wzięcie...

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 14-12-2013 00:53

To miło , że czuwacie nad sytuacją, i co rusz wrzucacie ciekawe wątki do SIK, bo ja w z braku czasu co jakiś czas wpadnę tylko na chwilę na forum, wykopię spamerów i spadam :?
Właśnie wróciłem z narady wojennej w Zdzieszowicach z Eco :-) , możliwe, że na wiosnę urodzi się II wycieczka SIK, miała być na jesień, ale zacna i ciekawa firma nam odmówiła :-( Nie poddajemy się, i działamy dalej, mamy pewną ciekawą koncepcję.

Awatar użytkownika
baniak
wędrowiec

Postautor: baniak » 14-12-2013 06:37

Dolnoślązak pisze:Sądzę, że z Wrocławia mieliby większe wzięcie...

To i z kłodzka pewnie będzie sporo ludzi chętnych...tylko,żeby nie jechali na dachu jak w Indiach :wink:
Wolne przewodnictwo-Śnieżnicka Kraina

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 14-12-2013 20:51

Koleje Dolnośląskie nie obsługują póki co niestety odcinka Wrocław - Kamieniec https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/mapa-polaczen Może się to z czasem zmieni? :P A może w końcu wrócą Kudowa - Nysa - Katowice?

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 15-12-2013 08:46

Na stronie KD pociąg z Legnicy nadal kończy bieg w Polanicy Zdr. w rozkładzie po 15.12...
Właśnie zauważyłem, że do Kudowy będzie jeździł pociąg z Wałbrzycha. Czyli trochę bez sensu, bo legnicki też mógłby jeździć do Kudowy, bo jaki jest sens przesiadania się w Polanicy w pociąg do Kudowy, skoro można to zrobić w Kłodzku?

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 15-12-2013 12:05

Ciekawe, że (z tego, co zauważyłem na zdjęciach) na wszystkich (nowych!) tablicach na stacjach w uzdrowiskach (Kudowie-Zdroju, Dusznikach-Zdroju, Polanicy-Zdroju) nazwy tych miejscowości są napisane z błędem ortograficznym (bez dywizu pomiędzy oboma członami). Taki sam błąd jest na wyświetlaczach w szynobusach. O ile wyświetlacze łatwo przeprogramować, z tablicami może być problem. Również na powyższym plakacie widać, że raz nazwę miejscowości napisano poprawnie, innym razem z błędem. Tak samo jest w rozkładach (tablicowych i sieciowym) na stronie PLK. Mimo że to "tylko" kreseczka, to jednak trochę razi...

Kolejarzy nie stać na słowniki ortograficzne? A może mają, tylko nie zaglądają?

Mimo to życzę "kudowiance", żeby błąd na tablicach był najpoważniejszym niedociągnięciem, jakie wyjdzie na jaw po jej otwarciu (vide słynny przykład z wiaduktami na linii do Szklarskiej). Choć już czytam, że tak, niestety, nie jest (np. opóźnienia szynobusów wynikające z braku zamontowanych prowadnic na wyremontowanym odcinku)...

Awatar użytkownika
baniak
wędrowiec

Postautor: baniak » 16-12-2013 19:24

baniak pisze:
Dolnoślązak pisze:Sądzę, że z Wrocławia mieliby większe wzięcie...

To i z kłodzka pewnie będzie sporo ludzi chętnych...tylko,żeby nie jechali na dachu jak w Indiach :wink:

Byłem i zobaczyłem,trasa piękna, ale w sumie dopiero za Polanicą włącznie z widokiem na zimowe Karkonosze :wink:
Sporo ludzi było,w tym dużo pasjonatów koleji+władze województwa i powiatu z posłami i senatorami na czele,przywitała nas w Kudowie orkiestra i tłum ludzi,były przemówienia,podpisy z władzami Nachodu itp... :wink:
Na pamiątke dostałem bilet nie do podrobienia 8) i zjadłem 2 krówki którymi poczęstowała mnie ładna pani konduktor i po 13wróciłem tym samym składem do Kłodzka.Podsłyszałem jak pani prezes Koleji Dolnośląskich mówiła ,że w kwietniu przyszłego roku mają uruchomić połączenie bezpośrednie z Kudową z Warszawy przez Kędzierzyn i Nyse.Co pewnie ucieszy Michała i innych pasjonatów koleji z Naszego forum :wink:
Obrazek
Obrazek
Wolne przewodnictwo-Śnieżnicka Kraina

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 16-12-2013 20:43

E tam, ja podobny mam z prezentacji Impulsa do Węglińca i Jeleniej :o

Leuthen
bardzo stary wyga

Postautor: Leuthen » 17-12-2013 08:46

Rzadko zaglądam do działu o kolejach, a wczoraj wieczorem wrzuciłem do działu o turystyce informację o otwarciu linii Kłodzko-Kudowa, która została przeklejona do kolei
(http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=4215). Może jakoś scalić te dwa wątki? :wink:

baniak pisze:Podsłyszałem jak pani prezes Koleji Dolnośląskich mówiła ,że w kwietniu przyszłego roku mają uruchomić połączenie bezpośrednie z Kudową z Warszawy przez Kędzierzyn i Nyse.Co pewnie ucieszy Michała i innych pasjonatów koleji z Naszego forum :wink:

W zacytowanej przeze mnie (link powyżej) relacji w "Faktach" TVP Wrocław jest potwierdzenie tej informacji :)

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”