Zlikwidowane przejazdy w Żeleźnie

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Leuthen
stary wyga

Zlikwidowane przejazdy w Żeleźnie

Postautor: Leuthen » 06-02-2014 18:38

"W Żelaźnie w gminie Kłodzko zlikwidowano cztery przejazdy kolejowe, co znacznie utrudniło życie tamtejszym rolnikom. Dojazd do pól uprawnych został bowiem całkowicie zablokowany.
Problem dotyczy 20 rolników. Nie mogą zrozumieć dlaczego kolej zlikwidowała przejazdy. Są bardzo rozgoryczeni. Nie ma dojazdu, trzeba jechać po innych polach i zasiewach i nadrabiać ponad 6 kilometrów – mówią. Tam raz paliła się słoma, strażacy nie przejechali, bo mają niskie podwozie – dodają.

Linia kolejowa relacji Kłodzko-Stronie Śląskie biegnie przez środek uprawnych pól. Wójt gminy zapytany o sprawę przyznaje, że doszło do nadużycia. Chodzi o jednego z pracowników czteroosobowej komisji do spraw likwidacji przejazdów. Bez mojej zgody, bez mojego upoważnienia pracownik podpisał protokół. Został już za to ukarany – tłumaczy wójt Stanisław Longawa.

Bez zgody choćby jednego z członków komisji przejazdy nie byłyby zlikwidowane. Teraz zdesperowani rolnicy pokonują tory na przełaj ciągnikami. Gmina usiłowała problem rozwiązać, ale – jak twierdzi wójt – kolejarze nie odpowiadali na żadne pisma. Pozytywne efekty przyniosła nasza wizyta w wałbrzyskim Zakładzie Linii Kolejowych. Powołamy jeszcze raz komisję, która jeszcze raz oceni zasadność likwidacji przejazdów – powiedział dyrektor ZLK Roman Witulski. Jestem gotowy dołożyć wszystkich starań, być może i pieniędzy, żeby te przejazdy zostały przywrócone - mówi wójt gminy Kłodzko.

Kolejarze wystąpili również z wnioskiem o likwidację 8 przejazdów rolniczych w Wielisławiu na trasie Kłodzko-Kudowa, ale ponieważ tym razem gmina się na to nie zgodziła, to nie będą one zlikwidowane."

http://www.tvp.pl/wroclaw/aktualnosci/r ... y/13918135

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”