Ekrany, infokioski i specjalne detektory ruchu na peronach

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Leuthen
bardzo stary wyga

Ekrany, infokioski i specjalne detektory ruchu na peronach

Postautor: Leuthen » 26-01-2020 19:16

"Wyświetlacze i infokioski z informacjami o rozkładzie jazdy, nowe nagłośnienie i monitoring – to wszystko pojawi się na 21 dolnośląskich stacjach i przystankach kolejowych. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z firmą, która zrealizuje wart 181 mln zł projekt.

W Jeleniej Górze pasażerowie już nie muszą szukać papierowych rozkładów ani pytać w okienkach, kiedy odjedzie najbliższy pociąg. – Informacja jest na bieżąco, wyświetlają się odjazdy, przyjazdy pociągów. Bardzo fajne – uważa Tadeusz Makowiecki, mieszkaniec Ząbkowic Śląskich.
Na wspomnianej stacji już są: nowe nagłośnienie, wyświetlacze i infokioski – kompleksowa informacja dla pasażera, która ma ułatwić codzienne podróżowanie.
Takie systemy pojawią się również na 21 innych dolnośląskich stacjach, na linii z Wrocławia do Zgorzelca, m.in. w Bolesławcu, Malczycach, Środzie Śląskiej i we Wrocławiu. Informacje o przyjazdach, odjazdach i opóźnieniach pociągów znajdą się na tablicach i w infokioskach. Informacje będą szybko aktualizowane.
– To system, który zapewni informację, która będzie wygłaszana za pomocą głośników. Będą też informacje wyświetlane na ekranach. Dla nas też ważną nowinką jest to, że ten system będzie scentralizowany – twierdzi Arnold Bresch z PKP PLK.
Na stacjach pojawi się też całodobowy monitoring. Służby będą mogły reagować szybciej, gdy np. ktoś znajdzie się na torach.
– Montujemy też specjalny monitoring, który będzie nie tylko pozwalał na obserwację stacji, ale też specjalny detektor ruchu. Aplikacja będzie umożliwiała Straży Ochrony Kolei reagowanie w sytuacjach, gdy detektor zanotuje ruch w tych momentach, w których nie powinno go być – zapowiada Mirosław Siemieniec z PKP PLK.
Projekt będzie kosztował 181 mln zł. Nowy system informacji pasażerskiej pojawi się na 133 stacjach w kraju."

https://wroclaw.tvp.pl/46369122/ekrany- ... a-peronach

PS Zła wiadomość dla mojego fana ze Lwówka - nie da się pisać hejterskich komentarzy, bo nie z Radia Wrocław zaczerpnąłem to info :mrgreen:

PS 2 Jak dla mnie mogą zostać na stacjach papierowe rozkłady, a te miliony (prawie 200) można wydać na potrzebniejsze rzeczy. Mi wystarczą nie spóźniające się pociągi jeżdżące zgodnie z rozkładem. Nie muszę czytać o opóźnieniach na elektronicznych wyświetlaczach :mrgreen:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga

Re: Ekrany, infokioski i specjalne detektory ruchu na peronach

Postautor: Dolnoślązak » 26-01-2020 19:57

PS Zła wiadomość dla mojego fana ze Lwówka - nie da się pisać hejterskich komentarzy, bo nie z Radia Wrocław zaczerpnąłem to info :mrgreen:

A już miał pewnie przygotowany żelazny zestaw 50 tych samych postów to wklejenia. Norma zatem pozostanie niewyrobiona. Jaka szkoda :lol:

Swoją drogą, mają robić Lwówek. Jak on to przeżyje? Co wtedy będzie pisał? :roll:

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 26-01-2020 22:42

taaa, informację za pomocą głośników. Pewno będą nieustannie ględzić o niepozostawianiu bagażu, obserwowaniu otoczenia i zakazie palenia.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Leuthen
bardzo stary wyga

Postautor: Leuthen » 27-01-2020 06:13

Dolnoślązak pisze:

A już miał pewnie przygotowany żelazny zestaw 50 tych samych postów to wklejenia. Norma zatem pozostanie niewyrobiona. Jaka szkoda :lol:

Powetował to sobie pod tym artykułem
https://www.radiowroclaw.pl/articles/vi ... ze-Klodzka
Ale minionej nocy (26/27.01) zamieścił tylko 2 komentarze. Może chory :?: :mrgreen:
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”