Spam

Wszystko, co związane jest z portalem Sudety.it - propozycje, uwagi, opinie, skargi i zażalenia.
Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Spam

Postautor: Apollo » 04-03-2006 23:29

W ostatnim tygodniu pojawił się już trzeci post zaśmiecający nasze forum setkami linków.
Nie to, żeby mi bardzo te posty przeszkadzały, bo je po prostu omijam, szkoda tylko, że na stronie głównej portalu pojawiają się jako trzy najnowsze posty właśnie spamy, a nie wypowiedzi forumowiczów.

Zauważyłem, że spam jest wysyłany z jednego IP.

Czy jest możliwość zablokowania tego adresu? Wiem, że nietrudno obejść takie zabezpieczenie, ale może mielibyśmy choć na chwilę spokój?

Awatar użytkownika
adam
Administrator
Posty: 138
Rejestracja: 05-07-2004 17:25

Postautor: adam » 06-03-2006 21:16

Taka blokada oczywiście jest możliwa, jeżeli się to pojawi raz kolejny, zostanie założona.

Mam jednak nadzieję, że to jednorazowa akcja. Bo jeżeli nie, to przy zmasowanej akcji (z wielu adresów IP) możemy nie nadążyć z usuwaniem i blokowaniem...

Tadeusz

Postautor: Tadeusz » 06-03-2006 21:34

Witam!
To sa rozne IP wiec jedyne rozwiazanie to zabezpieczenie formularzy tego forum przez filtrowanie w jakis sposob przesylanych tresci. Podejrzewam ze phpBB ma takie opcje

Pozdrawiam
Tadeusz Betlej
--------------------
Zapraszam na http://www.wycieczki.ournet.pl

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 08-06-2006 09:16

Kurcze, nie nadążam już za postami spammerów :/. Tyle ciekawych linków podają :D.
A tak serio, to zastanawiam się, co mogłoby ich skutecznie powstrzymać? :roll: Czy będzie jeszcze jakiś inny sposób niż np. ograniczenie możliwości pisania postów wyłącznie do zarejestrowanych użytkowników?

Gość

Postautor: Gość » 08-06-2006 14:35

apollo pisze:Czy będzie jeszcze jakiś inny sposób niż np. ograniczenie możliwości pisania postów wyłącznie do zarejestrowanych użytkowników?


Może po prostu uniemożliwić dodawanie linków dla nie zarejestrowanych :!:

Gryf
obieżyświat
Posty: 759
Rejestracja: 03-06-2006 10:45
Lokalizacja: Wrocław lub Ziemia Kłodzka

Postautor: Gryf » 10-10-2006 16:20

Dlaczego jeszcze nikt tego nie wprowadził?
Zastanawiam się kiedy ktoś zajmie się uporządkowaniem forum ze spamów?
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl


Wróć do „Portal Sudety.it”