Ceny noclegów

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-05-2010 14:30

Satan pisze:Panowie..to forum również Panie czytają...


i sa coraz bardziej zniesmaczone ;)

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 21-05-2010 14:58

nie łam się Buba, dołącz do nas :D
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-05-2010 16:39

Pudelek pisze:nie łam się Buba, dołącz do nas :D


ale mnie spieranie sie z tomaszem i lechem w sprawie wyzszosci czech nad polska i zalet wypasnych pensjonatow nad chatkami juz dawno znudzilo! oni nie przekonaja mnie, ja ich rowniez nie..ot- kazdy z nas ma swoj swiat i niech sobie w nim siedzi jak mu dobrze!
kazdy taki temat jest powielaniem jakiegos co juz byl.. i mozna dyskutowac za pomoca "kopiuj-wklej" ;)

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga
Posty: 1268
Rejestracja: 15-04-2007 15:06
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Taja » 21-05-2010 19:01

Kopiuj - wklej czyli metoda tzw. Copy'ego - Paste'a ;) (a tak mi się jakoś skojarzyło, jako że w trakcie pisania magisterek jestem :P )

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 21-05-2010 19:30

buba1 pisze:
Pudelek pisze:nie łam się Buba, dołącz do nas :D
ale mnie spieranie sie z tomaszem i lechem w sprawie wyzszosci czech nad polska i zalet wypasnych pensjonatow
Te rzekomo wypasłe pensjonaty zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Sudetów są bez porównania o wiele, wiele skromniejsze od molochów typu Szrenica, Hala Szrenicka, Odrodzenie, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Stóg Izerski, Orlica, Pod Muflonem, Na Śnieżniku i wiele wiele innych obiektów tak tu głośno wychwalanych przez osoby uznajace za obszary górskie tylko górne partie tych obszarów.
Taja pisze:Kopiuj - wklej czyli metoda tzw. Copy'ego - Paste'a ;) (a tak mi się jakoś skojarzyło, jako że w trakcie pisania magisterek jestem :P )
O! Widzę, że niektórym nie są obce "mądrości" w stylu ruskiego filozofa Pietii Gorasa.
Obrazek

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-05-2010 20:14

Lech pisze:
buba1 pisze:
Pudelek pisze:nie łam się Buba, dołącz do nas :D
ale mnie spieranie sie z tomaszem i lechem w sprawie wyzszosci czech nad polska i zalet wypasnych pensjonatow
Te rzekomo wypasłe pensjonaty zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Sudetów są bez porównania o wiele, wiele skromniejsze od molochów typu Szrenica, Hala Szrenicka, Odrodzenie, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Stóg Izerski, Orlica, Pod Muflonem, Na Śnieżniku i wiele wiele innych obiektów tak tu głośno wychwalanych przez osoby uznajace za obszary górskie tylko górne partie tych obszarów..


czekaj.. bo caly czas jest tu pisane ze w czechach czy agroturystyce sa lepsze warunki, czysciej, schludniej i wygodniej niz w polskich pttkach gdzie wszytsko jest stare i karaluchy biegaja.. a teraz ponoc sa skromniejsze.. czyli sa czy nie sa?? :shock:

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 21-05-2010 20:53

buba1 pisze:
Lech pisze:
buba1 pisze:
Pudelek pisze:nie łam się Buba, dołącz do nas :D
ale mnie spieranie sie z tomaszem i lechem w sprawie wyzszosci czech nad polska i zalet wypasnych pensjonatow
Te rzekomo wypasłe pensjonaty zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Sudetów są bez porównania o wiele, wiele skromniejsze od molochów typu Szrenica, Hala Szrenicka, Odrodzenie, Strzecha Akademicka, Dom Śląski, Stóg Izerski, Orlica, Pod Muflonem, Na Śnieżniku i wiele wiele innych obiektów tak tu głośno wychwalanych przez osoby uznajace za obszary górskie tylko górne partie tych obszarów..


czekaj.. bo caly czas jest tu pisane ze w czechach czy agroturystyce sa lepsze warunki, czysciej, schludniej i wygodniej niz w polskich pttkach gdzie wszytsko jest stare i karaluchy biegaja.. a teraz ponoc sa skromniejsze.. czyli sa czy nie sa??
A czy ja pisałem, że nie ma? Jest mało, ale są. Natomiast drastycznie ubyło niewielkich obiektów jak schroniska młodzieżowe, i to jest fakt. I to jest też fakt, że w Czechach takich obiektów nie ubywa, że prosperują tanie ubytovnie, które są w dużym stopniu odpowiednikami naszych zlikwidowanych schronisk młodzieżowych. W którymś z wątków pisałem tu też naszej o agroturystyce, że jest o wiele przyjaźniejsza turyście niż te molochy. Podawałem przykład agroturystyki na Grzbiecie Szczepanowskim koło Lubawki, z której korzystaliśmy niewielką grupą w sierpniu ubiegłego roku. O wiele bardziej klimatyczny obiekt, niż te wspomniane wielkie molochy.
Obrazek

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-05-2010 21:17

Lech pisze:[
Podawałem przykład agroturystyki na Grzbiecie Szczepanowskim koło Lubawki, z której korzystaliśmy niewielką grupą w sierpniu ubiegłego roku. O wiele bardziej klimatyczny obiekt, niż te wspomniane wielkie molochy.


ale to juz wszytsko kwestia gustu- ty wolisz agroturystyke, kto inny pttkowski moloch a ja wole szalas , wiate czy chatke studencka... ciezko mowic co jest lepsze bo to subiektywna ocena.. i nie da sie jednoznacznie okreslic co lepsze i jeden drugiego nie przekona.

i nie jest to kwestia pieniedzy - po prostu kazdy inaczej widzi "klimat" i swoj wypoczynek w gorach, zeby go cieszyl i sprawial mu radosc. Jednego cieszy czysta lazienka, innego zadymiona izba.. i chyba tyle..

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 21-05-2010 21:24

buba1 pisze:i nie jest to kwestia pieniedzy.
Zależy dla kogo. Jak ktoś ma duże dochody, to może sobie pozwolić na droższy nocleg wielkim molochu, gdzie na samo, zresztą kiepskie wyżywienie, wyda o wiele więcej niż w agroturystyce, gdzie warunki i klimat dla niewielkich grup o wiele lepszy i gdzie może korzystać z samoobsługi - zapłaci łącznie za wszystko. Dla mnie nie jest obojętne za co i ile płacę.
buba1 pisze:Jednego cieszy czysta lazienka, innego zadymiona izba...
A to prawda. Jeden woli lampkę koniaku, drugiego ucieszy flaszka denaturatu przesączonego przez chleb...
Obrazek

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat
Posty: 543
Rejestracja: 01-01-2005 17:34
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rafhak » 21-05-2010 21:38

Jestem pełen podziwu Waszej wytrwałości...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-05-2010 21:44

Lech pisze:[Jeden woli lampkę koniaku, drugiego ucieszy flaszka denaturatu przesączonego przez chleb...


z denaturatem jedynie taki problem ze juz nie kupi takiego w klimatycznej butelce z czacha.. :(

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4199
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 22-05-2010 01:30

rafhak pisze:Jestem pełen podziwu Waszej wytrwałości...


no wiesz, o tej porze i przy tych napitkach to wszystko jest możliwe 8)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

tomaszll
obieżyświat
Posty: 665
Rejestracja: 20-09-2006 11:43

Postautor: tomaszll » 22-05-2010 07:42

Lech pisze:Ja caly czas je dostrzegam. Ba, nawet podkreślam, że to co w Polsce jest niemożliwe, u Czechów, i nie tylko u nich, okazuje być możliwe. A niektórzy zamiast uparcie bronić naszej niegospodarności, zaściankowości i innych złych cech, uparcie twierdzą, że tak jest dobrze, że nie ma sensu równać do lepszych, czerpać od nich wzorców i starać się zmniejszać te różnice.


I to jest jakby podsumowanie dyskusji.

Wątek rozpocząłem od tego, że w Górach Złotych na terenie Czeskiej Republiki w cenie 220 Kc można znaleźć przyzwoity nocleg z dostępem do kuchni i jadalni. Zostałem zaatakowany przez Pudelka, że proponuję tutaj zbyt drogie noclegi.

Jak podsunąłem tezę, że młodzi ludzie szukają tanich noclegów ze względów ekonomicznych to się zaczęło. Niektórzy zaczęli być urażeni, zaczęli czepiać się stwierdzenia na zasadzie typowego polskiego zastaw się i postaw. Zrobimy huczne wesele a później będziemy latami spłacać kredyt.
A przecież jeśli ktoś studiuje w trybie dziennym podchodzi
poważnie do nauki i ma niewielkie czasowe możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy a ewentualne stypendia nie są za wysokie. Jeśli dojdzie do tego konieczność zapłacenia akademika, stancji i podczas wakacji myśli się o miesięcznym pobycie w górach to bardzo rozsądne są tanie bazy noclegowe.

Następny etap to budowanie własnej rodziny-wyprowadzka na swoje a to związane jest z kredytem z poszukiwaniem odpowiedniej pracy czy też podejmowaniem dodatkowych działań. Jak ma się jeszcze ochotę w weekend gdzieś pojechać to oczekuje się ciszy i spokoju a nie za ścianą całonocnej libacji.

Moje próby dyskusji o racjonalizacji kosztów wyjazdów czy pokazywaniu, że już za bliską granicą w Czeskiej Republice, która też była w bloku państw komunistycznych pewne pozytywne zjawiska, które u nas są nie możliwwe (jak na przykład sprawna komunikacja publiczna) tam istnieją skończyły się tym, że wrzucono mnie do worka z hasłem troll.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Postautor: Lech » 22-05-2010 08:07

tomaszll pisze:Moje próby dyskusji o racjonalizacji kosztów wyjazdów czy pokazywaniu, że już za bliską granicą w Czeskiej Republice, która też była w bloku państw komunistycznych pewne pozytywne zjawiska, które u nas są nie możliwe (jak na przykład sprawna komunikacja publiczna) tam istnieją skończyły się tym, że wrzucono mnie do worka z hasłem troll.
Wystarczy zajrzeć na stronę Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK => http://wkptg.poznan.pttk.pl/pliki/zloty.html, przeczytać gdzie odbyły się w ostatnich latach nasze zloty i pomyśleć dlaczego w Czechach, a nie w polskich górach. Wystarczy trochę ruszyć głową, ale niestety niektórzy tego nie potrafią, tylko z uporem maniaka będą udowadniać, że u nas wszystko jest lepsze. A jak zabraknie im argumentów merytorycznych, to uciekną się do argumentów ad personam.
Obrazek

tomaszll
obieżyświat
Posty: 665
Rejestracja: 20-09-2006 11:43

Postautor: tomaszll » 22-05-2010 08:16

buba1 pisze:
Pudelek pisze:nie łam się Buba, dołącz do nas :D


ale mnie spieranie sie z tomaszem i lechem w sprawie wyzszosci czech nad polska i zalet wypasnych pensjonatow nad chatkami juz dawno znudzilo! oni nie przekonaja mnie, ja ich rowniez nie..ot- kazdy z nas ma swoj swiat i niech sobie w nim siedzi jak mu dobrze!
kazdy taki temat jest powielaniem jakiegos co juz byl.. i mozna dyskutowac za pomoca "kopiuj-wklej" ;)

Nie pisz o wypasionych pensjonatach. Ja nie nocuję w wypasionych pensjonatach. Kategoria obiektów noclegowych jest dużo bardziej zróżnicowana niż zbyt uproszczony podział na schroniska, chatki i agroturystykę. Czas to dostrzec-chociaż nie jest to łatwe. Ja dopiero w pełni zobaczyłem jak różnorodne mogą być obiekty noclegowe w Czeskiej Republice. U nas jest dziwnie. Sporo schronisk kilka razy w roku staje się domami weselnymi, organizuje osiemnastki itp. Ten rodzaj działalności staje się bardzo ważny dla schronisk.


Wróć do „Noclegi”