Noclegi w Górach Sowich i okolicach.

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Awatar użytkownika
fiaa
podróżnik

Noclegi w Górach Sowich i okolicach.

Postautor: fiaa » 07-04-2008 16:31

W majowy weekend chcę się powłóczyć po Górach Sowich. Planuję przyjechać do Srebrnej Góry, zakwaterować się gdzieś (w schronisku Srebrna Góra?). W tym samym dniu rozruszać się trochę na wiaduktach kolejki sowiogórskiej. Następnego dnia - czerwonym szlakiem do schroniska Sowa. Tam zapewne drugi nocleg.

Trzeciego dnia zaczynają się schody. Chciałem przejść przez Wielką Sowę, Walim, Włodarza i Głuszycę do Rybnicy Leśnej i zanocować w PTSM Alabama, który jest ciągle zaznaczony na mojej mapie. Ale po zasięgnięciu informacji w sieci wydaje się, ze ta opcja odpada. Czy towarzystwo forumowe zna i może polecić jakieś rozsądne miejsca noclegowe, tak położone, żeby w miarę szybko dotrzeć do Wałbrzycha na pociąg powrotny? A może jakieś propozycje korekt do planowanej trasy?

Ps. W okolicach Borowej na mojej mapie są zaznaczone dwie wiaty. Czy nadadzą się one na nocleg?

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 07-04-2008 16:38

Niedalej jak 2km od domniemanego schronika PTSM jest bardzo fajny obiekt PTTK Andrzejówka - stanowczo polecam.
Z Andrzejówki proponuje zejśc do Sokołowska, z którego co 30 - 40 min odejżdżają busy do Wałbrzycha.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 07-04-2008 17:51

Fiaa, dyskusja częściowo zahaczająca o Twój teren toczy się tutaj: http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p=12097#12097.
Może tam znajdziesz odpowiedź?

Wróć do „Noclegi”