[Zestawienie] Góry Sowie i Suche

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 22-12-2013 00:34

Human pisze:
Ale schronisko działa. Na dodatek dzięki staraniom PTTK prowadzi je obecnie... Boguś :lol:


Starania i PTTK to chyba słowa wzajemnie się wykluczające?? Na www info, że schronisko nieczynne...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 22-12-2013 09:03

Ja wiem, co jest na stronie. Wiem też dlaczego jest na stronie. Dlatego, że poprzedni najemcy zmienili hasła i nikt teraz nie wie jak pozbyć się tej kretyńskiej informacji.

Generalnie wczoraj blisko 3 godziny spędziłem w Zygmuntówce na rozmowie z Bogdanem. O dziwo, PTTK samo zwróciło się do niego żeby zajął się schroniskiem na czas znalezienia nowych najemców. Tylko, że kto się pojawiał znajomy to zaczynał "Boguś, Ty to jednak dożywotnio będziesz na Zygmuntówce" :lol:

teodozjusz
wędrowiec
Posty: 447
Rejestracja: 29-03-2012 19:01

Postautor: teodozjusz » 04-02-2014 12:26

W ostatni weekend pałetałem sie trochę po Sowich, przy okazji spędziłem tez dobrą chwilę w Zygmuntówce i przypadkiem byłem swiadkiem przejecia schorniska przez nowego dzierżawcę. Negocjacje jeszcze trwały jak wychodziłem, ale najprawdopodobniej będzie tak, że przynajmniej na początku Bogdan będzie gospodarzył w weekendy, a dzierżawca w pozostałe dni. W tym tygodniu ma ruszyc lub juz ruszył remont. Nowy gospodarz tak na pierwsze wrażenie wydaje sie w sumie dość sympatycznym człowiekiem, ale to raczej biznesmen niz górołaz i moim zdaniem schronisko pójdzie bardziej w stronę pensjonatu niz typowego schroniska. To oczywiście tylko wrażenie :wink:

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4193
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 04-02-2014 20:18

już za Bogdana tam było pod koniec sporo elementów pensjonatu - dojazd pod same drzwi i od 22 cisza w jadalni...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Leuthen » 04-02-2014 22:37

W tym dziale do tej pory widziałem same schroniska - pora na kwatery prywatne :)

Pokoje gościnne "Pod Soboniem"
http://www.podsoboniem.pl/
ul.Gdańska 1
58-340 Głuszyca

Cztery pokoje: "trzy 2-4 osobowe i jeden z łóżkiem małżeńskim. Dwa pokoje posiadają własne łazienki, pozostałe dwa mają wspólną łazienkę i toaletę. Do dyspozycji gości jest w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka, mikrofalówka, garnki, naczynia...)." (cytat ze strony)

Ceny: 40-45 zł za noc (apartament więcej :wink: ).

Oferta dla ludzi z zasobniejszym portfelem, ceniącym komfort. Moi znajomi spędzili tam słynny weekend majowy sprzed kilku lat, gdy 3 maja spadł śnieg (we Wrocławiu też :) ). Bardzo chwalili to miejsce :)
Co prawda mają tam w ofercie rzeczy takie jak jazda quadami (bleee!), albo piesza dwugodzinna wycieczka na górę Soboń szlakiem "Riese" za jedyne 80 zł (ja Was mogę oprowadzić za darmo 8) ), ale ogólnie jest OK.

Dojazd: w Głuszycy, niedaleko kościoła odbija się na kompleks "Osówka" (są tablice). W pierwszą ulicę w lewo pod górę i jedziemy... Patrzymy na tabliczki na domach i zatrzymujemy się przed bramą, z informacją, że obiekt jest chroniony :wink:

creamcheese
łazik
Posty: 90
Rejestracja: 20-11-2013 10:46
Lokalizacja: lublin

Postautor: creamcheese » 18-05-2014 19:41

Zygmuntówka ma od kilku dni nowych gospodarzy...jak na razie nie mozna powiedzieć złego słowa,..., ani dobrego. Życzę żeby się udało wskrzesić to schronisko z 80 letnią tradycją


Wróć do „Noclegi”