[Zestawienie] Karkonosze i Góry Izerskie

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

[Zestawienie] Karkonosze i Góry Izerskie

Postautor: Pudelek » 29-04-2008 16:22

z racji tego, ze w Górach Izerskich jest mało obiektów wrzucam do Karkonoszy

Chatka Górzystów
[Góry Izerskie]
kategoria: schronisko
cena za nocleg: ok. 10 zł w wieloosobowców - nie pamiętam dokładnie, ale tanio (obecnie - rok 2010 - 18 zł)
ogólna ocena: ***** za klimat i położenie
uwagi: obiekt oferuje dość ciężkie warunki noclegowe (brak pryszniców, zimna większa część pomieszczeń [w 2010 roku już są i prysznice i ciepła woda]), zwłaszcza zimą, ale wszyscy którzy tam się wybierają o tym wiedzą. jest bardzo dobre jedzenie i bardzo sympatyczna obsługa - nie ma problemów, żeby rozpalić kominek, choć samemu trzeba sobie pójść po drewno, co akurat za minus nie uważam. w jadalni jest zimno, ale w grudniu w pokoju wieloosobowym było napalone tak, że musiałem odkryć śpiwór. plus klimatyczny wystrój oraz okolica

Hala Szrenicka
[Karkonosze]
Kategoria:Schronisko PTTK
cena za nocleg - ok. 20 zł.
ogólna ocena: ***
uwagi:obiekt gigant, bez większego klimatu górskiego. dotarliśmy tam ok. 21 w zimę, ale udało nam się jeszcze dokupić różne rzeczy (głównie napoje ;) ) w bufecie, choć oczywiście na ciepły posiłek było za późno. pokoje wieloosobowe standartowe, w miarę ciepłe. ciepła woda pod prysznicami (zanim wyłączyli).
po wizycie w weekend majowy muszę zmniejszyć ocenę - złe zapisanie rezerwacji i, w związku z tym, rozdzielenie ekipy na 2 pokoje to mocny minus. plus syf w kiblach - ale to przy tej ilości ludzi mogę zrozumieć. woda była ciepła

Samotnia
[Karkonosze]
cena za nocleg: ok. 20-25 zł
ogólna ocena: obsługa **-, warunki ***-, położenie *****
uwagi:schronisko-legenda. nocowałem raz i u mnie ta legenda padła. nieuprzejma gospodyni (albo raczej kompletnie obojętna - widać nie wyglądaliśmy na zbyt majętnych), płatny wrzątek (dla nocujących - u mnie to minus), chłodne pokoje, a najbardziej mnie wkurzyło, jak o 20 wieczorem zaczęli chemią szorować podłogi na korytarzu w części noclegowej! mieli na to cały dzień, ale nie - lepiej to zrobić, jak są jacyś nocujący, żeby nie mogli wyjść z pokoju nie brudząc się tym świństwem! dla mnie typowy przykład, jak renoma schroniska uderzyła komuś do głowy. osobiście nie polecam! aaa, i jeszcze nas oszukała ze zniżkami PTTK, bo policzyła 10, a nie 20! radzę tego pilnować!
Ostatnio zmieniony 28-06-2010 13:00 przez Pudelek, łącznie zmieniany 4 razy.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

gar
stary wyga
Posty: 1513
Rejestracja: 29-01-2006 16:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postautor: gar » 01-09-2008 19:00

732 - Dziczek (Góry Sowie)

KAMIEŃ - schronisko PTSM "Halny"
kategoria schronisko (są pokoje 3 i 4 - osobowe)
cena: 20 zł (bez zniżek), 15 zł (cena ze zniżką)
ogólna ocena:*****
uwagi: pokoje przyzwoite i czyste, łazienki ogólnodostępne (codziennie sprzątane, bez problemów z papierem toaletowym), kuchnia ogólnodostępna (nawet dwie kuchnie), sala TV, świetlica, stół do ping-ponga, świetnie zagospodarowany teren z boiskami do piłki nożnej i siatkowej, miejscem do grillowania, stolikami, wiatami itp., teren duży i ogrodzony, sporo miejsca do parkowania i ... piękny widok na Góry Izerskie
P.S I nikt się nie czepia że ktoś wypije sobie piwko lub dwa
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

milva
tramp
Posty: 10
Rejestracja: 01-04-2007 18:26

Postautor: milva » 03-09-2008 21:08

schronisko Strzecha Akademicka- Karkonosze

cena za nocleg- 27 zł
ogólna ocena ***/****
Uwagi: pokoje o róznym standardzie, dwie sale jadalne, wspaniałe widoki, czysto, ciepła woda, prysznice czynne od 17-22, stół do ping-ponga, bardzo dobre jedzenie

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 04-09-2008 11:18

to ja też opinię o schronisku Strzecha Akademicka

cena za nocleg - ja płaciłem ok. 25 zł
ocena ogólna: ***+ za obsługę, ***/** za warunki
Uwagi: na pewno milsza była obsługa niż w Samotnii (a był długi weekend), jedzenie i napoje dość drogie, ale bufet otwarty długo w nocy. nie było problemów z miejscami w pokojach, choć podobno jeśli ktoś dzwonił to mówiono, że miejsc nie ma. klimat - dość dobry, ale stworzyliśmy go generalnie sami, przynajmniej obsługa nie narzekała. prysznice średnio ładne, woda ciepła. niestety - zimno na korytarzach i wiało z otwartych drzwi.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4195
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Postautor: Pudelek » 04-09-2008 23:24

Schronisko na przłęczy Okraj, [Karkonosze]
ocena ogólna: **
cena: 30 zł za wieloosobowy
mało dobrego mogę powiedzieć o tym obiekcie. położenie przy dawnym przejściu i drodze na Czechy sprawia, że klimatu tam nie ma za grosz. gospodarz - uprzejmy, dopóki nie upomnieliśmy się o zniżki - potem okazało się, że go ruinujemy. to niech, q..a otworzy prywatny obiekt, a nie czepia się osób, które korzystają z przysługujących im zniżek! wody ciepłej - brak. pokój jak w beskidzkich bacówkach - znośny. ale drogi - 30 zł za wieloosobówkę? jedyny plus - bliskość (100 metrów) granicy z Czechami - w Malej Upie kilka knajp i restauracji - można naprawdę smacznie zjeść i się napić, byle zdążyć przed 20, bo później to już tylko piwo.

Ogólnie - nie polecam. Chyba czeska Jelenka jest już lepsza.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

milva
tramp
Posty: 10
Rejestracja: 01-04-2007 18:26

Postautor: milva » 08-09-2008 13:48

Schronisko pod Łabskim Szczytem
ocena ogólna ****
cena 24 zł za pokój wieloosobowy
uwagi:schronisko przepięknie położone, dobra baza wypadowa na Śnieżne Kotły i Szrenicę, bardzo miła Pani właścicielka-można z Nią porozmawiać o wszystkim:), czyste toalety, jedno z niewielu schronisk gdzie komercja sie jeszcze nie wkradła, prad wytwarzany przez agregat więc czasem go nie ma;) domowe jedzonko

Artur M.
tramp
Posty: 30
Rejestracja: 24-09-2007 13:45
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Artur M. » 09-09-2008 19:02

Schronisko Szrenica

ocena ogólna *****

Ceny normalne - od 23 PLN w wieloosobowym, 35-37 w pokoju dwuosobowym. Schronisko prywatne, formalnie brak zniżek dla PTTK i innych pytających o zniżki. W praktyce: warto zapytać ;)

Woda ciepła i zimna. Brak tzw. klimatu, tzn. pięknych starych kaflowych pieców, drewnianych sufitów itp. Wrzątek bezpłatny dla nocujących. Znakomita kuchnia - tylko porcje trochę zbyt skromne. Super widok, świetny punkt wypadowy do kilku jednodniowych wycieczek. Zawsze czysto i zawsze miła i sympatyczna obsługa. Świeżo wyremontowane łazienki, niestety na razie tylko damskie. Bufet niby tylko do 20, ale później też coś można dostać.
Jadalnia dla niepalących dość dobrze oddzielona od części dla palących. Minus: telewizor w jadalni (no chyba, że ktoś lubi jeść kolację przy ryczących wiadomościach telewizyjnych - to się niestety zdarza).

Dom Śląski

Ogólna ocena **

Gwiazdki za położenie i względnie sympatyczną (w porównaniu np. do Samotni) obsługę.
Brak gwiazdek za: wyjątkowo fatalne jedzenie (mam poważne wątpliwości co do świeżości tego, co dostałem - szczerze odradzam); brak ciepłej wody przez większość dnia (nie wpływa to niestety na wysokość opłat); łazienki nieciekawe; niby jadalnia z klimatem (fajny drewniany sufit, ogólnie wystrój), ale muzyka preferowana przez obsługę (ciężkie techno i disco) atmosferę nieco psuje; rzadko albo niedokładnie odkurzane pokoje. Sala z telewizorem osobno, można w niej spać na podłogach. Zdaje się, że jest to dozwolone także przy wolnych miejscach w pokojach.
Ceny: dość wysokie, od 30 za wieloosobowy do 35 za 2-osobowy.

[po słusznej uwadze Pudelka skorygowałem ocenę kosztu noclegu w Domu Śląskim ze "standardowe" na "dość wysokie"]
Ostatnio zmieniony 10-09-2008 10:26 przez Artur M., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ecowarrior
stary wyga
Posty: 1008
Rejestracja: 28-10-2007 13:38
Lokalizacja: Zdzieszowice

Postautor: ecowarrior » 11-05-2009 10:32

Pudelek pisze:Schronisko na przłęczy Okraj, [Karkonosze]
ocena ogólna: **
cena: 30 zł za wieloosobowy
mało dobrego mogę powiedzieć o tym obiekcie. położenie przy dawnym przejściu i drodze na Czechy sprawia, że klimatu tam nie ma za grosz. gospodarz - uprzejmy, dopóki nie upomnieliśmy się o zniżki - potem okazało się, że go ruinujemy. to niech, q..a otworzy prywatny obiekt, a nie czepia się osób, które korzystają z przysługujących im zniżek! wody ciepłej - brak. pokój jak w beskidzkich bacówkach - znośny. ale drogi - 30 zł za wieloosobówkę? jedyny plus - bliskość (100 metrów) granicy z Czechami - w Malej Upie kilka knajp i restauracji - można naprawdę smacznie zjeść i się napić, byle zdążyć przed 20, bo później to już tylko piwo.

Ogólnie - nie polecam. Chyba czeska Jelenka jest już lepsza.

Dodałbym, że u dzierżawcy jest mozliwośc wymiany waluty

mariusz1983
tramp
Posty: 32
Rejestracja: 14-02-2011 08:46

Postautor: mariusz1983 » 29-09-2011 18:50

Potrzebuję na cito noclegu w okolicach prz. Karkonoskiej. Odpada Odrodzenie bo jest full.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 30-09-2011 08:02

Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 30-09-2011 09:55

mariusz1983 pisze:Potrzebuję na cito noclegu w okolicach prz. Karkonoskiej. Odpada Odrodzenie bo jest full.


Najlepsza by była Petrova bouda, ale jak wiemy wszyscy jej już nie ma. W okolicy są jeszcze dwa czeskie schroniska:

http://www.moravskabouda.cz
http://www.novopackabouda.cz/

Jakieś 10 minut od Spindlerovki masz:

http://www.vlrz.cz/www/index.php?z=2

Awatar użytkownika
Sico2
podróżnik
Posty: 137
Rejestracja: 07-10-2012 13:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Zestawienie] Karkonosze i Góry Izerskie

Postautor: Sico2 » 12-01-2013 11:28

Pudelek pisze:Hala Szrenicka
[Karkonosze]
Kategoria:Schronisko PTTK
cena za nocleg - ok. 20 zł.
ogólna ocena: ***
uwagi:obiekt gigant, bez większego klimatu górskiego. dotarliśmy tam ok. 21 w zimę, ale udało nam się jeszcze dokupić różne rzeczy (głównie napoje ;) ) w bufecie, choć oczywiście na ciepły posiłek było za późno. pokoje wieloosobowe standartowe, w miarę ciepłe. ciepła woda pod prysznicami (zanim wyłączyli).
po wizycie w weekend majowy muszę zmniejszyć ocenę - złe zapisanie rezerwacji i, w związku z tym, rozdzielenie ekipy na 2 pokoje to mocny minus. plus syf w kiblach - ale to przy tej ilości ludzi mogę zrozumieć. woda była ciepła


Jak się ma sprawa warunków na Hali po 4 latach od napisania tej recenzji. Czytałem, że wręcz trzeba omijać te miejsce na nocleg i biec na Szrenicę. Jakieś wizyty jesienne 2012 naszych wędrowców w tamtejszych stronach, którzy by mogli rzucić więcej światła na panujące tam warunki?

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga
Posty: 2562
Rejestracja: 13-02-2006 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Satan » 14-05-2013 19:59

Ktoś ma jakieś doświadczenia z Chatką Robaczka?
Czy PTSM w Maciejowcu działa? Zacnie tam? :P
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Wiolcia
podróżnik
Posty: 131
Rejestracja: 07-11-2010 15:33
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Wiolcia » 14-05-2013 22:18

Satan pisze:Czy PTSM w Maciejowcu działa? Zacnie tam? :P


Byłam w Sylwestra, działało. Bardzo fajna pani, która zajmuje się obsługą. Samo miejsce w porządku.
Pozdrawiam
Wiola

www.podrozeduze.pl

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4799
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 01-07-2013 16:32

Bardzo mi sie spodobalo schronisko PTTK na przełeczy Okraj. Nie wiem czemu jakos sobie wyobrazalam to miejsce jako przedsionek piekła, bo mozna tam autem dojechac, ze bedzie tłum, wrzask i komercha...
Byla cisza, spokój, zapach starego drewna i atmosfera troche jak w jakims zapomnianym uzdrowisku czy kempingu. Bardzo mila obsluga. Nie nocowalam tam a facet pokazal mi cale schronisko, podgrzal piwo z korzeniami i miodem (mimo ze grzanego nie bylo w cenniku). Pogadalismy o wiatach w calej okolicy i rodzajach turystow ktorzy przewijaja sie przez ta przelecz. Posiedzielismy na drewnianych starych schodach w cieniu jakiegos krzewu i naprawde czulam sie raczej jak w latach 90 tych w Bieszczadach a nie w jednym z bardziej paskudnych miejsc Karkonoszy.
Miejsce mnie na tyle sie spodobalo ze chyba jakas pozna jesienia zdecyduje sie tam zanocowac!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...


Wróć do „Noclegi”