Petrova Bouda

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Yagi
tramp

Petrova Bouda

Postautor: Yagi » 30-06-2008 17:08

Witajcie

Czy ktoś z Was orientuje się dlaczego to schronisko zostało zamknięte?? Nie byłem w tamtym rejonie prawie rok, stronę www wyłaczyli jesienią a wczoraj kiedy się tam zjawiłem pocałowałem klamkę.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 30-06-2008 18:40

podobno jest zamknięte już około roku. ktoś mi opowiadał (nie wiem czy nie mzak czasem), że jakieś tam problemy finansowe czy cuś... nie tylko po tym obiekcie widać, że Czechom na zarabianiu nie zależy :roll:
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 30-06-2008 19:05

w maju tamtego roku jeszcze działało, a i ludziuf sporo w środku było...
Oko wszystko widzi

W góry, w góry miły bracie!
Tam przygoda czeka na Cię!

http://www.picasaweb.google.pl/tomuch.be

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 30-06-2008 19:39

Ja byłem tam w październiku 2007 - pocałowałem klamkę.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 30-06-2008 20:10

tomuch pisze:w maju tamtego roku jeszcze działało, a i ludziuf sporo w środku było...

Co prawda na Przełęcz Karkonoską rzadko zaglądam ale za każdym razem razem kiedy byłem w Petrovej było tam - jak napisał tomuch
dość sporo ludzi. Kolega który jeździ w tamtym rejonie na rowerze mówił, że pokoje też trzeba było rezerwować wcześniej bo duży ruch mieli. 400m dalej są jakieś dwie inne boudy. Nastepnym razem podejdę i sprawdzę co one za jedne.
Trochę szkoda bo w tamtym rejonie to jedyne miejsce gdzie za jakieś logiczne pieniadze można było przenocować. Myślałem że Odrodzenie ruszy z miejsca po zmianie dzierżawcy ale źle myślałem :roll:

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 01-07-2008 10:47

Yagi pisze:... 400m dalej są jakieś dwie inne boudy. Nastepnym razem podejdę i sprawdzę co one za jedne.

Jedna z nich, to Bradlerova Bouda - takie schronisko - hotel, jak to u Czechów, jak byłem w październiku, to było pustawo.

Obrazek

Awatar użytkownika
kamil756
wędrowiec

Postautor: kamil756 » 01-07-2008 11:23

Czechom chyba faktycznie nie zależy za bardzo na zarabianiu. Znajomi byli w różnym czasie na Pradziadzie to nie chcieli złotówek za wejście na wieżę. Nie chcieli wziąść pieniędzy nawet więcej niż należy. Trduno... ale przestrzegam, jeśli się wybieracie na Pradziada kupcie korony:D
"O jak dobrze nam zdobywać Góry";]

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 01-07-2008 11:35

kamil756 pisze:Czechom chyba faktycznie nie zależy za bardzo na zarabianiu. Znajomi byli w różnym czasie na Pradziadzie to nie chcieli złotówek za wejście na wieżę. Nie chcieli wziąść pieniędzy nawet więcej niż należy. Trduno... ale przestrzegam, jeśli się wybieracie na Pradziada kupcie korony:D

I dobrze!! Szanują swoją walutę. Nie wyobrażam sobie aby ktoś kupował w Polsce za czeskie korony. Jeżeli jedzie się za granicę, należy się zaopatrzyć w ichniejsze dziengi - proste.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 01-07-2008 11:47

co innego strefa przygraniczna - tam prawie zawsze przyjmują złotówki (prawie, bo pod Spindlerovou boudą w takiej restauracji nie chcieli). a Pradziad strefą przygraniczną nie jest. to mniej więcej tak jakby Czesi chcieli płacić koronami na przełęczy Srebrnej i byli zdziwieni, że ich nie przyjmują.

a przed wejściem na Pradziada spokojnie wymieni się złotówki np. w Karlovej Studance. kurs podobny do tego w polskich kantorach
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 10-07-2008 11:50

Aaa ja mam takie pytanie, troszkę nie związane z tematem ale nie wiedziałem gdzie przyczepić - czy w czeskich schroniskach tez maja pieczątki?
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 10-07-2008 12:17

Raubritter pisze:Aaa ja mam takie pytanie, troszkę nie związane z tematem ale nie wiedziałem gdzie przyczepić - czy w czeskich schroniskach tez maja pieczątki?

Pewnie!!
Ja ostatnio z Karkonoszy wróciłem z 22 pieczątkami, łapałem po obu stronach granicy. Pieczątki mają również słowackie schroniska.
Jak w innych krajach? Osobiście nie wiem...

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 10-07-2008 21:35

Raubritter pisze:Aaa ja mam takie pytanie, troszkę nie związane z tematem ale nie wiedziałem gdzie przyczepić - czy w czeskich schroniskach tez maja pieczątki?

Mają i to nie tylko w schroniskach, ale w innych miejscach też ( restauracje, ciekawe punkty itp.).
Ale zdarzają się ( może to jedyny przypadek ) miejsca, gdzie za odcisk pieczątki pobierają opłatę. Cos takiego zaobserwowałem 2 lata temu w Adrspachu ( kiosk z pamiątkami na parkingu przy wejściu do Skalnego Miasta - nazywał sie chyba Jantar). Za odcisk pieczęci chcieli wtedy 4 korony.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 10-07-2008 21:45

cezaryol pisze:Ale zdarzają się ( może to jedyny przypadek ) miejsca, gdzie za odcisk pieczątki pobierają opłatę. Cos takiego zaobserwowałem 2 lata temu w Adrspachu ( kiosk z pamiątkami na parkingu przy wejściu do Skalnego Miasta - nazywał sie chyba Jantar). Za odcisk pieczęci chcieli wtedy 4 korony.

Ja nic nie płaciłem za pieczątke, ale chyba rzeczywiście były jakieś "przewały" i trzeba było zrobić kolejny "przewał" aby ominąć ten haracz... :wink:

Awatar użytkownika
Syrioosh
wędrowiec

Postautor: Syrioosh » 11-07-2008 06:42

Pieczątki zbieram już od kliku lat i to nie tylko w górach.
Niechwaląc sie mam ich niezły zbiór. Pochądzą głównie z Polski, ale są też z Czech i kilka jest ze Słowacji.
To link do strony z moim zbiorem pieczątek - przepraszam za prywatę ;)

http://www.stemple.friko.pl

Zastanawiam sie jak z pieczątkami jest w innych krajach np. w Niemczech czy Austrii.

Co do opłat za pieczątkę to spotkałem się z takim rządaniem tylko raz. Pani z kiosku uzdrowiskowego chciała za pieczątkę 50 gr. Po negocjacjach dostałem pieczątkę za darmo:)
Na wysoką wchodzę górę, na najwyższy idę szczyt...

Góry, górki i pagórki

http://picasaweb.google.pl/Syrioosh

Awatar użytkownika
IrekM
łazik

Postautor: IrekM » 11-07-2008 08:44

Syrioosh, fajna kolekcja :D
Ale chyba Ci brakuje pieczątki z Domku Myśliwskiego, czyżby już tam nie było ? Ja swoją odbiłem tam jakieś sześć lat temu.
Obrazek
Pozdrawiam.

Wróć do „Noclegi”