Schronisko "Na Śnieżniku"

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Mithrawnuruodo
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 21-08-2011 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Mithrawnuruodo » 22-08-2011 14:18

Moja ocena schroniska
1) Stan i wykonczenie: jakby czas sie zatrzymal 30 lat temu i od tego czasu nie robili remontu. Brak kontaktow w pokojach.
2) Cena noclegu: 35 zł za osboe w czwórce, 30 zl za osobe w szóstce
3) Ceny w barze: sniadanie okej (jajecznica z dwoch jajek 4 zł), ale ceny gotowych produktow jak piwo czy woda tragiczne. Woda minearlan 1,5l 6zł. Puszka coli 4zł. Jako, ze daleko do najblizszego sklepu to wlasciel chyba wie ze moze dyktowac monopolistyczne ceny i trzepie na tym dobrą kasę.
5) Polozenie: bardzo fajne, ladny widok na zachod slonca, okolo 40min na snieznik


Ogolne wrazenie: Typowe niedoinwestowane schronisko, ktorego glownym walorem jest polozenie, a nie jakość samego obietku.

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 22-08-2011 14:50

Mithrawnuruodo pisze:Moja ocena schroniska
1) Stan i wykonczenie: jakby czas sie zatrzymal 30 lat temu i od tego czasu nie robili remontu. Brak kontaktow w pokojach.
...
3) Ceny w barze: sniadanie okej (jajecznica z dwoch jajek 4 zł), ale ceny gotowych produktow jak piwo czy woda tragiczne. Woda minearlan 1,5l 6zł. Puszka coli 4zł. Jako, ze daleko do najblizszego sklepu to wlasciel chyba wie ze moze dyktowac monopolistyczne ceny i trzepie na tym dobrą kasę.


To akurat polski schroniskowy standard, zresztą imho nie tylko w sumie polski...

Jacek925c
tramp
Posty: 19
Rejestracja: 17-08-2011 06:21

Schronisko na Śnieżniku

Postautor: Jacek925c » 22-08-2011 15:00

Schronisko na Śnieżniku należy do Spółki Hotele i Schroniska Sudeckie z siedzibą w Jeleniej Górze!!!!. Szkoda ,że nie Rzeszowie. Kierownik jest tylko dzierżawcą. Ceny jak ceny. Byłes kiedyś w innych schroniskach w Sudetach znajdujących się na takiej wysokości. Byłem w bardzo wielu obiektach i uważam że ceny są tutaj najniższe, po za tym bardzo duży wybór dan które są gotowane z produktów które nie są zamrożone. Nawet kiszona kapusta jest robiona na miejscu. Dużo wybór piwa, z tym nawet piwo czeskie którego nie uświadczysz w innych schroniskach. Uważasz że 6 zł za1,5l butelkę napoju to drogo? A jakbys musiał w innych schronisk ach zapłacić taką cenę za szklankę! Niedługo schronisko przejdzie remont, w tej chwili został przełożony dach. Przychodzę do tego schroniska od 30 lat i za każdym razę widzę jakieś zmiany. Szkoda ze nie mogłeś być tutaj gdy przy odbiorze kluczy dostawałeś przydziałową podstawkę i świeczkę do pokoju!! Nie było światła i nikt nie narzekał że jest brak g n i a z d e k w pokoju. Co byś wtedy powiedziął. A ze kierownik trzepie kasę to tutaj bardzo się mylisz, bo nawet dokłada. Teraz jest sezon jest dużo ludzi. Ale bywają takie miesiące, że przez miesiąc pies z kulawą nogą tutaj się nie pojawi. Z turystycznym pozdrowieniem. Jacek Serkowski Przodownik TG

Mithrawnuruodo
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 21-08-2011 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Mithrawnuruodo » 22-08-2011 15:39

Nie byłem w wielu schroniskach, ale kilka odwiedziłem i jakieś porównanie mam. Zdaję sobie sprawę, że główny atut Schorniska pod Snieznikiem to jest polozenie, ktore wiaze sie zawsze z wyzszymi cenami. Ale nie zgadzam się z tym, ze jeśli kiedyś były świeczki, to teraz cieszmy się, że jest prąd. Ja porównuje z tym co widzę dzisiaj w innych miejscach.

I żeby było jasne, nie krytykuję totalnie schroniska, po prostu zwracam uwagę na to, ze schronisko jest jedynym punktem barowo-noclegowym w okolicy i jestem pewien, ze gdyby pojawił się drugi, to właścieciel(lub dzierżawca) bardziej by się postarał (zarówno jeśli chodzi o stan jak i o ceny). Monopol rozleniwia ;)

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 22-08-2011 16:07

Mithrawnuruodo pisze:I żeby było jasne, nie krytykuję totalnie schroniska, po prostu zwracam uwagę na to, ze schronisko jest jedynym punktem barowo-noclegowym w okolicy i jestem pewien, ze gdyby pojawił się drugi, to właścieciel(lub dzierżawca) bardziej by się postarał (zarówno jeśli chodzi o stan jak i o ceny). Monopol rozleniwia ;)


Zawsze możesz wystąpić do PTTK z propozycją objęcia dzierżawy jakiegoś obiektu - zdaje się, że bez dzierżawcy jest jedyne schronisko w Górach Wałbrzyskich - Bacówka pod Trójgarbem :-P. Obawiam się tylko, że jak dowiesz się potencjalnej kwoty czynszu to możesz zejść na zawał. Prawda jest taka, że PTTK doi dzierżawców jak się tylko da. A z drugiej strony nikt nie włoży jeszcze swojej sporej kasy w remont obiektu bez opcji zwrotu. Znane też są przypadki, że dzierżwcom, którzy na własny rachunek remontowali obiekty z miejsca podwyższano czynsz, bo przecież wzrósł standard obiektu...

Mithrawnuruodo
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 21-08-2011 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Mithrawnuruodo » 22-08-2011 16:35

To dużo tłumaczy i niestety odbiera nadzieje na poprawę jakości schronisk. No trudno, ale nie nie ma co płakać, schroniska są tylko dodatkiem do gór :)

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 22-08-2011 17:04

Mithrawnuruodo pisze:To dużo tłumaczy i niestety odbiera nadzieje na poprawę jakości schronisk. No trudno, ale nie nie ma co płakać, schroniska są tylko dodatkiem do gór :)


Zawsze można kupić sobie namiocik, a wodę czerpać z górskich potoków :-D.

Jacek925c
tramp
Posty: 19
Rejestracja: 17-08-2011 06:21

Scronisko na Śnieżniku

Postautor: Jacek925c » 22-08-2011 17:08

Nie rozumiem stwierdzenia" turysty niedzielnego"... bardziej by się postarał. A co Ty byś chłopie jeszcze tam chciał ,saunę, salę bilardową a może tor saneczkowy albo kino! Znam to schronisko od 30 lat i uważam że zarówno Jacek, kierownik schroniska oraz jego śp ojciec Zbyszek którego dobrze znałem dużo zrobili w tym schronisku. Włożyli dużo pracy aby ten obiekt funkcjonował w obecnej formie. Popieram "obieżyświata, który jak się zorientowałem też dużo na ten temat może powiedzieć. Ma On rację Bacówka pod Trójgarbem która kiedyś byla obiektem PTTK, stoi już od dawna pusta. Obejmij ją w dzierżawę i pokaż co potrafisz. Nie zgadzam się z Tobą, ze to jedyny obiekt noclego- barowy w okolicy. Jest schronisko na " Maryjce" -Iglicznej. Jestem dużo obiektów noclegowych na dole w Międzygórzu / nie musisz spać w schronisku, jak się tutaj Tobie nie podoba/. Są obiekty noclegowe w Kletnie - 40 minut marszu. Są też obiekty pod Czarną Górą. Możesz też za darmo zanocować w Chatce na Czarcim Groniu ? Domku Myśliwskim / Z pozdrowieniem turystycznym. Jacek Serkowski, przodownik TG

Mithrawnuruodo
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 21-08-2011 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Mithrawnuruodo » 22-08-2011 18:11

Jacek widze, ze Ty jestes ortodoksem, ktory widzi wszystko albo czarne, albo biale. Czy Ty uwazasz ze Schronisko Na Sniezniku jest idealem i nic bys nie zmienil? Jesli nie, to czemu nie mozna tego tutaj poruszyc i podyskutować? Przeciez pisanie o wadach to nie jest nic zlego. Po to chyba jest ten dzial i wątek na forum.

Mithrawnuruodo
turysta niedzielny
Posty: 9
Rejestracja: 21-08-2011 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Mithrawnuruodo » 22-08-2011 18:13

Zawsze można kupić sobie namiocik, a wodę czerpać z górskich potoków


Hehhe, ostatecznie zasnąłem pod spiworem na Śnieżniku, ale jesli chodzi o wode, to wolalem zejsc umyc sie w schrnosku :)

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Scronisko na Śnieżniku

Postautor: Ariel Ciechański » 22-08-2011 19:52

Jacek925c pisze:Nie rozumiem stwierdzenia" turysty niedzielnego"... bardziej by się postarał. A co Ty byś chłopie jeszcze tam chciał ,saunę, salę bilardową a może tor san


Może byś już wyluzował z tymi turystami niedzielnymi. Od człowieka z blachą przodownika turystyki górskiej byśmy oczekiwali nieco więcej szacunku dla innych użytkowników szlaków...

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 22-08-2011 22:46

Jacek925c chyba użył tych okresleń posługując się "stopniami wtajemniczenia" ustalonymi przez administrację forum. Oby...

Jacek925c
tramp
Posty: 19
Rejestracja: 17-08-2011 06:21

Schronisko na Śniezniku

Postautor: Jacek925c » 23-08-2011 07:31

Bardzo przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem a szczególnie Ciebie Arielu. Kolega miał rację uzyłem określenia ustalonego przez administratora forum Przepraszam. A bronię tego schroniska bo to schronisko znam od 30 lat, o wielu sprawach wiem od tzw kuchni. Wreszcie w tym roku Spólka zaczęła remont tego schroniska, jest to następne schronisko po Szczelińcu które przejdzie całkowity remont. Do tej pory spółka dużo obiecywała ale nie wyłożyła ani złotówki. Potrafi tylko co jakiś czas podwyższać cznsz. Jescze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie jest to w moim stylu i tutaj też nie zamierzałem nikogo obrażać.
Jacek

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Schronisko na Śniezniku

Postautor: Ariel Ciechański » 23-08-2011 09:07

Jacek925c pisze: Jescze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale nie jest to w moim stylu i tutaj też nie zamierzałem nikogo obrażać.
Jacek


Poprostu Jacku nie używaj rang nadanych przez administrację forum - one są li tylko wyznacznikiem ilości napisanych postów, a nie faktycznego doświadczenia górskiego osób piszących ;-).]
Ja też zasadniczo mam w zwyczaju bronić dzierżawców schronisk - zwłaszcza mając na uwadze to co wyprawia PTTK. A ponieważ troszkę się już po górach szlajam to nie jedno słyszałem...
Trzeba jednak pamiętać, że w świadomości przeciętnego turysty to dzierżawca jest utożsamiany z właścicielem i mało kto się orientuje, że schroniskowe ceny wynikają nie z tego, że dzierżawca chce kupić sobie jeszcze nowszy model Land Rovera, tylko z tego ile okrągłych tysiączków musi odprowadzić do kasy zarządzającej schroniskiem PTTK-owskiej spółki.

Jacek925c
tramp
Posty: 19
Rejestracja: 17-08-2011 06:21

Postautor: Jacek925c » 23-08-2011 15:20

Masz oczywistą rację, turysty nie interesują kłopoty danego dzierżawcy, on przychodzi do schroniska, płaci i wymaga. A to czy jest możliwośc dowiezienia towaru to już jego nie obchodzi. Pozdrawiam. W imprezach przeczytaj o imprezie na sniezniku w dniu 22 pażdziernika. Może będziesz to się wtedy poznamy. Jacek


Wróć do „Noclegi”