Nocleg w Chełmsku Śląskim (Sudety Środkowe)

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Nocleg w Chełmsku Śląskim (Sudety Środkowe)

Postautor: Leuthen » 07-11-2013 12:45

W związku z prośbą kilku forumowiczów i dawniej zadawanymi pytaniami o noclegi w Chełmsku zostawiam namiary na sprawdzoną przeze mnie kwaterę w miasteczku słynącym z drewnianych domków tkaczy "Dwunastu Apostołów" (9 km na południe od Krzeszowa).

Irena
Irena Marczak
Błażejów 145
58-420 Lubawka
tel. 75 742 21 26

Dojazd: z rynku w Chełmsku Śląskim kierujemy się na północny-zachód w stronę Lubawki ul. Lubawską. Po pewnym czasie w lewo odchodzi ulica Błażejowska. Skręcamy w nią, na na skrzyżowaniu w kształcie "Y" w pobliżu wysokiego komina fabrycznego skręcamy w lewo, w ulicę Strzelecką. Nią cały czas prosto. Mijamy kilka starych bloków mieszkalnych, przechodzimy obok boiska piłkarskiego i dochodzimy do odchodzącej w lewo niewielkiej uliczki. Budynek na rogu to "Irena" :) Znajduje się niecały kilometr od rynku (10 min spokojnym spacerem). Cena noclegu- 30 zł za jedną noc i 25 zł w przypadku pobytu kilkudniowego. Pokoje znajdują się na piętrze (parter zamieszkuje właścicielka), jest ich bodajże 5. Kuchnia i lodówka znajduje się na korytarzu. Także na korytarzu jest wspólna łazienka (prysznic + WC) oraz osobno sama toaleta. W pokojach radio i telewizor.
Niektóre pokoje mają swój balkon. Jest też wspólny duży taraso-balkon na końcu korytarza. Jest też szafka z książkami, mapami i publikacjami o regionie do użytku gości. Od właścicielki dostaje się klucz do drzwi na parterze i do własnego pokoju. Sama właścicielka jest bardzo sympatyczną i kontaktową panią w starszym wieku, którą znają chyba wszyscy w Chełmsku.
Polecam - byłem kilka razy i będę tam wracał.

vertigo
podróżnik
Posty: 124
Rejestracja: 27-11-2012 09:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: vertigo » 25-11-2015 12:11

Bardzo cenna podpowiedź. Spałem tam parę dni temu.
Git miejscówka!!


Wróć do „Noclegi”