Pogórze Kaczawskie, wyjazd głównie na zdjęcia

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
bobik314
tramp
Posty: 43
Rejestracja: 27-01-2013 20:36
Lokalizacja: Poznań

Postautor: bobik314 » 21-11-2015 16:38

Nie bardzo mnie cieszy, że temat o wspólnym wyjeździe zamienia się na dyskusje o sprzęcie, jednak tego nie mogłem puścić bez odpowiedzi.

"dziś dorównują jakością profesjonalnym szkłom"

To jest tylko Twoja opinia. Moje doświadczenie z wieloma starymi szkłami jest mocno odmienne. Stare szkła to loteria, a nowe szkła trzeba kupować z rozwagą.

I czym jest jakość? Jesteś w stanie to zmierzyć i tu udowodnić?

"powiedzmy z dolnej półki, tak powyżej 4 koła, a nie przekraczając 10."
"Żadne współczesne szkło w tej kwocie, nie będzie lepsze, a co najwyżej może być równe jeśli oglądasz już zdjęcie."

To zdanie jest oderwane od rzeczywistości. Proszę zweryfikuj swoje informacje, jeżeli chcesz tutaj podawać reguły.

"W nowszych owszem są wodotryski"

Jakie to wodotryski są niepotrzebne? AF?

"cierpliwością... autofokus... jest wskazany dla zdjęć, które wymagają szybkości"

Autofokus w normalnych warunkach jest dokładniejszy niż ludzkie oko. Dopiero gdy robi się ciemno, chce się zrobić makro, trzeba przełączyć na manual.

"Nie wiem czy wiesz, ale z odpowiednim adapterem i szkłem tego typu można ostrzyć automatycznie"

Majsterkowałem i kombinowałem dużo. Lepiej i prościej użyć właściwego narzędzia.

"żaden współczesny plastik do 4 koła nie dorówna jakością fotografii tym szkłom."

To zdanie brzmi bardzo ignorancko.


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”