połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: buba1 » 20-05-2016 11:53

Krzysztof63 pisze:
buba1 pisze:Jak to by miala byc trasa chodzona, normalna wycieczka piesza to mozna by cos zakombinowac np. pojechac gdzie indziej. Ale akurat na twierdzy w Srebrnej kumpela organizuje festiwal podrozniczy- jakies slajdy, prezentacje, spiewanki i chcialam sie tam wybrac tzn przyjechac i jak najdluzej byc tam na miejscu a nie zapinkalac na autobus za gorami za lasami

Poproś ją, żeby zorganizowała tobie jakiś odbiór autem z Barda i odwóz wieczorem w to samo miejsce. To 15 minut jazdy autem ze Srebrnej Góry i najlepsza komunikacyjnie opcja, bo połączeń z Wrocławiem jest sporo.


Ona nie ma auta, jezdzi stopem. A ja stopem w Polsce to nigdzie nie dojade bo wygladam widac odrazajaco jak na nasze polskie standardy i mnie ludzie nie zabieraja ;)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 480
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Krzysztof63 » 20-05-2016 23:16

Podejrzewam, że w SG oprócz organizatorki będzie ktoś jeszcze, być może nawet kilka aut się znajdzie. Ale fakt, przesadziłem trochę, trudno żeby organizatorka imprezy jeszcze zajmowała się przygotowaniem transportu indywidualnego.

Temat autostopu na trasie Bardo - Potworów - Srebrna Góra można pominąć milczeniem, prawdopodobieństwo złapania stopa na tym odcinku jest porównywalne z prawdopodobieństwiem odkrycia żywych dinozaurów na Księżycu.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Dolnoślązak » 26-05-2016 20:32

Hazmburk, potrzebuję pomocy - w niedzielę do Białego Potoku idzie się jakoś dostać? Przeszukałem zasoby internetu i wychodzi, że nie :cry: Nie ma jak dojechać do Zawidowa by udać się na pociąg... masz jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Hazmburk » 26-05-2016 21:15

Sprawdziłeś rozkłady na tej stronie?
http://www.powiatzgorzelecki.pl/index.p ... format-pdf

Wynika z nich, że Siwex jeździ też w niedziele. Za rzetelność rozkładów oczywiście nie ręczę, najlepiej wcześniej skontaktować się z przewoźnikiem.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Dolnoślązak » 27-05-2016 20:53

Tak, ważność do 31.12.15, na stronie przewoźnika jest już tylko w soboty... http://www.bus.org.pl/

Jedyny - Astel jedzie o 7.15 a pociąg przyjeżdza 7.17 :? Ale ok, wymyśliłem już opcję ze Szklarskiej do Świeradowa :wink:

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Hazmburk » 27-05-2016 21:25

Ja tam widzę ważność rozkładu do 31.12.2016 roku:
http://www.powiatzgorzelecki.pl/images/ ... .12.13.pdf

Podlinkowaną przez Ciebie stronę przewoźnika znam, ale nie wiem, który rozkład w praktyce jest realizowany (w sumie to ma on dwie strony z różnymi godzinami odjazdów). Dlatego radziłem skontaktować się przed wyjazdem.

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Dolnoślązak » 28-05-2016 06:11

Skontaktowałem się - nie kursują...Czyli w nd z Wro tylko przez Szklarską (Jakuszyce) albo Świeradów.

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Re: połączenia Wrocław- Srebrna Góra

Postautor: Hazmburk » 28-05-2016 18:25

Możesz jeszcze spróbować wykorzystać busy ze Zgorzelca do Bogatyni (o 8:00 powinien jechać Astel, 10 minut później Bielawa; oba z rejonu dworca autobusowego). Wysiadasz w Ręczynie i masz minimum 1 godzinę na przejście 6 km na stację w Černousach przez Spytków i Ves. Można też objechać pociągami worek turoszowski (Görlitz -> Zittau -> Liberec -> Frýdlant; od Bolesławca na Euro-Nysie), z tym że wtedy lądujesz w Bílým Potoku godzinę później.


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”