Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

Postautor: Raubritter » 26-01-2008 23:00

Witam! Z góry przepraszam jeśli już założony przeze mnie temat był, widocznie mi umknął. Ale przechodząc do rzeczy: W te wakacje zamierzam przejść przez szlak im. Mieczysława Orłowicza i mam do Was pytanie - jak możecie mi pomóc wszelką poradą. Wiem że dopiero jest styczeń (prawie luty) jednakże ja do swojej wyprawy podchodzę poważnie i chce być z góry przygotowany na wszelkie ewentualności (Może dlatego że myślę od niej od dłuższego czasu i spędza mi sen z powiek) Czy np. szlak jest dobrze oznaczony? Czy przechodząc przez Park Narodowy w Karkonoszach trzeba płacić za wstęp do niego, czy w ogóle można przez niego przejść :/ Które etapy są najtrudniejsze? Itp. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 26-01-2008 23:18

Tutaj znajdziesz wcześniejszą dyskusję: http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=103
Interesuje Cię jakiś konkretny odcinek?

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 26-01-2008 23:29

Dziękuje za odpowiedź i za linka, sam szlak chcę po prostu przejść cały, mam nadzieje że dwa, trzy tygodnie mi starczą :)

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 26-01-2008 23:33

Troszkę już pojeździłem po górach i nie ukrywam że zakochałem się w Sudetach ale zawsze na noc wracało się do domu :) Teraz chce spróbować czegoś zgoła innego a zarazem jeszcze lepszego :D

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 26-01-2008 23:36

Przebieg szlaku jest umieszczony np. tutaj: http://glownyszlaksudecki.republika.pl/
Gdy chodzi o oznaczenia, to pewne problemy mogą się pojawić w Górach Sowich (po wichurach).
Czasy przejść są dostępne na www.sudety.pulsar.net.pl
Trudny odcinek szlaku - w sensie nudny - to dreptanie po asfalcie z Dusznik do Zieleńca (prawdopodobnie - ja sobie ten odcinek darowałem i poszedłem "konkurencyjnym" szlakiem niebieskim).
Może też przyda Ci się taka pozycja książkowa: http://www.allegro.pl/item296514538_glo ... wicza.html ?
Chcesz iść wyłącznie GGSem - czy robić sobie również "odbocki" do ciekawszych miejsc na trasie, jak np. Śnieżka czy Śnieżnik?

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 26-01-2008 23:45

"Chcesz iść wyłącznie GGSem - czy robić sobie również "odbocki" do ciekawszych miejsc na trasie, jak np. Śnieżka czy Śnieżnik?" - raczej tak, po co iść jakąś nudna częścią skoro można odbić w bok i ujrzeć coś pięknego :). Nigdy jeszcze nie szedłem takim szlakiem więc nie ukrywam że trochę się boje że coś tam źle odczytam mapę i wyląduje zupełnie nie tam gdzie powinienem... ale z drugiej strony to właśnie może być prawdziwa przygoda, czyż nie? Heh do lata jeszcze daleko niestety :(

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 27-01-2008 10:30

Raubritter pisze:Nigdy jeszcze nie szedłem takim szlakiem więc nie ukrywam że trochę się boje że coś tam źle odczytam mapę i wyląduje zupełnie nie tam gdzie powinienem

Eee, aż tak źle to chyba nie będzie... ;)
W sprawie znakowania szlaków, możesz przejrzeć wątek "Miejsca problematycznie oznakowane" http://sudety.it/forum/viewtopic.php?t=176, który co prawda traktuje o całych Sudetach, ale być może jest tam coś o GSSie.
Polecałbym Ci również zakup książki Zb. Garbaczewskiego (do której link podałęm wyżej - być może na allegro znajdą się jeszcze tańsze opcje), którą możesz się posiłkować na trasie.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 27-01-2008 11:41

Dzięki! :D Już zabieram się za szukanie i wertowanie podanych przez Ciebie linków, pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 31-01-2008 21:58

Oj, Chłopie, nie wiesz, w co się pakujesz. Czeka Cię niezłe asfaltowanie - zwłaszcza w Górach Orlickich. Oj, biada tym, którzy zmierzą się z Autostradą Sudecką. :wink:
Jestem Starym Wygą, jestem Starym Wygą...

Nawet GPSu górnolotna myśl techniczna,
nie zastąpi wrażeń, jakie daje Ci ZWYKŁA MAPA TOPOGRAFICZNA!!!

Dobrze, że w górach są szosy - przynajmniej wszędzie można dojechać samochodem...

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 31-01-2008 22:09

A mi tam droga Goringa nie straszna... pójdę poboczem :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 31-01-2008 22:15

Chociaż Ty jedziesz na koniu, więc będzie Ci łatwiej. :wink:
Jestem Starym Wygą, jestem Starym Wygą...

Nawet GPSu górnolotna myśl techniczna,

nie zastąpi wrażeń, jakie daje Ci ZWYKŁA MAPA TOPOGRAFICZNA!!!

Dobrze, że w górach są szosy - przynajmniej wszędzie można dojechać samochodem...

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 29-03-2008 21:09

Hejka! Mam do was drodzy forumowicze pytanko. A mianowicie lato się zbliża , a ja nie cofam swojej decyzji na temat przejścia w te wakacje głównego szlaku sudeckiego. Jednakże okazało się że będę szedł sam, a nie ukrywam że miłe było by mi towarzystwo drugiej osoby, zwłaszcza że nigdy nie szedłem taki kawał drogi sam :wink: Czy ktoś z was chciałby się może przyłączyć. Planuje przejść szlak w lipcu. Pozdrawiam.
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Taja
stary wyga

Postautor: Taja » 30-03-2008 01:00

się mogę dołączyc, ale na jakieś poszczególne odcinki zapewne :)

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga

Postautor: Raubritter » 30-03-2008 08:30

Superaśnie :)

Awatar użytkownika
baniak
wędrowiec

Postautor: baniak » 30-03-2008 09:55

:D Ja myśle,że jeśli będziesz w moim zasięgu i dasz znać to postaram się potowarzyszyc Ci np.na trasie Międzygórze/Śnieżnik/Lądek Zdr.
Sam myslałem żeby przejść gss,ale jak to bywa w życiu,zawsze coś tam.../Pozdr :arrow: baniak

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”