Zgubiona odznaka GOT :/

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Zgubiona odznaka GOT :/

Postautor: Spirit » 12-02-2009 16:50

Właśnie odkryłam, że zgubiłam odznakę GOT popularną, była przykręcona do plecaka i się jakimś cudem wykręciła i gdzieś odpadła :evil: , zostało tylko pokrętło.Czy można ją odkupić w pttk czy trzeba ponownie zbierać punkty na nią?Mam już małą srebrną GOT i przymierzam się do złotej.Jak nie urok to...Jak nie zapomnę składki zapłacić to odznakę zgubię, cholera jasna. :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Raubritter
stary wyga

Postautor: Raubritter » 12-02-2009 17:15

A ja tą samą miałem przygodę, jakoś sama mi się odkręciła i siup patrzę a tam odznaki ni ma... przez dalszą drogę czułem się taki "goły" :lol: możesz ją w pttk odkupić, spokojna głowa :wink:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 12-02-2009 17:51

a jakby w PTTK nie chcieli sprzedać, bo zostaje allegro... ale w końcu książeczkę z adnotacją masz, to nie powinno być problemów
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Postautor: Spirit » 12-02-2009 18:01

Dzięki za odpowiedź, no książeczkę mam zweryfikowaną więc problemu może nie będzie.A jak to cholerstwo się mogło odkręcić to nie wiem :roll: .

Awatar użytkownika
kamil756
wędrowiec

Postautor: kamil756 » 12-02-2009 19:15

ja gdzieś na Śnieżniku, podczas wypadu pod namiot w środku stycznia straciłem książeczkę :( doszedłem do wniosku, że nie będę zbierał pieczątek dla odznaki, tylko dla siebie, gdyż regulamin jest tak ułożony, że chodzę za dużo :D pzdr. dla ludzi, ktorzy robia wyczyny dla siebie, nie dla szpanu! :twisted:
"O jak dobrze nam zdobywać Góry";]

Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Postautor: Spirit » 12-02-2009 19:26

Ja robię odznaki głównie dla siebie, nie planuję być przewodnikiem czy przodownikiem w sumie, chodzę po górach żeby sprawdzać swoje możliwości, a pieczątki i odznaki to fajny, motywujący dodatek. 8)

Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 12-02-2009 20:12

kamil756 pisze:ja gdzieś na Śnieżniku, podczas wypadu pod namiot w środku stycznia straciłem książeczkę :(

kurcze... też zgubiłem gdzieś jedną książeczkę z 2008... tyle że prawdopodobnie w domu :lol:
wniosek taki, że chyba trza posprzątać :twisted: :lol:
Oko wszystko widzi

W góry, w góry miły bracie!
Tam przygoda czeka na Cię!

http://www.picasaweb.google.pl/tomuch.be

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Re: Zgubiona odznaka GOT :/

Postautor: buba » 12-02-2009 20:25

Spirit pisze:Właśnie odkryłam, że zgubiłam odznakę GOT popularną, była przykręcona do plecaka i się jakimś cudem wykręciła i gdzieś odpadła :evil: , zostało tylko pokrętło.Czy można ją odkupić w pttk czy trzeba ponownie zbierać punkty na nią?Mam już małą srebrną GOT i przymierzam się do złotej.Jak nie urok to...Jak nie zapomnę składki zapłacić to odznakę zgubię, cholera jasna. :evil: :evil:

z tego co pamietam to w sanoku w jednym sklepie przy pttk to mozesz sobie nawet od razu duza zlota kupic :) chyba za jakies 5zl ;)
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

gar
stary wyga

Postautor: gar » 12-02-2009 21:03

939 - Plochy (Góry Izerskie)
Spirit pisze:Ja robię odznaki głównie dla siebie, nie planuję być przewodnikiem czy przodownikiem w sumie,

Na całe szczęście żeby zostać przewodnikiem nie jest wymagane zdobywanie odznak
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 12-02-2009 22:55

gar pisze:Na całe szczęście żeby zostać przewodnikiem nie jest wymagane zdobywanie odznak
Nie wiem jak w innych kołach, ale ostatnie ogłoszenie o kursie na przewodnika sudeckiego, organizowanego przez Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze, zawierało szczegółowe wymagania jako warunek przyjęcia, m.in. przynależność do PTTK i posiadanie GOT PTTK w stopniu Mała Srebrna.
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

gar
stary wyga

Postautor: gar » 12-02-2009 23:06

940 - Gołogrzbiet (GóryBialskie)
Lech pisze:
gar pisze:Na całe szczęście żeby zostać przewodnikiem nie jest wymagane zdobywanie odznak
Nie wiem jak w innych kołach, ale ostatnie ogłoszenie o kursie na przewodnika sudeckiego, organizowanego przez Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze, zawierało szczegółowe wymagania jako warunek przyjęcia, m.in. przynależność do PTTK i posiadanie GOT PTTK w stopniu Mała Srebrna.

To mnie niemile zaskoczyłeś. Ale czego innego można się było spodziewać po PTTK. Na Śląsku (kursy beskidzkie) też były takie pomysły, ale udało się je betonowi skutecznie wybić z głowy. Co prawda obowiązkowo trzeba się zapisać do tej organizacji, ale na tym się poprzestano przede wszystkim dlatego że jest konkurencja - jak nie zrobisz kursu w PTTK to pójdziesz do studenckich kół, a tych jest tu trochę.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 12-02-2009 23:16

gar pisze: poprzestano przede wszystkim dlatego że jest konkurencja - jak nie zrobisz kursu w PTTK to pójdziesz do studenckich kół, a tych jest tu trochę.
Jak chodzi o Sudety, to nie ma żadnej konkurencji także wśród kół studenckich. Jedyne słuszne Studenckie Koło Przewodników Sudeckich we Wrocławiu też twardo dzierży swój monopol na sudeckie przewodnictwo studenckie, oparty na wiekopomnych tradycjach niezłomnej obrony Sudetów przed "obcymi".
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
Michał
Moderator

Postautor: Michał » 13-02-2009 01:13

Pytanie tylko, czy wszystkie koła studenckie mają "autoryzację" do nadawania uprawnień państwowych.
Bo np drzewiej bywało tak, że gliwickie Harnasie urządzały kurs "blachowania" , które do niczego nie uprawniało, pozostawała tylko satysfakcja z ukończenia kursu (info sprzed kilku lat, może teraz jest inaczej).

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 13-02-2009 01:38

gar pisze:To mnie niemile zaskoczyłeś. Ale czego innego można się było spodziewać po PTTK. Na Śląsku (kursy beskidzkie) też były takie pomysły, ale udało się je betonowi skutecznie wybić z głowy. Co prawda obowiązkowo trzeba się zapisać do tej organizacji, ale na tym się poprzestano przede wszystkim dlatego że jest konkurencja - jak nie zrobisz kursu w PTTK to pójdziesz do studenckich kół, a tych jest tu trochę.

po pierwsze - rozumiem, że Wrocław już nie lezy na Śląsku? po drugie - w przepisach nadrzędnych nie widzę sformułowań odnośnie wymagań jakiekolwiek stopnia GOT. więc albo SKP? łamie prawo (na co powinno się odpowiednio zareagować), albo czegoś ktoś gdzieś nie doczytał.... albo po prostu trzeba się zająć Beskidami, a Sudety zostawić nielegalnym przewodnikom obozów wędrownych? 8)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 13-02-2009 07:34

Michał pisze:Pytanie tylko, czy wszystkie koła studenckie mają "autoryzację" do nadawania uprawnień państwowych.
Bo np drzewiej bywało tak, że gliwickie Harnasie urządzały kurs "blachowania" , które do niczego nie uprawniało, pozostawała tylko satysfakcja z ukończenia kursu (info sprzed kilku lat, może teraz jest inaczej).

no chyba nadal tak jest.. dopiero po zakonczeniu kursu i dostaniu "studenckiej" blachy mozna zaczac robic "uprawnienia panstwowe" , przynajmniej kilkoro znajomych tak robilo..
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)

http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”