Zgubiona odznaka GOT :/

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
gar
stary wyga

Postautor: gar » 13-02-2009 09:15

941 - ???
Pudelek pisze:po pierwsze - rozumiem, że Wrocław już nie lezy na Śląsku? po drugie - w przepisach nadrzędnych nie widzę sformułowań odnośnie wymagań jakiekolwiek stopnia GOT. więc albo SKP? łamie prawo (na co powinno się odpowiednio zareagować), albo czegoś ktoś gdzieś nie doczytał.... albo po prostu trzeba się zająć Beskidami, a Sudety zostawić nielegalnym przewodnikom obozów wędrownych? 8)

Napisałem: "na Śląsku (kursy beskidzkie)", bo Wrocław takowych kursów nie organizuje.
Przepisy nadrzędne to warunki przystąpienia do egzaminu, natomiast PTTK daje warunki zapisania się na kurs i tam są takie kwiatki jak przynależność do PTTK i pomysły posiadania odznak GOT-u. Żeby było zabawniej robi to zgodnie z prawem, bo ustawa nie zabrania takich numerów - nie masz przymusu robienia kursu właśnie u nich.
Wszystko co piękne jest przemija, wszystko co piękne jest zostaje ...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 13-02-2009 09:56

sorki, że się czepiam o Wrocław, ale np. w Opolu krew mnie zalewa, jak się mówi "bo u was na Śląsku" tak choćby Opole leżało na Wenus, a nie na Śląsku.

a co do kursów to rzeczywiście wygląda to na niezłe "kwiatki". Na szczęście kursu robić nie zamierzam, bo łażenie z wycieczkami to nie dla mnie :) o wiele bardziej wolę indywidualne wypady lub w mniejszym towarzystwie, za to "swoim" :)
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Postautor: Spirit » 13-02-2009 11:15

Otóż to, łażenie z wycieczkami to raczej wątpliwa frajda, najlepiej indywidualnie albo w minigrupie znajomych.Ja chodzę z grupą niby to znajomych ale z przewodnikiem i przestaje mi się to trochę już podobać bo i grupa za duża i brak swobody, a chodzę dlatego żeby poznać szlaki i potem samemu sobie na spokojnie nimi chadzać bez obaw dużych, że się zgubię( mam kłopoty z orientacją w terenie 8) ).A skoro na przewodnika jest tyle ceregieli to szkoda sobie tym głowę zawracać.

Andrzej
łazik

Re: Zgubiona odznaka GOT :/

Postautor: Andrzej » 13-02-2009 16:19

Spirit pisze:Właśnie odkryłam, że zgubiłam odznakę GOT popularną, była przykręcona do plecaka i się jakimś cudem wykręciła i gdzieś odpadła :evil: , zostało tylko pokrętło.Czy można ją odkupić w pttk czy trzeba ponownie zbierać punkty na nią?Mam już małą srebrną GOT i przymierzam się do złotej.Jak nie urok to...Jak nie zapomnę składki zapłacić to odznakę zgubię, cholera jasna. :evil: :evil:

Jak Ci się nie chce szukać w PTTK, to podaj adres na pm - przyślę Ci moją.

Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Postautor: Spirit » 13-02-2009 18:37

Spoko, byłam dziś w pttku, kupiłam nową, nawet nie chcieli książeczki zweryfikowanej 8) .No, teraz jak jej nie upilnuję to następnej nie kupię :roll: .A odnośnie tego, że można kupić dużą złotą GOT bez niczego, co to za frajda :lol: , o ile jest ją fajniej mieć, gdy się na nią zasłużyło, przeszło te setki kilometrów w upale, mrozie, deszczu, śniegu :wink: .

Andrzej
łazik

Postautor: Andrzej » 13-02-2009 22:43

Co tam blaszki; ważne jest to, co w pamięci... 8)

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 20-02-2009 12:24

Spirit pisze:No, teraz jak jej nie upilnuję to następnej nie kupię :roll:

Może więc zadziałaj profilaktycznie i wymień tę niepewną nakrętkę na coś solidniejszego. W Castoramie za 17gr można kupić nakrętkę M3 z gwintem samohamownym. Ja w ten sposób przymocowałem swoją odznakę i trzyma już kilka sezonów.

Awatar użytkownika
Spirit
podróżnik

Postautor: Spirit » 20-02-2009 16:15

Bardzo przydatna informacaja, dzięki 8) , chyba skorzystam.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”