noc w schronisku

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
sudetka
łazik

noc w schronisku

Postautor: sudetka » 10-06-2010 14:55

W najbliższe wakację udaję się ze znajomymi w Sudety.
Planujemy obejść standardowe schroniska. Po raz pierwszy zamierzamy w nich spać. Jakie są Wasze odczucia co do : Dom Śląski, Odrodzenie, Samotnia? Jak stoi sprawa z cenami i klimatem ? A może polecacie inne, lepsze? :)
" zobowiązany jesteś nazywając siebie człowiekiem "

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 10-06-2010 15:31

W żadnym z nich nie spałem, ale Samotnia kusi swoim położeniem...
O Odrodzeniu są już 2 wątki:
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t= ... odrodzenie
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t= ... odrodzenie

Mogę za to pozytywnie wypowiedzieć się o obsłudze na Hali Szrenickiej (gdybyś pytała :)), chociaż sam budynek wydaje mi się obleśny. ;)

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 10-06-2010 15:50

jeżeli lubisz tłumy ludzi, wysokie ceny i hałas to Dom Śląski jest najlepszy w okresie letnim. Odrodzenie chyba najbardziej na uboczu, kiedyś było tam paskudnie, ale teraz podobno coraz lepiej. Natomiast w Samotni zdarzyło mi się raz spać, zimą, i więcej tego nie zrobię. Piękny obiekt, piękne miejsce, ale zachowanie obsługi było co najmniej olewackie (i zdaje się właścicielka tam była, więc jej również) - wyraźnie przeszkadzaliśmy im w czymś, do tego płatność dla wrzątek dla nocujących i szorowanie podłogi śmierdzącą chemią w okresie, kiedy akurat wszyscy idą się myć...

w Strzesze Akademickiej obsługa była znacznie bardziej milsza i klimat też, ale to duża zasługa tego, że stworzyliśmy go sobie sami. A ogólnie to w wakacje wszędzie będziesz miała tłumy - ma to swoje plusy i minusy - trafisz na stonkę ale też i większa okazja na spotkanie z ludźmi gór...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 10-06-2010 16:41

dom slaski jest klimatyczny w zimie, jak miecie mokrym sniegiem, wieje, zimno , wyciag nie dziala i nie ma zasiegu a sniezka jest tak oblodzona ze by trzeba isc w rakach ;)

bo przy ladnej pogodzie to ponoc tam jest horror...

Awatar użytkownika
rafhak
obieżyświat

Postautor: rafhak » 10-06-2010 17:34

Po zmianie dzierżawcy w Odrodzeniu tez zrobiło się fajnie. Nawet troszeczkę klimatycznie :)

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 10-06-2010 17:51

rafhak pisze:Po zmianie dzierżawcy w Odrodzeniu tez zrobiło się fajnie. Nawet troszeczkę klimatycznie :)

jak na schronisko pttk to calkiem milo sie tam zrobilo- zabrali buty do suszenia w kotlowni a nawet dali nam kufle na nasze piwo :) tylko jakis paskudny wielki ekran jest w jadalni :( (stan na lipiec 2009)

Awatar użytkownika
gunia
tramp

Postautor: gunia » 13-06-2010 21:34

Co do Samotni to w Pudelek ma rację...też nocowałam tam zima i też miałam wrażenie ze gospodarze byli by bardzo szczęśliwi gdyby nas tam nie było...a byliśmy w dwójkę więc ich niechęć nie mogła wynikać z naszego złego zachowania.....latem zapewne będzie o tyle lepiej, że można będzie wyjść sobie przed schronisko i samemu stworzyć klimat.

Polecić mogę schronisko Pod Łabskim Szczytem :)klimatyczne, bardzo dobre jedzonko i charakterna gospodyni;)którą bardzo lubię:)jedyny kłopot to spora ilość ludzi.

Poza tym schronisko na szrenicy jest w porządku, może gospodarze nie są bardzo przyjaźni , ale też nie są niemili tak jak w samotni, warunki w porządku, łazienki super, wrzątek za darmo i stosunkowo mało ludzi ( nie wiem z jakiego powodu, ale podobno rzadko nocują tam grupy).

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 14-06-2010 19:57

gunia pisze:Poza tym schronisko na szrenicy jest w porządku, może gospodarze nie są bardzo przyjaźni , ale też nie są niemili tak jak w samotni, warunki w porządku, łazienki super, wrzątek za darmo i stosunkowo mało ludzi ( nie wiem z jakiego powodu, ale podobno rzadko nocują tam grupy).

Możesz rozwinąć tę lotną myśl - "gospodarze"??? Na Szrenicy jest albo p.Ewa - właścicielka albo p.Krysia i nigdy nie są razem. Jeśli w/g Ciebie p.Krysia nie jest miła to w Karkonoszach już nikogo milszego nie znajdziesz. Poza tym w sezonie przy dobrej pogodzie na Szrenicy zazwyczaj jest komplet. Łazienki damskie zostały wyremontowane ponad rok temu a męskie skończone przed majowym weekendem w tym roku.
I na przyszłość prośba - jesli coś Ci się tylko wydaje a nie wiesz tego na pewno to nie zabieraj głosu bo tylko wprowadzasz w błąd ludzi którzy na forach szukają rzetelnej informacji przed wyjazdem.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”