Przejście graniczne Mieroszów - Zdonov

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Floydd
tramp

Przejście graniczne Mieroszów - Zdonov

Postautor: Floydd » 18-04-2011 13:07

Czy przejście graniczne Mieroszów - Zdonov jest dostępne dla samochodów osobowych ? Wiem, że jest tam wyasfaltowana droga, ale podobno na końcu Mieroszowa ( przy lesie) jest zakaz ruchu.
Strona viamichelin kieruje samochód przez to przejście, ale mam pewne obawy, czy jest to legalne. Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Fadel
obieżyświat

Postautor: Fadel » 18-04-2011 13:55

Formalnie nie jest. Od strony Kwiatowej przy wjeździe do lasu jest zakaz wjazdu pojazdów samochodowych za wyjątkiem dojazdu do posesji i służb leśnych (przy miejscu odpoczynku). Natomiast od strony Zdoňova jest dojazd do chatoveho tábora i pary domków, które leżą nad samą granicą. Dojazd jest oznaczony jako ślepa ulica tylko dla mieszkańców. Generalnie można myknąć. Zapór nie ma, gdyby znowu postawiono, musieliby odgrodzić cały przyległy do granicy teren obozu, gdyż z niego można zjechać do Polski. Od strony czeskiej brak polskich znaków zakazu.

Fadel
obieżyświat

Postautor: Fadel » 28-09-2011 06:57

Byłem wczoraj na przejściu. Czesi wyremontowali swój odcinek drogi. Sytuacja się zmieniła. Spod wiaty na końcu Kwiatowej zniknął zakaz wjazdu, natomiast sytuacja na przejściu wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W końcu istnieje możliwość legalnego dojazdu samochodem osobowym o wiele krótszą trasą z Mieroszowa do Adršpachu.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”