Wielka wyprawa GSSem [było: Lubawka - Adsrpach...]

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
maciejowy
łazik

Postautor: maciejowy » 18-05-2011 14:50

Dzień szósty
Andrzejówka - Zygmuntówka - 7 godzin + Reise (da radę?)

Niekoniecznie, samo przejście między schroniskami to 8.20 h wg czasów podanych na mapie. A pamiętaj, że będziecie już zmęczeni... Owszem to jest do zrobienia ale takim zdrowym tempem, na co myślę Twoja Pani raczej się nie zgodzi :)

Kurak
tramp

Postautor: Kurak » 18-05-2011 15:41

Spojrzałem na mapę, podumałem i stwierdziłem, że w sumie góry Izerskie i Sowie możemy sobie póki odpuścić :P. W końcu, trzeba sobie zostawić trochę Sudetów na później :). Wystartujemy ze Szklarskiej, zgodnie z radą Ariela dwa dni do Karpacza (z noclegiem na przełęczy Karkonoskiej), potem z Broumova, zahaczając od Broumovskie Steny, pójdziemy prosto pod Szczeliniec, do schroniska Pasterki, i dalej już zgodnie z planem, tj. Kudowa, Duszniki, etc. Myślę, że w te 11 dni spokojnie się wyrobimy, bo przy tym planie zostają całe dwa dni "wszelki wypadek", którymi będziemy obdzielać w zależności od potrzeb (np. żeby przejść Żmijowcem na Czarną Górę dodatkowo pod koniec wyprawy).
Wielkie dzięki za wszelkie rady i sugestie, bez tego pewnie byśmy w połowie trasy zrezygnowali, podążając moim pierwotnym planem ;).

Trasa na dzień dzisiejszy zapowiada się tak:
1. Szklarska Poręba -> Przełęcz Karkonoska
2. Przełęcz Karkonoska -> Śnieżka / Karpacz
3. Śniezka / Karpacz -> Lubawka (PKS lub przez Okraj, zależnie od sił)
4. Lubawka -> Adrspach
5. Adrspach -> Szczeliniec
6. Szczeliniec -> Kudowa Zdrój -> Duszniki Zdrój (PKS)
7. Duszniki Zdrój -> Przełęcz Spalona (niebieski szlak)
8. Przełęcz Spalona -> Międzygórze (PKS) -> Śnieżnik
9. Śnieżnik -> Stronie Śląskie -> Lądek Zdrój
10.
11.
12. -> Poznań

Co Wy na to? Dość rozsądnie, czy w dalszym ciągu w którymś miejscu za bardzo szarżuje? Czuję, że od Duszników do Spalonej może być ciężko, bo na mapie to wygląda na długi odcinek, ale z drugiej strony brak schronisk po drodze każe sądzić, że może nie jest wcale aż tak źle ;)

Awatar użytkownika
maciejowy
łazik

Postautor: maciejowy » 18-05-2011 15:55

(np. żeby przejść Żmijowcem na Czarną Górę dodatkowo pod koniec wyprawy).

Ja bym się nie zastanawiał tylko Czarną Górę "zaliczył" bo uwierz mi widoki z wieży widokowej są naprawdę zacne :)

Czuję, że od Duszników do Spalonej może być ciężko, bo na mapie to wygląda na długi odcinek, ale z drugiej strony brak schronisk po drodze każe sądzić, że może nie jest wcale aż tak źle

Pisałeś, że ten odcinek idziecie niebieskim szlakiem tak? on tylko tak strasznie wygląda :) jak widziałeś pewnie na mapie tam szlak praktycznie ciągle wiedzie ulicą więc spokojnie tragedii nie będzie :)

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 18-05-2011 16:09

Czuję, że od Duszników do Spalonej może być ciężko, bo na mapie to wygląda na długi odcinek, ale z drugiej strony brak schronisk po drodze każe sądzić, że może nie jest wcale aż tak źle Wink

Lekko licząc jakieś 25 km. Dla jednych bułka z masłem dla innych trasa na dwa dni :D
Ostatnio zmieniony 18-05-2011 16:21 przez voi-vod, łącznie zmieniany 2 razy.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Kurak
tramp

Postautor: Kurak » 18-05-2011 16:15

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schronisko ... uflonem%22

Wikipedia podaje, że przejście niebieskim szlakiem spod Muflona :P do Spalonej to 6-7 godzin. Godna zaufania informacja?

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 18-05-2011 16:24

Ja bym poszedł niebieskim przez Narożnik i Skały Puchacza. No chyba ze chcecie w Kudowie napić się wody mineralnej.

Wikipedia podaje, że przejście niebieskim szlakiem spod Muflona Razz do Spalonej to 6-7 godzin. Godna zaufania informacja?

Tak jak napisałem wyżej to jakieś 25 km w miarę płaskiej trasy. Powinno się dać radę w 7 godzin bez problemu.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 18-05-2011 16:43

Kurak pisze:2. Przełęcz Karkonoska -> Śnieżka / Karpacz
3. Śniezka / Karpacz -> Lubawka (PKS lub przez Okraj, zależnie od sił)

A jak zamierzasz nocować na Śnieżce :-]??

Pozdr.
CAr.

Kurak
tramp

Postautor: Kurak » 18-05-2011 16:51

A jak zamierzasz nocować na Śnieżce :-]??

Uprościłem sobie, chodzi oczywiście o przełęcz pod Śnieżką :P. W sensie - dojść do przełęczy, zdobyć Śnieżkę i wrócić na przełęcz, gdybyśmy mieli schodzić do Karpacza do PKSu lub zdobyć Śnieżkę "po drodze" na Okraj, bo prowadzi tamtędy czerwony szlak.

Ja bym poszedł niebieskim przez Narożnik i Skały Puchacza. No chyba ze chcecie w Kudowie napić się wody mineralnej.

Nie chodzi tyle o wodę mineralną, co o Błędne Skały, do których inaczej chyba się dojść nie da (?)

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-05-2011 17:04

Kurak pisze:http://pl.wikipedia.org/wiki/Schronisko_PTTK_%22Pod_Muflonem%22

Wikipedia podaje, że przejście niebieskim szlakiem spod Muflona :P do Spalonej to 6-7 godzin. Godna zaufania informacja?

kiedyś szedłem z Eco w drugą stronę i zajęło mi to z 5-6 godzin, o ile dobrze pamiętam
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga

Postautor: seba123 » 18-05-2011 17:07

jak już będziecie na Śnieżce, to do Jelenki na nocleg rzut beretem...
http://www.jelenka.eu/

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 18-05-2011 17:19

Kurak pisze:Uprościłem sobie, chodzi oczywiście o przełęcz pod Śnieżką :P. W sensie - dojść do przełęczy, zdobyć Śnieżkę i wrócić na przełęcz, gdybyśmy mieli schodzić do Karpacza do PKSu lub zdobyć Śnieżkę "po drodze" na Okraj, bo prowadzi tamtędy czerwony szlak.

Opcja z noclegiem w Domu Śląskim ma tą zaletę, że masz zachód słońca będąc na górze. Samo schronisko jest dość drogie, ale za to ma raczej sympatyczną obsługę i zdaje się, że daje glebę nawewt przy wolnych pokojach. Ja ich w każdym razie polecam.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-05-2011 17:51

seba123 pisze:jak już będziecie na Śnieżce, to do Jelenki na nocleg rzut beretem...
http://www.jelenka.eu/

nie wiem czy tam się coś zmieniło, ale jak tam kiedyś szedłem (również z Eco) i pytałem o możliwość noclegu (było około 17) to pani powiedziała mi, że tylko, jeśli przyjdziemy do godziny 19. Była to mało zachęcająca opcja...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 18-05-2011 18:16

Nie chodzi tyle o wodę mineralną, co o Błędne Skały, do których inaczej chyba się dojść nie da (?)

Jak zaliczycie skalne miasta i Szczeliniec to Błędne Skały możecie sobie odpuścić. To tylko kolejny skalny labirynt do zaliczenia przy następnej okazji. Bo nie wątpię że w Sudety wrócicie jeszcze nie jeden raz :D

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 18-05-2011 20:10

Kurak pisze:Trasa na dzień dzisiejszy zapowiada się tak:

2. Przełęcz Karkonoska -> Śnieżka / Karpacz

Zgadzam się z Sebą123 aby rozważyć możliwośc noclegu u Jelence :D

Kurak pisze:5. Adrspach -> Szczeliniec

Propnuję z Broumova autobusem dojechać do Polic nad Metuji, tutaj przesiadka do Suchy Dul/Slavny, busik podwozi Was prawie pod sam szlak, mniej więcej w połowie długości Broumovskich Sten, tracicie co prawda wizytę w pięknym schronisku Chata Hvezda oraz jeden rewelacyjny punkt widokowy, ale zyskujecie czas, siły, a przed Wami i tak ciekawy szlak, z pieknymi tarasami na Bożanovskim Szpiczaku i Koronie, do tego podejście od stronie Broumova na Hvezdę jest karkołomne i już na samym starcie rozgniewałbyś połowicę. :wink:
Kurak pisze:

Zdecydowanie przez Narożnik i Skały Puchacza, przy dobrej pogodzie będziecie zachwyceni, warto też ciut (ok 15min) zboczyć na chwilkę do Fortu Karola - przezacna panoramka, dajcie sobie spokój z Błędnymi Skałami.

Kurak pisze:7. Duszniki Zdrój -> Przełęcz Spalona (niebieski szlak)

Fajna traska, taka wyciszająca, po przyjemnych lasach G. Bystrzyckich, osobiście liczyłbym ją na 7-8h...

Kurak pisze:9. Śnieżnik -> Stronie Śląskie -> Lądek Zdrój

Bez sensu...ponownie uważam, żę nie dacie rady, zanocujcie w połowie tej trasy w Chacie Paprsek (po stronie czeskiej), ew z zejściem do magicznych Bielic i tam nocleg, kolejny dzień możecie dojechać do rejony Przeł. Gierałtowskiej walić aż do Złotego Stoku...
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 18-05-2011 21:39

Satan pisze:
Kurak pisze:9. Śnieżnik -> Stronie Śląskie -> Lądek Zdrój

Bez sensu...ponownie uważam, żę nie dacie rady, zanocujcie w połowie tej trasy w Chacie Paprsek (po stronie czeskiej), ew z zejściem do magicznych Bielic i tam nocleg, kolejny dzień możecie dojechać do rejony Przeł. Gierałtowskiej walić aż do Złotego Stoku...

Ta trasa jest na spokojnie na 5-6 godzin. Chyba dali by radę.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”