Nowy ranking schronisk NPM

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Kurak
tramp

Postautor: Kurak » 31-07-2011 21:15

Pytanie brzmi - jeżeli nie to schronisko, to co w okolicy warto wybrać na nocleg?

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 31-07-2011 21:52

Kurak pisze:Pytanie brzmi - jeżeli nie to schronisko, to co w okolicy warto wybrać na nocleg?

-wieze widokowa na Czarnej Gorze, jest dach na glowa i piekne widoki niezaleznie od pory dnia i nocy
-chatke pod snieznikiem
-wiate na przeleczy Puchaczowka
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Red-Angel
podróżnik

Postautor: Red-Angel » 31-07-2011 22:45

Kurak pisze:Pytanie brzmi - jeżeli nie to schronisko, to co w okolicy warto wybrać na nocleg?
Przepraszam, dałem zły cytat. Miałem na myśli Schronisko "Na Hali Szrenickiej".

Odpowiedni cytat:
Pudelek pisze:Ale odnośnie np. Hali Szrenickiej to ja bynajmniej nie mam stamtąd dobrych wspomnień - zawsze miałem syf, burdel z obsługą (nawet jak raz przezornie zarezerwowałem sobie nocleg) i klimat rodem z PRL-owskiego baru (ale w tym złym wydaniu).

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-08-2011 08:26

Ja akurat schronisko na hali szrenickiej wspominam wyjatkowo dobrze. Przyszlismy tam bez rezerwacji a nas nie wyrzucono, znalazl sie pokoj bez problemu. W barze mimo ze bylo juz okolo godziny zamkniecia podano nam jeszcze cieple zarcie. Na stolowce moglismy zrobic sobie impreze do okolo 2 w nocy, nikt nas nie przeganial ani nie mial pretensji. Wskazano nam nawet ze mimo zamkniecia glownego baru w piwnicy mozna kupic piwo. Obsluga byla bardzo mila, mozna sobie bylo z nimi sympatycznie pogadac. Jak na tego typu schronisko i to polozone w takim uczeszczanym miejscu , jeszcze z wyciagami narciarskimi to bylo tam wyjatkowo przyjemnie.
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 01-08-2011 10:04

buba1 pisze:Przyszlismy tam bez rezerwacji a nas nie wyrzucono, znalazl sie pokoj bez problemu.

to powinna być normalna sytuacja, że przychodzi się bez rezerwacji i człowieka nie wyrzucają, więc nie traktuję tego jako zalety schroniska, ale taki sam fakt, że np. dach nie przecieka

podczas pierwszej wizyty to z obsługi spotkaliśmy wyłącznie ochroniarza (sprzedał nam piwo z baru, więc in plus :D). Podczas drugiej głównie sprzątaczki, kurzące papierosy na korytarzu, skutkiem czego idąc z pokoju do jadalni automatycznie człowiek zaczynał śmierdzieć...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-08-2011 13:46

Pudelek pisze:[
to powinna być normalna sytuacja, że przychodzi się bez rezerwacji i człowieka nie wyrzucają, więc nie traktuję tego jako zalety schroniska, ale taki sam fakt, że np. dach nie przecieka

powinna ale niestety nie jest.. wiec dla mnie to jest najwieksza z zalet jaka moze posiadac schronisko.. co z tego ze jest ladny wystroj, czyste lazienki czy dobre jedzenie jak w zimowy wieczor dostaniesz jedynie kopa w d..?

jakby w 90% schronisk przeciekal dach- to bym bardzo chwalila to w ktorym jest sucho...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 01-08-2011 14:12

buba1 pisze:

powinna ale niestety nie jest.. wiec dla mnie to jest najwieksza z zalet jaka moze posiadac schronisko.. co z tego ze jest ladny wystroj, czyste lazienki czy dobre jedzenie jak w zimowy wieczor dostaniesz jedynie kopa w d..?

jakby w 90% schronisk przeciekal dach- to bym bardzo chwalila to w ktorym jest sucho...

sugerujesz, że z 90% schronisk Cię wyrzucili, bo nie miałaś rezerwacji? to naprawdę masz pecha - takie sytuacje się zdarzają, ale raczej sporadycznie. Mnie przez wszystkie lata chodzenia po górach w sumie wyrzucili tylko z jednego schroniska, w Sromowcach, ale na szczęście to było latem, więc taniej znalazłem nocleg na kwaterze...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-08-2011 15:05

sugerujesz, że z 90% schronisk Cię wyrzucili, bo nie miałaś rezerwacji? to naprawdę masz pecha - takie sytuacje się zdarzają, ale raczej sporadycznie. ...

Mnie osobiscie to z trzech wywalili, z czego z dwoch latem wiec nie wspominam tego jakos bardzo traumatycznie. W paru gdy weszlam tam popoludniem na piwo czy jedzenie to mocno sugerowali ze "miejsc nie ma" i powinnam sie zaczac zbierac zeby dojsc gdzie indziej. Nie zamierzalam tam spac ale zachowanie obslugi budzilo zlosc i niesmak...
A sluchajac opowiesci przyjaciol, znajomych, rodziny, relacje na forach to ciagle ktos z jakiegos schroniska na bucie wylatuje jak nie ma rezerwacji (czasem nawet jak ma, ale zaginie). Dotyczy to tez miejsc gdzie w koncu delikwent zostal przyjety na nocleg ale z taka łaska, fochami i komentarzami, ze sie niedobrze robilo... Ze czlowiek przychodzi, placi wcale niemalo a musi sie jeszcze prosic o udzielenie noclegu i znosic ze cie traktuja jak intruza..

wiec schroniska takie jak dom slaski pod sniezka, ktore programowo oferuje glebe w przypadku braku miejsc w pokojach, ma to w swoim cenniku i ma wyznaczone miejsce miejsce na podlodze- ma dla mnie ogromny, niezaprzeczalny plus.

Jak dla mnie podstawowym zadaniem schroniska jest udzielic turyscie "schronienia" , a wystroj, czystosc, rodzaj architektury czy menu jest juz sprawa drugorzedna.. Jesli obiekt nie spelnia tej pierwszej funkcji to powinien byc od razu zdyskwalifikowany w kategorii "schronisko". Niech by bral udzial w rankingu hoteli, pensjonatow, agroturystyk czy gorskiej architektury nowej czy zabytkowej.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-08-2011 15:23

Satan pisze:Wszelkie rankingi i "testy" w tym magazynie od dawna można o kant (...) rozbić...

to sa swiete slowa... wszystkie najsympatyczniejsze schroniska pokroju zygmuntowki, odrodzenia, magury malastowskiej czy chatki puchatka sa oczywiscie na koncu listy, a najwazniejszym wyznacznikiem plusow dla schroniska jest nowa lazienka z trzysiestoma prysznicami i kiblami.. a hotel na hali miziowej na 12 miejscu :shock:
jesli rzeczywiscie przeprowadzali te testy na ludziach ktorzy chodza po gorach to sie płakac chce.. chyba te testy przeprowadzali na krupowkach w dlugi weekend majowy albo w kolejce linowej na szrenice....
Ostatnio zmieniony 01-08-2011 15:30 przez buba1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gosper
łazik

Postautor: gosper » 01-08-2011 15:25

buba1 pisze:Jak dla mnie podstawowym zadaniem schroniska jest udzielic turyscie "schronienia" , a wystroj, czystosc, rodzaj architektury czy menu jest juz sprawa drugorzedna.. Jesli obiekt nie spelnia tej pierwszej funkcji to powinien byc od razu zdyskwalifikowany w kategorii "schronisko". Niech by bral udzial w rankingu hoteli, pensjonatow, agroturystyk czy gorskiej architektury nowej czy zabytkowej.

Podpisuję się pod tym rękami i nogami!!!
"Patrzyli na te same góry, na te same drzewa, ale każde z nich widziało je inaczej..." — Paulo Coelho

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 01-08-2011 15:34

buba1 pisze:
Jak dla mnie podstawowym zadaniem schroniska jest udzielic turyscie "schronienia" ,

jak dla mnie też, ale ponieważ, jak pisałem, problemów z wyrzucaniem nie miałem, to uznaję takie coś za pewnik. Oczywiście marudzących z powodu noclegu gospodarzy też spotkałem, ale na to się już nic nie poradzi...

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 01-08-2011 15:39

buba1 pisze:wiec schroniska takie jak dom slaski pod sniezka, ktore programowo oferuje glebe w przypadku braku miejsc w pokojach, ma to w swoim cenniku i ma wyznaczone miejsce miejsce na podlodze- ma dla mnie ogromny, niezaprzeczalny plus.

Schronisko, które dodajmy nie musi przestrzegać regulaminu PTTK. Ale fakt - może i drożej, ale za to w tamtej części Karkonoszy zdecydowanie najsympatyczniej.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 01-08-2011 15:48

tak jeszcze patrzac na rodzaj plusow i minusow tego rankingu to wsrod plusow powinno sie jeszcze znalezc:
-mozna podjechac autem pod samo schronisko
-bezpieczny , strzezony parking
-mozliwosc dojazdu kolejka pod same drzwi
- mozna zamowic sniadanie do łózka ,na noc pania do towarzystwa, kelner na kazde zawolanie
- boy schroniskowy wnosi bagaze na pietro
- działa winda
-w kazdym pokoju jest internet, telewizor, salon gier i lodowka z szampanem
-teren wokol schroniska jest wybetonowany aby nie pobrudzic butow
-biale obrusy na stolach sa zmieniane 3 razy dziennie
- nie wpuszcza sie ludzi ktorzy nie sa odpowiednio schludnie ubrani i uczesani
-mozliwososc skorzystania z fryzjera, kosmetyczki i mini spa
-mozliwosc wypozyczenia quada, skutera,motoru, symulatora lotow kosmicznych
Ostatnio zmieniony 01-08-2011 15:56 przez buba1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 01-08-2011 15:56

buba1 pisze:...
Zaś z minusów:
- schronisko nie ma prądu - jak dzieci obejrzą dobranockę
- schronisko wpuszcza jakiś obłoconych obdartusów
- schronisko wyposażone jest w gitarę, przez co dzieci nie mogą usnąć po dobranocce
- w schronisku jest kuchnia, gdzie ubłocone obdartusy gotują swoje śmierdzące obiadki
- brak jest wanny z hydromasażem

itp itd...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 01-08-2011 16:42

buba1 pisze:-mozna podjechac autem pod samo schronisko

to czasem się sprawdza - jak w Zygmuntówce w maju, kiedy cwaniaczki nie mogły potem w śniegu wyjechać :D

na noc pania do towarzystwa

to by nie było takie złe :D

kelner na kazde zawolanie

to domena czeskich schronisk ;)

lodowka z szampanem

z szampanem może nie, ale lodówka z zimnym piwem w pokoju by nie zmartwiła 8)

- schronisko wyposażone jest w gitarę, przez co dzieci nie mogą usnąć po dobranocce

to akurat wywołałoby dyskusję - znam wielu górołazów, którzy też narzekają, że nie mogli właściwie odpocząć, bo ktoś grał i im przeszkadzał. Idealnym rozwiązaniem jest, aby jadalnia była w nocy otwarta i dźwięki z niej dochodzące nie dochodziły do pokojów

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”