Nowy ranking schronisk NPM

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: Dolnoślązak » 16-07-2019 18:13

Mnie moko dziś zaskoczyło. Pozytywnie. Kawał domowej szarlotki za 5zł, grześki za 2-2,50, serki zwane oscypkami po 2zł. Ludzkie ceny.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: Leuthen » 22-07-2019 20:27

"Gazeta Wrocławska" wrzuciła opracowane wyniki najnowszego rankingu "n.p.m." dla Sudetów
https://gazetawroclawska.pl/oto-najleps ... d/37476061
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: Michał » 26-07-2019 10:17

Orlica to się dziwię, że w ogóle jakieś punkty zdobyła. W zeszłym roku dwa razy próbowałem tam zarezerwować miejsce telefonicznie i emailem, i zakończyło się fiaskiem, mogłem sobie dzwonić i mailować do usr... śmierci.
Bez łaski, w ciągu 10 minut przez booking.com zarezerwowałem prywatne schronisko w pobliżu. Nie wiem, jakie kryteria oceny stosuje NPM, ale w kategorii kanałów kontaktu z klientem to Orlica powinna dostać ujemną punktację.

opawski1
obieżyświat
Posty: 674
Rejestracja: 02-09-2013 10:44
Lokalizacja: Prudnik

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: opawski1 » 26-07-2019 12:03

Tak przeglądam ten ranking, kupiłem nawet gazetę NPM, co nie często czynię, ale ostatnio dość często do niej zaglądam w empiku czy w bibliotece na uczelni bo w każdym numerze znajdzie się coś ciekawego ;)

W moim odczuciu testerzy to trochę bardzo wymagający turyści oczekujący warunków hotelowych od schroniska ;) Bo punktują obiekty z TV, suszarkami itd. i z niektórymi ocenami się nie zgadzam

Co do Sudetów, większość schronisk znam i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa (o tych w których spałem), poza Orlicą, bo chcieliśmy tam przenocować, dzwoniliśmy. dzwoniliśmy i się nie dodzwoniliśmy. Najgorsze w rankingu Stóg Izerski, tylko odwiedziłem na chwilkę kupując książeczkę GOT i znaczek.

Co do Jagodnej, piszą, że wrzątek jest płatny i dostępny tylko w godzinach otwarcia bufetu. Coś się zmieniło od kwietnia 2019? Trzy razy tam spałem i czajnik był dostępny 24 h w sali bufetu, której nawet nikt nie zamykał.

Największy wzrost w stosunku do poprzedniej edycji rankingu zanotowało Schronisko pod Biskupią Kopą z 59 pozycji w 2017 r. , dziś jest na 22 :) Ostatnio schronisko przeszło trochę remontów, choć jeszcze sporo jest do roboty, często w nim goszczę, na jedzenie nie narzekam, a po wycinkach zyskało ładne widoki z tarasu ;)

Moje sudeckie TOP schroniska to:
1. Jagodna
2. Hala Szrenicka
3. Biskupia Kopa
4. Muflon w Dusznikach Zdrój
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Nowy ranking schronisk NPM

Postautor: Zły Marcin » 30-07-2019 09:32

Dokładnie, czajnik w Jagodnej stał sobie zawsze na stoliku na piętrze, dostępny dla wszystkich.
Ostanio często bywałem w Muflonie i potwierdzam że to świetne miejsce.


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”