Wiaty

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiaty

Postautor: Raubritter » 01-08-2018 15:04

Dzięki ;)
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Wiaty

Postautor: Zły Marcin » 25-09-2018 11:37

Wiatucha na Mniszku poszła z dymem.

Po godz. 15.00 23 września Ochotnicza Straż Pożarna z Boguszowa-Gorc otrzymała zawiadomienie o pożarze wiaty turystycznej na szczycie Mniszka (711 m n.p.m).
- Pożar wybuchł w tak trudnym terenie, że na szczyt strażacy mogli się dostać wyłącznie przy pomocy quada. W akcji brał udział quad z OSP Boguszów i samochód z OSP Gorce. Quadem z przyczepą strażacy kilkakrotnie dowozili z dołu wodę. Akcja trwała trzy godziny, oprócz wiaty ugaszono także tlącą się wokół niej ściółkę leśną. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie pozostawienie niedogaszonego ogniska obok wiaty - relacjonuje Tomasz Kwiatkowski z Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Obrazek

za https://walbrzych.dlawas.info

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Wiaty

Postautor: Zły Marcin » 07-08-2019 00:13

Gmina Lubawka, w ramach projektu pn. ”Rozwój infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Lubawka poprzez budowę wiat” realizuje zadanie, w ramach którego wybuduje trzy obiekty małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Paczyn, Jarkowice, Okrzeszyn. Wiaty drewniane wyposażone będą w ławki i stół oraz stojak na rowery i kosz na odpady. Na każdej z wiat będą zamieszczone dwie tablice turystyczne z przedstawieniem szlaków turystycznych i opisem miejscowości oraz kierunkowskazem.

Celem projektu, zgodnie z założeniami PROW i zawartej umowy o dofinansowanie operacji jest zagospodarowanie szlaków turystycznych i zwiększenie atrakcyjności miejscowości poprzez budowę małej infrastruktury turystycznej we wsi Paczyn, Okrzeszyn, Jarkowice.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach dziania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Obrazek
https://czadrow24.pl/na-terenie-gminy-lubawka-powstana-wiaty-dla-turystow

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiaty

Postautor: Raubritter » 11-11-2019 14:40

Serwus! Był ktoś z Was ostatnio w Chatce Sylwestrowej? Wiecie czy na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy coś się zmieniło (na plus, na minus)? Stoi jak stała?

Pozdrawiam

Raubrii
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4784
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Re: Wiaty

Postautor: buba1 » 11-11-2019 18:35

Raubritter pisze:Serwus! Był ktoś z Was ostatnio w Chatce Sylwestrowej? Wiecie czy na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy coś się zmieniło (na plus, na minus)? Stoi jak stała?

Pozdrawiam

Raubrii


Piec jest. Acz nie wiem na ile dobrze dziala. I czy go jeszcze nie ukradli. Ale miesiac temu byl..
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Wiaty

Postautor: Zły Marcin » 12-11-2019 08:10

Wygląda na to, że w Sylwestrowej po staremu, post z grupy wiatkowej na feju
Obrazek

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiaty

Postautor: Raubritter » 12-11-2019 18:12

Dzięki!
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Wiaty

Postautor: Franiu » 17-11-2019 18:14

Sylwestorwa, jak przystało na chatkę w głuszy robi się coraz bardziej popularna, znani Youtuberzy organizują do niej "wyprawy" (przypominam, jakiś kilometr odległości leśną przecinką od drogi wojewódzkiej) lub spędy towarzysko-alkoholowe.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Wiaty

Postautor: Zły Marcin » 17-11-2019 23:08

Tia, widziałem filmik "znanego youtubera", swoją drogą wydaje się być sympatycznym typkiem.

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiaty

Postautor: Raubritter » 18-11-2019 23:32

Franiu pisze:Sylwestorwa, jak przystało na chatkę w głuszy robi się coraz bardziej popularna, znani Youtuberzy organizują do niej "wyprawy" (przypominam, jakiś kilometr odległości leśną przecinką od drogi wojewódzkiej) lub spędy towarzysko-alkoholowe.


A czy spęd towarzysko-alkoholowy to coś złego? Bo z tego co pamiętam tak wyglądała większość naszych forumowych zlotów :lol:

Wiem jedno - po ostatnim takim spędzie (ten weekend), grupa która w niej bawiła zostawiła w chatce kupioną za własną kasę porządną siekierę, piłę do drzewa, zawiasy do drzwi (wisiały na jednych), gwoździe, szufelkę ze zmiotką, kilka paczek worków na śmieci plus świeczki. Swoją drogą ciekaw jestem jak długo siekiera i piła nie zmieni właściciela... :roll:
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Wiaty

Postautor: Franiu » 21-11-2019 10:50

Raubritter pisze:
A czy spęd towarzysko-alkoholowy to coś złego? Bo z tego co pamiętam tak wyglądała większość naszych forumowych zlotów :lol:



Gdzieżby tam! I ja w chatkach ucztowałem, bawiłem się i głośno śpiewałem. Bardziej chodzi mi o to że w ten sposób przysparza się chatce popularności, ta niesie za sobą zwiększenie uczęszczania co w konsekwencji może prowadzić do zniszczeń.
W Lipcu w Sylwestrowej w któryś z weekendów spotkałem chyba czterdziestoosobowy tłum :shock:


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”