Wielka Korona Sudetów - pozycje GPS wierzchołków

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
pat_ch
tramp

Wielka Korona Sudetów - pozycje GPS wierzchołków

Postautor: pat_ch » 28-09-2013 19:39

Ponieważ na szlakach i poza szlakami w górach zauważyłem, że jest ciągle zainteresowanie zdobywaniem Koron w Sudetach, zadałem sobie trochę trudu i 'zewidencjonowałem' w tym roku w teorii i praktyce :) wszystkie wierzchołki (najwyższe punkty wg rządowych portali kartograficznych) należące do Wielkiej Korony Sudetów (czyli: Korony Sudetów Polskich; Korony Sudetów Czeskich; Korony Sudetów Niemieckich; Korony Ziemi Kłodzkiej). Do mojego zestawienia dodałem Travną Horę, która wg ostatnich pomiarów jest najwyższym szczytem pasma Rychlebské hory oraz Chełmiec, Kowadło i Rudawiec należące do Korony Gór Polski.

Dokładne pozycje GPS wierzchołków umieściłem na stronie http://sciezkawbok.wordpress.com/projekt-2013/ W odnośnikach dla gór i wzgórz leżących poza szlakami dostępne są proponowane trasy dojść.

Miłej zabawy wszystkim zdobywającym Korony.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Vorunah
łazik

Postautor: Vorunah » 28-09-2013 21:40

Bardzo fajnie,że zabrałeś się za taki projekt,gratuluję zdobycia wszystkich szczytów.fajnie wygląda ta Twoja strona,przyda się w planowaniu przyszłych wycieczek :)
Where cold winds blow

Awatar użytkownika
PiotrekP
podróżnik

Postautor: PiotrekP » 29-09-2013 09:31

Wykonałeś kawał fajnej roboty. Ja musiałem się naszukać jak chodziłem po tych szczytach. Widzę, że Gardzień jeszcze stoi, ale za parę lat już go nie będzie. Kopalnia wszystko zabierze. To jeszcze przed Tobą Włóczykij Sudecki, tam też są zadziwiające szczyty, szczególnie po czeskiej stronie, ale warto to przejść.
Do zobaczenia na szlaku.
Nasze Wędrowanie

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 29-09-2013 18:20

Byłoby idealnie, gdybyś dodały plik(i) .gpx z koordynatami z tabelki. Przy przepisywaniu współrzędnych można się pomylić, nie mówiąc o potrzebnym na to czasie. :)

Awatar użytkownika
pat_ch
tramp

Postautor: pat_ch » 30-09-2013 19:59

hm0 pisze:Byłoby idealnie, gdybyś dodały plik(i) .gpx z koordynatami z tabelki. Przy przepisywaniu współrzędnych można się pomylić, nie mówiąc o potrzebnym na to czasie. :)

Wordpress nie pozwala mi dołączyć plików gpx ani zip, więc spakowany komplet wierzchołków w formacie .gpx wrzuciłem na: http://www13.zippyshare.com/d/62090685/952/projekt2013_wierzcholki_gpx.zip

włodarz
obieżyświat

Postautor: włodarz » 01-10-2013 19:36

W niedzielę na Wielkiej Sowie odebrałem. :)
Obrazek

:)

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 01-10-2013 20:22

Gratulacje!

włodarz
obieżyświat

Postautor: włodarz » 02-10-2013 18:17

cezaryol pisze:Gratulacje!

Norbert124 pisze:Gratulacje!

Dzięki.

Awatar użytkownika
pat_ch
tramp

Postautor: pat_ch » 04-10-2013 20:53

włodarz pisze:W niedzielę na Wielkiej Sowie odebrałem. :)

Gratuluje zdobycia odznaki.

Mnie to niestety, pomimo zdobycia WKSa (Wielkiej Korony Sudetów) nie dotyczy, nie spełniłem warunków regulaminu. Regulamin nie obejmuje przypadku, kiedy szczyty zdobywasz samotnie. Mam jedynie ślady GPS z moich 'zdobyczy'. Regulamin określa: 'Podstawą do zaliczenia wędrówki są potwierdzenia terenowe zebrane w książeczce...', w wielu moich przypadkach potwierdzeniem mogłby być tylko podpis Pani sprzedającej w Żabce w najbliższym mieście, gdyż w promieniu 10km nie było nikogo kto by nie spał o tej porze. Jeśli chodzi o zdjęcia ze szczytów - są, zaprezentowane w linku w pierwszym poście, zdjęcia ze mną, no cóż nie jestem z pokolenia, które potrafi zrobić zdjęcie samemu sobie a'la instagram. Podsumowując: zdobywałem WKS dla siebie, przy okazji publikując na blogu swoje doświadczenia by innym (mam nadzieję) było prościej.
Nawiasem mówiąc - optymalnym byłoby by gdyby na wszystkich szczytach byłyby książeczki wpisów z pieczątkami - podpis na szczycie i przypieczętowanie gdziekolwiek u siebie jednoznacznie udowodniłoby zdobycie :) Ale to chyba marzenie ściętej głowy...

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 06-10-2013 16:46

pat_ch pisze:Mnie to niestety, pomimo zdobycia WKSa (Wielkiej Korony Sudetów) nie dotyczy, nie spełniłem warunków regulaminu. Regulamin nie obejmuje przypadku, kiedy szczyty zdobywasz samotnie. Mam jedynie ślady GPS z moich 'zdobyczy'. Regulamin określa: 'Podstawą do zaliczenia wędrówki są potwierdzenia terenowe zebrane w książeczce...', w wielu moich przypadkach potwierdzeniem mogłby być tylko podpis Pani sprzedającej w Żabce w najbliższym mieście, gdyż w promieniu 10km nie było nikogo kto by nie spał o tej porze.

Można jednak spróbować weryfikacji. Interpretacja regulaminu ostatecznie należy do tego, kto go ustalił. Osoba weryfikująca może dokonać sprawdzenia w inny sposób, niekoniecznie oglądając potwierdzenia terenowe.

pat_ch pisze:Nawiasem mówiąc - optymalnym byłoby by gdyby na wszystkich szczytach byłyby książeczki wpisów z pieczątkami - podpis na szczycie i przypieczętowanie gdziekolwiek u siebie jednoznacznie udowodniłoby zdobycie :) Ale to chyba marzenie ściętej głowy...

Mimo wszystko realne do spełnienia. Można umieszczać coś podobnego, jak vrcholová kniha w Czechach. Wiąże się z tym tylko niepewność, co do losu, gdy trafi się jakiś wandal. Nie można jednak zawsze zakładać najgorszego.

ferial
tramp

Postautor: ferial » 06-10-2013 18:27

Swoją drogą to "pieczątkarstwo" przy zdobywaniu wydaje się archaiczne w czasach cyfrowego przetwarzania danych. Dziś prawie każdy posiada telefon (smartfona) z aparatem fotograficznym i uwiecznianie pobytu w każdym miejscu nie stanowi problemu. Może czas aby "ktoś" zmienił regulamin na przystający do współczesności?
:mrgreen:

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 06-10-2013 18:36

ferial pisze:Może czas aby "ktoś" zmienił regulamin na przystający do współczesności?

Nie trzeba specjalnie zmieniać, bo jeśli, jak napisałem wyżej, ostateczna interpretacja regulaminu należy do tego, kto go ustanowił, to bez pieczątek a nawet zdjęć pozytywna weryfikacja faktu odwiedzenia jakiegoś miejsca też jest możliwa. A "pieczątkarstwo" mimo, że może i archaiczne, to ma swoich zwolenników - choćby tych, którzy nie zdobywają żadnych odznak a kolekcjonują pieczątki z miejsc, które odwiedzili.

ferial
tramp

Postautor: ferial » 06-10-2013 19:56

Nie deprecjonuję zbierania pieczątek, ba, uważam nawet, że ma to swój urok,chcę li tylko zwrócić uwagę na zapisy w regulaminach, w których jest mowa o pieczątkach i potwierdzeniu przez przodownika lub przewodnika. Najlepszy zapis jest w regulaminie odznaki "Korona Gór Polskich" a chodzi o punkt 7: "Starający się o najwyższą godność klubową muszą udowodnić w dowolny sposób, że
zdobyli wszystkie szczyty wpisane do Korony Gór Polski, a mogą się liczyć z próbą
prawdomówności podjętą ze strony organizatorów Klubu oraz LOŻĄ ZDOBYWCÓW".
Możliwość wyboru jest zaletą.[/u]
:mrgreen:

Awatar użytkownika
PiotrekP
podróżnik

Postautor: PiotrekP » 07-10-2013 10:26

Nie wiem jak to jest, ale ja do weryfikacji nie składam żadnych książeczek, choć takowe posiadam. Wykonuje coś w rodzaju kroniki z poszczególnych wycieczek, gdzie opisuje szlak, którym szliśmy, fotki z wycieczki. Jeszcze nikt mi nie zakwestionował takiej formy dokumentowania wycieczek, a wręcz otrzymuje pochwały za rzetelne udokumentowanie naszych dokonań górskich.
Do zobaczenia na szlaku.
Nasze Wędrowanie

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”