Skalne miasto - Czechy

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Re: Skalne miasto - Czechy

Postautor: Hazmburk » 04-05-2014 16:34

marek87 pisze:Wiem, że są Adrszpaskie i Teplickie Skały, wiem, że są blisko siebie ale czy da się oba naraz zwiedzić?

Da się i warto to zrobić. Wtedy płaci się tylko za wstęp do jednego "skalnego miasta". Oba "miasta" łączy żółty szlak przez Vlčí rokle (z tym że do lipca ma trwać jego remont i ta trasa jest zamknięta dla turystów). Najlepiej wejść "od tyłu" do Teplickiego Skalnego Miasta (zielonym szlakiem od strony Janovic) i po jego zwiedzeniu przejść żółtym do Adrszpaskiego Skalnego Miasta - wówczas zwiedzisz oba "skalne miasta", nie płacąc nic (gdyż kasy biletowe znajdują się tylko od strony Adršpachu i Teplic).

Informacje o cenach biletów i godzinach otwarcia znajdziesz na stronach obu miejscowości:
http://www.adrspach.cz/skaly/provoz-skal.html
http://www.teplicenadmetuji.cz/turista/teplicke-skaly/
Ostatnio zmieniony 04-05-2014 16:39 przez Hazmburk, łącznie zmieniany 1 raz.

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 04-05-2014 16:38

Da się zwiedzić oba skalne miasta w jeden dzień, ale trzeba mieć kondycję i tempo. Obecnie szlak łączący oba "miasta" jest zamknięty z powodu remontu, więc najlepiej rozłożyć zwiedzanie na dwa dni lub przenieść się autem/pociągiem.

zbyk
łazik

Postautor: zbyk » 05-05-2014 18:09

rowerowytomysl
turysta niedzielny

Postautor: rowerowytomysl » 05-05-2014 21:45

marek87 pisze:A gdzie najlepiej zostawić auto :?:
.

Byłem w skalach Andrpaskich skałach. Jest tam duży płatny parking, naprzeciwko wejścia po drugiej stronie szosy. W tamtym roku kosztował 100 koron. Dość sporo, bo bilet za wejście to 80 koron.

Z bezpłatnych to polecam Ostas. Jednak rok temu w weekend parking był tam już płatny 30 koron. Wejście na szczęście bezpłatne.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”