Szlakiem Zamków Piastowskich czerwiec 2015r.

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
wallon
tramp

Biwak pod Ostrzycą; SZLAK WYGASŁYCH WULKANÓW

Postautor: wallon » 13-04-2015 13:08

Leuthen pisze:Legniczanin82 ... Jako miejsce biwakowe z dachem w wersji bezpłatnej można rozważyć nieodległą od szczytu Ostrzycy wiatę (wiaty?) przy żółtym szlaku (Szlak Wygasłych Wulkanów - nawiasem mówiąc, przymierzam się do przejścia całości za jednym razem, choć zrobiłem już duże partie) od strony Proboszczowa (trzeba zejść z SZP jakieś 500-800 metrów).
Namiary na:
[1] wiatę pod Ostrzycą; mapę dolukał Fadel; zawiera (ta mapa) cały SZP, ale bez poprawek
Hazmburk pisze:A propos Szlaku Zamków Piastowskich. (...) jest dość istotna zmiana jego przebiegu pomiędzy Dzikim Wąwozem a zaporą Jeziora Pilchowickiego. Wcześniej szlak wiódł stromym lewym zboczem doliny Bobru, obecnie prowadzi wzdłuż Maciejowickiego Potoku do jego ujścia do Bobru, stamtąd lewym brzegiem rzeki do Pilchowic, gdzie przekracza Bóbr mostem drogowym i następnie wraca asfaltem po drugim brzegu Bobru, aż na zaporę. (...)
Jest jeszcze drobna korekta przebiegu szlaku w Borowym Jarze, której mapy też chyba jeszcze nie pokazują. Przed torami kolejowymi (idąc od strony Perły Zachodu) szlak odbija w lewo i schodzi stromo nad rzekę obok Cesarskiego Dębu, łącząc się z żółtym szlakiem przy Cudownym Źródełku. Oba szlaki razem przekraczają linię kolejową pod wiaduktem.

[2] Góry i Pogórze Kaczawskie: kraina wygasłych wulkanów: przewodnik turystyczny, potrzebna wtyczka DJVU do odczytania;
[3] Góry i Pogórze Kaczawskie: Kraina Wygasłych Wulkanów: mapa turystyczna: skala 1:50 000, potrzebna wtyczka DJVU do odczytania.
UWAGI:
> pliki spod DJVU przerzuciłem do *.pdf', ale nie mam siły, by "wymyślić koło", jak umieścić plik w chmurze-dziurze, cy cymś tam, do udostępnienia;
> pozycje [2] i [3] "zahaczają" o SZP.

legniczanin82 pisze:Witam wszystkich,
postanowiłem jednak o małej zmianie koncepcji, a więc rajdzik od Grodźca do Bolkowa. Jeszcze ktoś chętny? :)
Ty to masz wejście; w środek zawieruchy?!
A ja już tradycyjnie... Też się wybieram w okolicach czerwca, ale chyba zmienię kierunek na "historycznie" uzasadniony, z Grodźca na zamek Grodno, a i po części krajoznawczo - dużo nowych "rzeczy" znalazłem od strony Grodźca, np. Złotoryjski Las ze szlakiem krzyży pojednania, pole agatowe przed Wleniem, porwak piaskowcowy k/Łupek, punkt widokowy na Wietrzniku, marmity w Borowym Jarze, itd. Tyle, że ja idę sam, jako indywidualista, w 51% znaczenia słowa, w sensie pejoratywnym - cha, cha, ale gniot :lol:.

Raubritter pisze:A wiecie może czy przy szlaku lub w pobliżach są jakieś wiaty turystyczne w których można by przekimać?
Ta strona z wiatami od wirek'a to świetny pomysł, ale namiary i same wiaty już nie z tej epoki. Nieco miejsc (być może wiat turystycznych, być może tylko miejsc odpoczynku) można znaleźć na mapie OpenStreetMap, w rejonie Gór Sokolich (warstwa mapy Podstawowa albo Mapa rowerowa). Uwaga: link otworzy mapę na polu namiotowym we Wleniu (czynnym? nieczynnym? może tylko sezonowo?).
Czekam na jakieś praktyczne informacje dot SZP. Wojny na dziś - dość, ale do tego wrócę, i być może będzie kolejna.

legniczanin82
turysta niedzielny

Re: Biwak pod Ostrzycą; SZLAK WYGASŁYCH WULKANÓW

Postautor: legniczanin82 » 13-04-2015 18:37

wallon pisze:
Leuthen pisze:Legniczanin82 ... Jako miejsce biwakowe z dachem w wersji bezpłatnej można rozważyć nieodległą od szczytu Ostrzycy wiatę (wiaty?) przy żółtym szlaku (Szlak Wygasłych Wulkanów - nawiasem mówiąc, przymierzam się do przejścia całości za jednym razem, choć zrobiłem już duże partie) od strony Proboszczowa (trzeba zejść z SZP jakieś 500-800 metrów).
Namiary na:
[1] wiatę pod Ostrzycą; mapę dolukał Fadel; zawiera (ta mapa) cały SZP, ale bez poprawek
Hazmburk pisze:A propos Szlaku Zamków Piastowskich. (...) jest dość istotna zmiana jego przebiegu pomiędzy Dzikim Wąwozem a zaporą Jeziora Pilchowickiego. Wcześniej szlak wiódł stromym lewym zboczem doliny Bobru, obecnie prowadzi wzdłuż Maciejowickiego Potoku do jego ujścia do Bobru, stamtąd lewym brzegiem rzeki do Pilchowic, gdzie przekracza Bóbr mostem drogowym i następnie wraca asfaltem po drugim brzegu Bobru, aż na zaporę. (...)
Jest jeszcze drobna korekta przebiegu szlaku w Borowym Jarze, której mapy też chyba jeszcze nie pokazują. Przed torami kolejowymi (idąc od strony Perły Zachodu) szlak odbija w lewo i schodzi stromo nad rzekę obok Cesarskiego Dębu, łącząc się z żółtym szlakiem przy Cudownym Źródełku. Oba szlaki razem przekraczają linię kolejową pod wiaduktem.

[2] Góry i Pogórze Kaczawskie: kraina wygasłych wulkanów: przewodnik turystyczny, potrzebna wtyczka DJVU do odczytania;
[3] Góry i Pogórze Kaczawskie: Kraina Wygasłych Wulkanów: mapa turystyczna: skala 1:50 000, potrzebna wtyczka DJVU do odczytania.
UWAGI:
> pliki spod DJVU przerzuciłem do *.pdf', ale nie mam siły, by "wymyślić koło", jak umieścić plik w chmurze-dziurze, cy cymś tam, do udostępnienia;

legniczanin82 pisze:Witam wszystkich,
postanowiłem jednak o małej zmianie koncepcji, a więc rajdzik od Grodźca do Bolkowa. Jeszcze ktoś chętny? :)
Ty to masz wejście; w środek zawieruchy?!
A ja już tradycyjnie... Też się wybieram w okolicach czerwca, ale chyba zmienię kierunek na "historycznie" uzasadniony, z Grodźca na zamek Grodno, a i po części krajoznawczo - dużo nowych "rzeczy" znalazłem od strony Grodźca, np. Złotoryjski Las ze szlakiem krzyży pojednania, pole agatowe przed Wleniem, porwak piaskowcowy k/Łupek, punkt widokowy na Wietrzniku, marmity w Borowym Jarze, itd. Tyle, że ja idę sam, jako indywidualista, w 51% znaczenia słowa, w sensie pejoratywnym - cha, cha, ale gniot :lol:.

Jeszcze się po drodze spotkamy :)

Raubritter pisze:A wiecie może czy przy szlaku lub w pobliżach są jakieś wiaty turystyczne w których można by przekimać?
Ta strona z wiatami od wirek'a to świetny pomysł, ale namiary i same wiaty już nie z tej epoki. Nieco miejsc (być może wiat turystycznych, być może tylko miejsc odpoczynku) można znaleźć na mapie OpenStreetMap, w rejonie Gór Sokolich (warstwa mapy Podstawowa albo Mapa rowerowa). Uwaga: link otworzy mapę na polu namiotowym we Wleniu (czynnym? nieczynnym? może tylko sezonowo?).
Czekam na jakieś praktyczne informacje dot SZP. Wojny na dziś - dość, ale do tego wrócę, i być może będzie kolejna.

Leuthen
bardzo stary wyga

Postautor: Leuthen » 14-04-2015 04:55

Fadel pisze:
hm0 pisze:
Szwed pisze:Zwiedzałem, zobaczyłem to, czego się w sumie spodziewałem - do wojny mało kto miał zapał i entuzjazm. 99% próbowało po prostu jakoś przeżyć.

Służąc w orkiestrach wojskowych - zwykle w latach 1939-1945.

Leuthen, to Ty przebierałeś się kiedyś w mundur niemieckiego strzelca alpejskiego z okresu II W.Ś.?:)

Nie, to chodzi o naszywkę strzelca alpejskiego (z szarotką).

http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=2845&postdays=0&postorder=asc&start=0

A ja myślę, że jak ktoś pisze "mundur", to ma na myśli wdzianko, a nie naszywkę :wink: W armii niemieckiej lat 1939-1945 nie było "strzelców alpejskich" - byli strzelcy górscy (dywizje górskie + kilka batalionów wysokogórskich), a to jednak nie to samo.

Fadel
obieżyświat

Re: Biwak pod Ostrzycą; SZLAK WYGASŁYCH WULKANÓW

Postautor: Fadel » 14-04-2015 06:22

wallon pisze:

UWAGI:

Hazmburk niedawno wrzucił mapę przez zippyshare:
https://zippyshare.com/?locale=pl

Można też np. przez Dropbox.
https://www.dropbox.com/help/topics/sharing_files_and_folders

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 14-04-2015 12:02

wallon pisze:[2] Góry i Pogórze Kaczawskie: kraina wygasłych wulkanów: przewodnik turystyczny, potrzebna wtyczka DJVU do odczytania;
UWAGI:

A po co konwertować, przerzucać i wymyślać od nowa koło, jak to samo (odpowiednio w formatach PDF i JPG i lepszej jakości) jest do pobrania pod poniższym linkiem?

http://www.powiat-zlotoryja.pl/index.ph ... Itemid=208

wallon
tramp

UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI

Postautor: wallon » 25-04-2015 20:26

Hazmburk pisze:A po co konwertować, przerzucać i wymyślać od nowa koło, jak to samo (odpowiednio w formatach PDF i JPG i lepszej jakości) jest do pobrania pod poniższym linkiem?
http://www.powiat-zlotoryja.pl/index.ph ... Itemid=208
Dzięki; mapa jakby gotowa do drukarni. Jest lepsza od mojej z biblioteki.

A "koło" od DJVU warto było wynaleźć; po pierwsze, polskie biblioteki digitalizują zbory właśnie w tym formacie (np. wydania Der Wanderer im Riesengebirge, za których "dotknięcie" trzeba było wcześniej w archiwum płacić); po drugie, porządnie zapisuje do *.pdf'a strony internetowe i inne pliki; czasem ma tylko problem z arkuszami kalkulacyjnymi.

Raubritter, pod ww. linkiem masz mapę, której szukałeś (brakujący obszar Bolków, Świny, Płonina).

Pozostając w temacie map:
1) https://mapysudetow.wordpress.com/
2) http://www.karkonosze.ws/szlaki_turystyczne/mapa_szcz.php?src=e1.

Fadel pisze:Hazmburk niedawno wrzucił mapę przez zippyshare:
https://zippyshare.com/?locale=pl

Można też np. przez Dropbox.
https://www.dropbox.com/help/topics/sharing_files_and_folders
Dzięki za podpowiedzi. Spróbowałem Dropboxa; konieczność "ciągłego nadzoru" nad moim synchronizowanym folderem - to mnie zniechęciło, a ponadto Hazmburk wrzucił mapę, i to lepszą, dałem sobie spokój.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”