Przesieka

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
witios
łazik
Posty: 92
Rejestracja: 28-01-2015 23:17

Przesieka

Postautor: witios » 21-11-2015 18:35

Szykuje się łykend w Przesiece.
Polecacie jakieś szlaki? Coś co warto zobaczyć, ale dojść na nogach (nie autem).
Może być nawet trasa całodniowa.
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dolnoślązak » 22-11-2015 09:32

Wszędzie można dojść na nogach :mrgreen: A polecić mógłbym szlak z doliny Czerwienia do chatki baby jagi czy jak jej tam :wink:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 22-11-2015 13:55

kiedys w Przesiece byla fajna knajpa- pod wesolym misiem, moze wciaz jest?

Obrazek

Obrazek
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

przemolla
tramp
Posty: 40
Rejestracja: 20-04-2015 02:01
Lokalizacja: dziki zachód

Postautor: przemolla » 23-11-2015 01:32

Poleciłbym pójść niebieskim szlakiem w stronę Odrodzenia, za ostatnim ośrodkiem w Przesiece jak wejdziesz do lasu będzie droga w lewo. Nią prosto, przetniesz Drogę Sudecką i dalej, a po lewej będziesz miał Podgórną. Blisko Srebrnych Kaskad droga się skończy. Zejdź w dół do jaru, gdzie płynie Podgórna i się przepraw (latem nie było żadnych problemów, po dużych opadach trzeba to ocenić na miejscu). Kawałek do góry i ostro w lewo. Idziesz tak jakbyś się wracał tylko po drugiej stronie potoku. Tu nie ma drogi, ani ścieżki, ale idziesz prawie po równym. Latem jeździły tędy nawet jakieś ciągniki. To bezdroże przerodzi się po jakimś kilometrze w szlak zrywkowy, którym dojdziesz do takiej przyzwoitej i nowoczesnej stokówki. Nią w prawo i kiedy ona będzie kręcić w lewo to za mostkiem po lewej stronie odchodzi ścieżka. Trzeba się rozglądać w lewo by wypatrzeć dojście do Szwedzkich Skał. Jak już sobie popatrzysz to znowu na tą ścieżkę i w dół do Drogi Chomontowej. Idąc nią w dół przetniesz znowu Drogę Sudecką i dojdziesz do szlaku żółtego, którym do Przesieki. Po drodze możesz odwiedzić wodospad.
W okolicach Srebrnych Kaskad są jeszcze po tej trasie dwa fajne warianty, ale nimi w tym roku nie szedłem, więc nie namawiam, bo nie wiem jak to na dziś wygląda. Popatrz na mapę i wszystko jasne.

witios
łazik
Posty: 92
Rejestracja: 28-01-2015 23:17

Postautor: witios » 24-11-2015 09:09

Muszę to wydrukować, po niespamietam. :idea:
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:

witios
łazik
Posty: 92
Rejestracja: 28-01-2015 23:17

Postautor: witios » 03-12-2015 00:42

Już po łykendzie.
Wesoły Miś oczywiście zaliczony. Pozdrowienia dla p.Krysi szefowej tego przybytku, p.Ewy i p. Łukasza z Galeri NAJA, no i sąsiada p.Łukasza.Bawiliśmy się super.
Oprócz Misia wodospad Podgórnej, Chojnik.
W sobotę była fajna trasa na Chojnik zielonym, z Chojnika Jagniątków również zielonym i powrót do Przesieki przez Zachełmie.
A w niedziele od rana sypał śnieg.
Trzeba to powtórzyć poświecając wiecej czasu.
Polecam Przesieke.
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4802
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 03-12-2015 09:14

milo wiedziec ze Mis miewa sie dobrze!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

witios
łazik
Posty: 92
Rejestracja: 28-01-2015 23:17

Postautor: witios » 03-12-2015 22:17

Jeszcze jedna sprawa.
PTTK się postarało, szlaki czytelne i świeżo odmalowane, rogacze na swoim miejscu w całości, nie połamane.
Przynajmniej tam gdzie ja chodziłem.
Dlugoweekendowo-niedzielny rozdeptywacz gór z WLKP :mrgreen:


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”