Likwidacja kursów do Świeradowa

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 13-06-2016 13:52

A tymczasem Polbus, po cichu, bez rozgłosu (żadnej informacji na ten temat w mediach nie znalazłem, jak i na ich stronie) zlikwidował kursy do Świeradowa. Akurat szukałem ostatnio połączeń i tak jakoś wypłynęło, zapytałem na profilu FB - potwierdzili... Wychodzi na to, że jechałem jednym z ostatnich kursów, tłumów nie było to fakt, ale może dlatego że była niedziela? Niestety, wg mnie godzinowo były one do niczego, szczególnie pod pieszego turystę - w Świeradowie o 10 i powrót o 15.30. Chyba tylko żeby pójść na spacer do pijalni i zjeść obiad. Tak czy siak, połączeń ze Świeradowem coraz mniej i coraz gorzej w tamtą stronę...

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Leuthen » 13-06-2016 19:52

Kurczą się możliwości dojazdu w Sudety dla niezmotoryzowanych :(
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 13-06-2016 20:39

Szklarska, Karpacz czy Kudowa to nie problem ale taki Świeradów to klęska totalna. Aż dziwne...

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Makuh » 14-06-2016 09:00

Jeszcze chyba 3-4 lata temu trudno było znaleźć miejsce w tym autobusie. To było wtedy, o ile się nie mylę, jedyne bezpośrednie połączenie Wrocławia ze Szklarską Porębą. Obecnie po przywróceniu regularnych i wygodniejszych kursów kolejowych znaczenie tej linii musiało spaść.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 14-06-2016 09:30

Makuh pisze:Jeszcze chyba 3-4 lata temu trudno było znaleźć miejsce w tym autobusie. To było wtedy, o ile się nie mylę, jedyne bezpośrednie połączenie Wrocławia ze Szklarską Porębą. Obecnie po przywróceniu regularnych i wygodniejszych kursów kolejowych znaczenie tej linii musiało spaść.

Do Szklarskiej jeździ od wielu lat poranny Polonus z Wrocławia (4.30) i jest tam o 8. Jest to chyba najdogodniejsze (najwcześniejsze) połączenie na tej trasie. Może trzeba napisać do Polonusa by wydłużyli do Świeradowa?

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Makuh » 14-06-2016 10:33

Dolnoślązak pisze:
Makuh pisze:Jeszcze chyba 3-4 lata temu trudno było znaleźć miejsce w tym autobusie. To było wtedy, o ile się nie mylę, jedyne bezpośrednie połączenie Wrocławia ze Szklarską Porębą. Obecnie po przywróceniu regularnych i wygodniejszych kursów kolejowych znaczenie tej linii musiało spaść.

Do Szklarskiej jeździ od wielu lat poranny Polonus z Wrocławia (4.30) i jest tam o 8. Jest to chyba najdogodniejsze (najwcześniejsze) połączenie na tej trasie. Może trzeba napisać do Polonusa by wydłużyli do Świeradowa?


Godzina 4:30 dla wielu nie jest zbyt wygodna. Natomiast w okolicach 7:00 jeździ obecnie pociąg, na który można zabrać choćby rower. Dlatego też ludzie chętniej wybierają podróż koleją.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Zły Marcin » 14-06-2016 10:47

Do Świeradowa jakiś czas temu jeździł prywatny przewoźnik z pl. Dawida, nie pamiętam nazwy tej firmy (żadna z tych bardziej znanych) ale na bank widziałem sam autobus wiosną.
Jak sobie przypomnę więcej szczegółów to napiszę 8)

*ed

:idea: pamiętałem, że na eS! :mrgreen:

http://www.speedbus.com.pl/index.php?tresc=tabswieradow
ale niewiele więcej mogę powiedzieć gdyż sam nie korzystałem z oferty

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 14-06-2016 21:23

Makuh pisze:
Dolnoślązak pisze:
Makuh pisze:Jeszcze chyba 3-4 lata temu trudno było znaleźć miejsce w tym autobusie. To było wtedy, o ile się nie mylę, jedyne bezpośrednie połączenie Wrocławia ze Szklarską Porębą. Obecnie po przywróceniu regularnych i wygodniejszych kursów kolejowych znaczenie tej linii musiało spaść.

Do Szklarskiej jeździ od wielu lat poranny Polonus z Wrocławia (4.30) i jest tam o 8. Jest to chyba najdogodniejsze (najwcześniejsze) połączenie na tej trasie. Może trzeba napisać do Polonusa by wydłużyli do Świeradowa?


Godzina 4:30 dla wielu nie jest zbyt wygodna. Natomiast w okolicach 7:00 jeździ obecnie pociąg, na który można zabrać choćby rower. Dlatego też ludzie chętniej wybierają podróż koleją.

Gdzie jeździ pociąg? Do Świeradowa? :wink:

A co do godziny, dla mnie na całodniowy wypad to pora idealna by być już z rana na szlaku. Spać to można kiedy się nie jedzie w góry :wink:

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 14-06-2016 21:25

Zły Marcin pisze:Do Świeradowa jakiś czas temu jeździł prywatny przewoźnik z pl. Dawida, nie pamiętam nazwy tej firmy (żadna z tych bardziej znanych) ale na bank widziałem sam autobus wiosną.
Jak sobie przypomnę więcej szczegółów to napiszę 8)

*ed

:idea: pamiętałem, że na eS! :mrgreen:

http://www.speedbus.com.pl/index.php?tresc=tabswieradow
ale niewiele więcej mogę powiedzieć gdyż sam nie korzystałem z oferty

Godziny też mają nie powiem skąd wzięte, na pewno nie pod jednodniowych turystów. Ano do, ani ze Świeradowa.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Zły Marcin » 15-06-2016 06:48

Dla mnie z wrocka w piątek po tyrze w sam raz kurs, żeby po nocy połazić :)

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Leuthen » 15-06-2016 09:52

Tak w temacie możliwości dojazdu do Świeradowa - jakiś czas temu Fakty TVP Wrocław informowały, że władze samorządowe ze Świeradowa i Szklarskiej Poręby przymierzają się do uruchomienia stałej komunikacji autobusowej między tymi miastami i już testowo jeździł w tym roku taki autobus (bezpłatny).
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 15-06-2016 11:46

Na autobus jakoś nie trafiłem, coś chyba słabo zareklamowany był a trochę w Świeradowie bywałem tego roku. Cała nadzieja w tym, bo do Szklarskiej idzie wcześnie dojechać jak i później się wydostać, jak nie zdążysz na ostatniego busa o 17 do Jeleniej to pozostaje tylko czekać do rana.

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Makuh » 15-06-2016 16:51

Dolnoślązak pisze: jak nie zdążysz na ostatniego busa o 17 do Jeleniej to pozostaje tylko czekać do rana.


Chyba że Przewozy Regionalne znów wprowadzą Regio Busy. Dwa lata temu odjeżdżały do Jeleniej Góry ok 18.40.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Likwidacja kursów do Świeradowa

Postautor: Dolnoślązak » 15-06-2016 20:30

Przewozy niestety bardziej się zwijają niż rozwijają :(


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”