W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
tomp
tramp
Posty: 10
Rejestracja: 06-04-2017 09:31
Kontaktowanie:

W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: tomp » 26-03-2019 11:13

Szanowni Forumowicze!
Czy ktoś mógłby zasugerować jakieś ciekawe, ale niezbyt wymagające trasy w Sudetach dla 4-5 letniego dziecka na wózku inwalidzkim. Najchętniej na terenie Sudetów Środkowych. Może ktoś ma takie doświadczenia. Chodząc po Sudetach nigdy nie zwracałem uwagi na to, czy trasa nadaje się dla wózka inw. :cry: A teraz chciałbym zabrać znajomych z niepełnosprawym ruchowo dzieckiem na jakąś wycieczkę, ale brakuje mi pomysłów. Nie chciałbym, aby się zniechęcili, więc muszą to być trasy niezbyt strome, bez wystających kamoli czy korzeni. Czy do Starego Książa od strony kościoła św. Anny w Wałbrzychu dałoby radę przejechać wózkiem? A w okolicach Sokołowska? Będę wdzięczny za propozycje...

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: Makuh » 26-03-2019 13:48

Za południową granicą jest dużo dróg z utwardzaną nawierzchnią, więc może tam?
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: włodarz » 26-03-2019 16:51

Wydaje mi się, że z Sokołowska dałoby się dojść z wózkiem do schroniska Andrzejówka, ale powrót tą sama trasą.
Inna propozycja to: ze Świerków, ale od kościoła, omijając wierzchołek Włodzickiej Góry, na Pisztyk, dalej w stronę Krajanowa-Kolonii, dalej Krajanów, Dworki, Świerki.
Koło Broumova jest wioska Křinice a wokół niej Naučná stezka Proč chodit daleko? Polecam wiosną, przy ładnej pogodzie.
To trasy na teraz.
Wyższe góry to raczej najwcześniej maj, czerwiec. Od czeskiej strony można wjechać na grzbiet Karkonoszy autobusem i są tam trasy przystosowane do ruchu wózków.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: Zły Marcin » 26-03-2019 17:50

A wokół zamku Bolczów? tą szutrówką w Dolinie Janówki, z Janowic Wlk.cały czas Obrazek wzdłuż potoku, dalej przez Miedziane Skały na Polanę Mniszkowską i albo w dół tą samą drogą - albo starym asfaltem przez Miedziankę. To też dość przyjemna myślę trasa, z paroma widoczkami na skałki odsonięte na wyrębach.
Ostatnio zmieniony 27-03-2019 08:35 przez Zły Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 476
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: Krzysztof63 » 26-03-2019 20:24

Trasy narciarskie wokół przełęczy Jugowskiej, a najwygodniej - zwykłe drogi leśne.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

tomp
tramp
Posty: 10
Rejestracja: 06-04-2017 09:31
Kontaktowanie:

Re: W Sudety z wózkiem inwalidzkim

Postautor: tomp » 02-04-2019 07:26

Dziękuję za wszystkie sugestie:) Na pewno skorzystamy z okazji, żeby ruszyć na szlak.


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”