Podjazdy

Gdzie jeździć? Wszystko o ujeżdżaniu rowerem Sudetów.

Herbic

Postautor: Herbic » 15-11-2004 22:58

Mógłbym dodać podjazd na przeł. Puchaczówkę od strony Bystrzycy Kłodzkiej . To mój pierwszy górski podjazd więc wydawał mi się dość długi. Zalałem się potem.

Może jeszcze podjazd na przeł. Płoszczyna niedaleko Kletna w stronę Starego Mesta (Czechy)

Kiedyś nieźle pociliśmy się ze znajomymi w Górach Izerskich ale po czeskiej stronie więc wybaczcie, ale nazwy nie pamiętam, gdzie dokładnie to było.

Pozdrówka

Sudety Rulez :twisted:

Wojtek
Redaktor
Posty: 26
Rejestracja: 09-07-2004 09:22

Podjazdy w Masywie Śnieżnika

Postautor: Wojtek » 16-11-2004 10:54

No to może coś więcej napiszesz o Przełęczy Płoszczyna?
Przyznam się że na nią nie wjeżdżałem. Muszę trochę także tamte tereny poujeżdżać :)
A Sudety jasna, że rulez :)
Pan Redaktor
Sudety.it - Sudecki Informator Turystyczny

Rubezahl

podjazd

Postautor: Rubezahl » 29-11-2004 01:02

dodam ostatni tak fatalny z tego sezonu: Karlova Studanka - Praded, moze niezbyt stromy ale nużacy, szosowy w duzej czesci pozbawiony widokow.

Awatar użytkownika
wodnik_szuwarek
tramp
Posty: 35
Rejestracja: 28-10-2005 14:31
Lokalizacja: DOLINA KARPIA

Postautor: wodnik_szuwarek » 28-10-2005 15:41

Niezły temat, ale brakuje "dowodów" w postaci fotek owych podjazdów I MAP, myślę że portal mógłby się z jakimś wydawnictwem dogadać na publikowanie fragmentów map, ale poprzestać na schematycznych.

Co ze Śnieżką? Górka konkretna. Bruk jest, wyjechać można? Można tam legalnie wyjechać rowerkiem? Gdzie można?
Moje forum http://dolinakarpia.malopolska.pl Zapraszam do regionu DOLINA KARPIA koło Oświęcimia - to kraj stawów i rzek :) Blisko Beskid Mały i Makowski :)

HappyMan

Postautor: HappyMan » 10-01-2006 17:42

wodnik_szuwarek pisze:Co ze Śnieżką? Górka konkretna. Bruk jest, wyjechać można? Można tam legalnie wyjechać rowerkiem? Gdzie można?


Witam

Wjechać można - robimy tak co roku i jeszcze nie zdarzyło się spotkać strażnika ale kto wie, może w tym roku się uda :).

Pozdrawiam,
HappyMan

Wałbrzyska Strona Rowerowa
http://www.walbikers.prv.pl

Awatar użytkownika
wodnik_szuwarek
tramp
Posty: 35
Rejestracja: 28-10-2005 14:31
Lokalizacja: DOLINA KARPIA

Postautor: wodnik_szuwarek » 24-01-2006 12:36

Macie jakieś fotki, filmiki z takich podjazdów na Śnieżkę? Jaką trasą, skąd jedziecie, gdzie macie KRYZYS :lol: Gdzie jest najtrudniej? Na oko, przy moim ujemnym przełożeniu nie powinno byc bólu. Rower stoi prawie w miejscu, ale 2-3 km/h jedzie sie... tam gdzie najstromiej.
Moje forum http://dolinakarpia.malopolska.pl Zapraszam do regionu DOLINA KARPIA koło Oświęcimia - to kraj stawów i rzek :) Blisko Beskid Mały i Makowski :)

Gość

Postautor: Gość » 08-04-2006 09:40

eek :)

HappyMan

Postautor: HappyMan » 19-05-2006 10:24

wodnik_szuwarek pisze:Macie jakieś fotki, filmiki z takich podjazdów na Śnieżkę? Jaką trasą, skąd jedziecie, gdzie macie KRYZYS :lol: Gdzie jest najtrudniej? Na oko, przy moim ujemnym przełożeniu nie powinno byc bólu. Rower stoi prawie w miejscu, ale 2-3 km/h jedzie sie... tam gdzie najstromiej.


Fotki i opisy są na http://www.walbikers.prv.pl. Generalnie cały czas jest ciężko ale szczególnie przed Strzechą Akademicką i przed samymi talerzami.

Pozdrawiam,
HappyMan.

marcin

podjazdy

Postautor: marcin » 03-06-2006 12:37

Ja zaś polecam podjazd pod Mniszków od Miedzianki(Janowice Wielkie)
-samą miedzianke również
-podjazd pod Cerveny Kostelec (od trutnova przez upice i wspomniany kostelec z 12% nachyleniem)
-splinderowy mlyn(czechy)
-podjazd na okraj ale od strony czeskiej (drogą śmierci)
- i wiele wiele wiecej podjazdów które nie sposob tu wymienic.
A w ogóle to zapraszam na moją stronę www.szosowcy.vel.pl

last_mann
tramp
Posty: 10
Rejestracja: 18-07-2006 13:11
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postautor: last_mann » 18-07-2006 13:35

wodnik_szuwarek pisze:Co ze Śnieżką? Górka konkretna. Bruk jest, wyjechać można? Można tam legalnie wyjechać rowerkiem? Gdzie można?


Z tego co oblookalem wczoraj, to na teren Karkonoskiego Parku Narodowego wjechac można pod Strzechę Akademicką od strony Karpacza (właśnie wczoraj zaliczyłem taki podjazd bezpośrednio spod Kamiennej Góry z krótkim odpoczynkiem pod kościółkiem Wang i teraz się leczę - za zimne napoje :P).

A wracając do Śnieżki, to pozwólcie, że zacytuję:
XVI Wyścig w Kolarstwie Górskim Na Śnieżkę o Puchar Burmistrza Miasta Karpacza

Rozpoczęcie: 2006-07-29
Zakończenie: 2006-07-29
Miejsce: start ostry spod DW Bachus
Godzina: 12:00
Organizator: UM Karpacz
Telefon 075 76 19 716


Szczegóły:

„Kolarski Wyścig na Śnieżkę”, start: Stadion Miejski w Karpaczu, godz. 12.00. Zawody sportowe przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodników czynnie uprawiających kolarstwo górskie. Udział w wyścigu daje niepowtarzalną okazję do niekonwencjonalnego zdobycia szczytu Śnieżki. Trasa wyścigu biegnie głównymi ulicami Karpacza, aż do granicy Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie zawodnicy wjeżdżają na niebieski szlak (droga Jubileuszowa) prowadzący na sam szczyt Śnieżki (1602 m. n.p.m.). Wyjątkowa atrakcyjność trasy i trudności wiążące się z jej pokonaniem (największa różnica wzniesień w wyścigu rozgrywanym w Polsce) przyciąga najlepszych kolarzy górskich z całego kraju i państw sąsiednich.


Miejsce: Stadion Miejski w Karpaczu - biuro zawodów
Zapisy w dniu zawodów na Stadionie Miejskim od godz. 9:00.
Liczba uczestników ograniczona do 200 osób.
Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem.

REGULAMIN

Biuro zawodów - Stadion Miejski w Karpaczu.
Start honorowy nastąpi ze Stadionu Miejskiego o godz.12.00.
Start ostry spod DW „Bachus” – park przy ulicy Parkowej.

Cel imprezy:
· Popularyzacja kolarstwa górskiego
· Rower górski jako ekologiczny środek transportu
· Zacieśnienie współpracy sportowej z zawodnikami z Czech i Niemiec w Euroregionie Nysa
· Popularyzacja aktywnych form wypoczynku wśród dzieci i młodzieży

Zgłoszenia:
· Zapisy do dnia 29.07.2006
· Ilość zawodników ograniczona do 200 os.

Uczestnictwo:
· Prawo startu mają kobiety i mężczyźni posiadający aktualne badania lekarskie oraz dokument tożsamości.
· Obowiązujące wyposażenie: pełny kask i rower górski.
· Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami P.Z. KOL-u.

Opłaty startowe:
· Opłata startowa wynosi 20 zł bez względu na kategorię
· Koszty organizacyjne pokrywa Organizator.

Kategorie:
Kategorie z podziałem na kobiety i mężczyźni
· młodzik 92-93
· junior młodszy 90-91
· junior 88-89
· orlik 86-87
· senior 83 i starsi
· masters i starsi · Młodziczka 92-93
· juniorka młodsza 90-91
· juniorka 88-89
· seniorka 83 i starsze


...Jeżeli nie pojadę rowerem nad Czochę, to chyba się wybiorę więc może się spotkamy? Tylko zastanawiam się czy z moim 67 dopuszczą mnie chociaż do seniorów? :lol:

Suaveg
turysta niedzielny
Posty: 7
Rejestracja: 06-04-2005 19:55
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Podjazdy - moja lista

Postautor: Suaveg » 14-04-2008 17:35

Wojtek pisze:To co mi jeszcze tak na szybciora do głowy przychodzi.
Asfaltem:
1. Ścinawka Średnia - Bieganów (jest ostro!), zresztš od Nowej Rudy na pewno też ale tylko zjeżdżałem.

Od strony Nowej Rudy to polecam jechać szutrem z działek w Nowej Rudzie przez dawną drogę krzyżową, a jeszcze lepiej wyjechać z Włodowic a pózniej dopiero wjechać na drogę krzyżową. całą trasę opisałem kiedyś tutaj: http://www.gorysowie.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4

Awatar użytkownika
seb_135
wędrowiec
Posty: 394
Rejestracja: 03-02-2009 21:31
Lokalizacja: Opole

Postautor: seb_135 » 03-02-2009 21:40

ja bym proponował fragment Autostrady Sudeckiej od Przełęczy Polskie Wrota (440 m n.p.m.) do Zieleńca (ok 900 m n.p.m.). Wprawdzie tam zjeżdżałem tylko ale 70 km/h to rzadko gdzie można ujechać. Poza tym przewyższenie mówi samo za siebie.

A pokonany podjazd - z Kudowy do Karłowa, masakryczne dwanaście kilometrów.

Kali_77
podróżnik
Posty: 108
Rejestracja: 16-03-2009 09:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Kali_77 » 17-03-2009 10:53

nikt nie wspomniał o podjeździe na przełęcz karkonoską, niby po asfalcie a nieźle daje w kość

fajnym sprawdzianem formy jest również wjazd na górę szybowcową od strony zabobrza, niby krótki ale na końcu bardzo stromy

jest jeszcze taki jeden podjazd w rudawach- łopata- ze stróżnicy na rozdroże pod bielcem

ale i tak najtrudniejsze są chyba podjazdy do karkonoskich schronisk, czy to po polskiej czy czeskiej stronie, są często trudne technicznie(kostka brukowa lub takie drewniane progi, które są w poprzek drogi nieźle utrudniają podjazd) i wykańczające kondycyjnie, ale to się wiąże z różnicą wysokości jaką trzeba pokonać

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: podjazdy

Postautor: Human » 27-09-2017 16:04

marcin pisze:Ja zaś polecam podjazd pod Mniszków od Miedzianki(Janowice Wielkie)


Odkopałem, bo zrobiłem :mrgreen: na szlakowym rowerze z napędem 1x10 i za małym COGiem :mrgreen: Ten moment, kiedy przestaje Ci się chcieć rzygać z wysiłku :mrgreen:


Wróć do „Rowerem”