Rundka po Mieroszowskich Scianach

Gdzie jeździć? Wszystko o ujeżdżaniu rowerem Sudetów.

krzych
podróżnik
Posty: 185
Rejestracja: 10-12-2012 21:11
Lokalizacja: Wroclaw

Rundka po Mieroszowskich Scianach

Postautor: krzych » 21-08-2015 13:54

W ostatni weekend wybrałem się razem z córką na rundkę po Mieroszowskich Scianach.
Typowa rekreacja połączona z kąpielą w Mezimesti.

Auto zostawiliśmy pod Rampą w Mieroszowie, ruszamy asfaltem drogą na przejście Zdonov/Łączna. Byl to najdłuższy drogowy odcinek tej trasy.
Obrazek

Sam podjazd był mało męczący mimo,że ciągnąłem przyczepkę, temperatura jeszcze nie doskwierała - dużo cienia z odczuwalnym wiatrem.
Przystanek na podjeździe wykorzystujemy do krótkiego odsapnięcia:

Obrazek
i podziwiania ładnej,sierpniowej panoramy
Obrazek

Paręset metrów za przejściem skręcamy w szutrową drogę rowerową,która idzie prawie po grani Ścian od południowo-zachodniej strony.

Czas na komplementy typu " Tatusiu lubię spędzać czas z Tobą" czy też "ja lubię ten las".
Droga sama w sobie prowadzi przez wysoki,świerkowy las, jedzie się nią bardzo sympatycznie

Obrazek
Obrazek

Przy Bukowej Horze dołączamy do żółtego szlaku,którym będziemy zjeżdżać w dół do wiosek
Obrazek

Kolejny kilometr to niezły zjazd, ja raczej się ślimacze, kompan daje czadu za co przypłaca kapciem (mówi,że i tak było warto zaszaleć)
Obrazek

Mijamy Vernéřovická studánke gdzie rozłożyła się kolonia/harcerze, i wyjeżdżamy na pola z widokiem na Ruprechticky Spicak.

Obrazek

Dalej na asfalt przez Vernerovice do Mezimesti
Obrazek

W Mezimesti,zgodnie z obietnicą wbijamy się na miejskie kąpielisko. Spodziewałem się czegoś małego,typu sadzawka, jedna zjeżdżalnia i buda z frytkami. Zastaliśmy 3 baseny (brodzik,sportowy i rekreacyjny), 2 zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatki,minigolfa, kupę trawnika na leżakowanie. I wszystko to za 10 zł na dzień dla dorosłego. Wygląda to mniej więcej tak (więcej szczegółów na stronie Mezimesti)
Obrazek

Dalej wracamy polami świetną dróżką asfaltową przez Viznov do Nowego Siodła.

Obrazek

Obrazek

Na polu robi Traktor Tom z przyjacielem:
Obrazek

Mijamy również pustelnie z hodowlą psów
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zakończenie wsuwamy pierogi i pizza w Ramipie
Obrazek

Całość ok 25km z ok 5km odcinkiem po drogach publicznych. Idealny na wypad w góry dla takich melepetów jak ja (sprzęt i umiejętności raczej na niziny)

Obrazek

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Re: Rundka po Mieroszowskich Scianach

Postautor: cezaryol » 23-08-2015 17:55

krzych pisze:Czas na komplementy typu " Tatusiu lubię spędzać czas z Tobą" czy też "ja lubię ten las".

Dla takich chwil warto czasem się pomęczyć :)


Wróć do „Rowerem”