Rowerem dookoła Gór Izerskich

Gdzie jeździć? Wszystko o ujeżdżaniu rowerem Sudetów.

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Leuthen » 03-06-2018 18:08

"Trzy i pół miliona euro będzie kosztowała budowa pierwszej polsko-czeskiej magistrali rowerowej dookoła Gór Izerskich. Malownicza trasa biegnąca terenami Pogórza Izerskiego połączy 20 gmin po polskiej i czeskiej stronie granicy. Łączna długość całej pętli wyniesie 220 kilometrów.

Wielka izerska pętla rowerowa to już drugi wspólny projekt polsko-czeski popularyzujący turystykę rowerową na pograniczu. Pierwszym były Singiel Traki – jednokierunkowe ścieżki rowerowe biegnące wzdłuż zboczy Gór Izerskich po polskiej i czeskiej stronie. Łącznie rowerzyści mają do dyspozycji ponad 100 kilometrów tras.

W Izerach oprócz rowerzystów swoje trasy mają również biegacze, którzy wykorzystują górskie położenie ścieżek do intensywnych treningów. Trasy rowerowe i biegowe biją rekordy popularności. Szacuje się, że tylko w maju w Izery przyjechało 10 tys. rowerzystów. Teraz leśnicy oraz samorządowcy po obu stronach granicy chcą powtórzyć sukces budując wielką magistralę rowerową.

To ma być szansa na ożywienie turystyczne dla całego Pogórza Izerskiego, aż 3 gminy chcą budować ścieżki rowerowe wzdłuż dziewiczych terenów leśnych wokół dwóch jezior: Złotnickiego oraz Zalewu Leśniańskiego.

Po polskiej stronie trzeba wybudować ponad 80 kilometrów magistrali, która połączy już istniejące trasy rowerowe. Najwięcej nowych tras powstanie na terenie gminy Bogatynia i w powiecie lubańskim. W połowie czerwca w Libercu nastąpi podpisanie umowy na budowę wielkiej rowerowej pętli izerskiej."


http://wroclaw.tvp.pl/37487715/rowerem- ... -izerskich
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Dolnoślązak » 04-06-2018 07:12

A ja już myślałem, że to Leuthen wybrał się na wycieczkę na swym historycznym wehikule...

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Leuthen » 04-06-2018 14:52

Ja i Single Tracki :?: Prędzej Human zacznie krytykować wyścigi samochodowe w Górach Sowich :lol:
Mój pełnoletni rower ma się dobrze, ale w góry go nie zabieram, bo po górach chodzę, a nie jeżdżę :wink: Natomiast dziś z rana przeszedłem 21 km w rejonie Wzgórz Strzegomskich (marsz z okazji rocznicy bitwy - 4 czerwca 1745), ale nie będę pisał o tym relacji, bo "jeniecko-turystyczno-rycerska" leży odłogiem i woła wielkim głosem o dokończenie :)
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Dolnoślązak » 04-06-2018 19:05

Ależ nie kłopocz się, myślę że jesteśmy w stanie ze Złym Marcinem Ci wybaczyć o ile zaprosisz nas na jakiś dobry tort :mrgreen:

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Zły Marcin » 05-06-2018 13:49

O! będzie tort?
gdzie? kiedy?
:mrgreen:

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Rowerem dookoła Gór Izerskich

Postautor: Human » 06-06-2018 08:20

Leuthen pisze: Prędzej Human zacznie krytykować wyścigi samochodowe w Górach Sowich :lol:


Ty już nie ćpiej więcej tego, co ćpiesz, bo Ci szkodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Wróć do „Rowerem”