Przewodnik "Karkonosze Cz. Wschodnia"

Buty, plecaki, śpiwory i wszelakie inne takie, co turyście przydatne.
Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Przewodnik "Karkonosze Cz. Wschodnia"

Postautor: Apollo » 20-10-2005 10:54

Wydawnictwo PTTK Kraj wydało w 1985 r. przewodnik Bohdana W. Szarka "Karkonosze. Część zachodnia. Rejon Szklarskiej Poręby". Przewodnik ten wydano w serii "Schroniska górskie PTTK i ich okolice". Kojarzycie może, czy wydano również część wschodnią tego przewodnika? Przeglądam od jakiegoś czasu internetowe antykwariaty, ale nie mogę nic takiego znaleźć.
Pytam wyłącznie z pobudek kolekcjonerskich, dysponuję innymi przewodnikami opisującymi tę część Karkonoszy, co nie oznacza, że ewentualna lektura "Karkonoszy Części wschodniej" nie przysporzy mi miłych doznań :wink: .

pozdrowienia w zimne, ale słoneczne dopołudnie.

apollo

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 20-10-2005 13:44

Zdaje mi się, że wiem o co Ci chodzi. Mały format ( ca. A6). Jeden tom miał okładkę w czerwony wzór, a drugi w niebieski. Taki jakby kwadrat ze strzałką

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 20-10-2005 14:51

wirek pisze:Zdaje mi się, że wiem o co Ci chodzi. Mały format ( ca. A6). Jeden tom miał okładkę w czerwony wzór, a drugi w niebieski. Taki jakby kwadrat ze strzałką

Otóż to! Czyli jednak drugi tom został wydany :roll:
W takim razie wznawiam poszukiwania w antykwariatach.

dzięki za odpowiedź,

apollo

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 20-10-2005 20:13

Właśnie mam obie części w rękach i przeglądam je z pietyzmem, jako że przed chwilą ich wartość niepomiernie wzrosła :P . Część wschodnia została wydana wcześniej. Nosi datę 1984 r. i cenę 45 zł (zachodnia odpowiednio 1985 i 50). Obie części mają rzeczywiście wartość już tylko kolekcjonerską. No i sentymentalną. Jeśli chcesz poczytać, to daj znać

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 21-10-2005 18:28

wirek pisze:Właśnie mam obie części w rękach i przeglądam je z pietyzmem, jako że przed chwilą ich wartość niepomiernie wzrosła :P .

:shock: :lol: :mrgreen:

wirek pisze: Obie części mają rzeczywiście wartość już tylko kolekcjonerską. No i sentymentalną.

Z pewnością masz rację, chociaż przeglądając współczesne wydawnictwa Pascala odnoszę wrażenie, że opisy szlaków są traktowane jako treść marginalna, by nie rzec, że są pomijane. Mocną stroną przewodników PTTKowskich (także wydawanych po 1989 r.) są drobiazgowe czasem opisy szlaków.

wirek pisze:Jeśli chcesz poczytać, to daj znać

Wielkie dzięki za pomoc, ale ja książki zbieram, a nie czytam :)
Prawda jest taka, że faktycznie kupuję więcej książek niż jestem w stanie przetrawić, nadwyżkę zostawiając na spokojne czasy jesieni życia :)
Jeśli nie znajdę tej książki, to się odezwę.

serdeczności,

apollo

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 17-11-2005 00:30

No i udało się wreszcie książkę zdobyć 8) .

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Wróć do „Turystyczny”