plecak 30 -40L ?

Buty, plecaki, śpiwory i wszelakie inne takie, co turyście przydatne.
panomeik
tramp

plecak 30 -40L ?

Postautor: panomeik » 19-10-2011 10:54

musze wymienic swojego sedziwegowiekiem plecaka na cos nowszego i wygodnijeszego,
rozwazam 2 opcje:

http://sklep.alpinsport.pl/p/332/plecak ... os_40.html

http://sklep.taternik-sklep.pl/plecak-d ... 568945fa28

ponoc w obu rewelacyjny jest system nosny?!

ktory byscie wybrali?
Sikać pod wiatr zdecydowanie najlepiej jest samotnie, z przyczyn oczywistych...

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 19-10-2011 11:36

Ja mam Osprey'a od 3 lat, złego slowa nie mogę powiedzieć, tylko mniejszy - Stratos 24l. :wink:
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

panomeik
tramp

Postautor: panomeik » 19-10-2011 11:41

zapakujesz sie do niego na 2-3 dni ze spiworem i samopompa?

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 19-10-2011 13:05

Traktuję go raczej jako plecak jednodniowy, aczkolwiek na 2-3dni też był zabierany - bez samopompy, a spiwór musialem przytwierdzać na zewnątrz plecaka.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
grzesievip3
wędrowiec

Postautor: grzesievip3 » 19-10-2011 16:30

Kup Wisporta np.
http://www.wisport.com.pl/Skill-49,,pr, ... cf8210c546

DEUTERY są mało pakowne, chodz podobno systemy nośne mają najlepsze. Zresztą o deuterach możesz porozmawiać z WALDIM449.

panomeik
tramp

Postautor: panomeik » 19-10-2011 21:53

ludziska bardziej jaraja sie Deuter Futura 32,
hmmm... chyba za duzy wybor :shock:

Awatar użytkownika
włóczykij
tramp

Postautor: włóczykij » 19-10-2011 23:27

Hej, a zwrócił ktoś uwagę w linku do Osprey`a w jakiej jest promocji?? :D
Co za okazja :D

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 20-10-2011 10:23

włóczykij pisze:Hej, a zwrócił ktoś uwagę w linku do Osprey`a w jakiej jest promocji?? :D
Co za okazja :D

Normalnie szok zaraz zamawiam :D
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

panomeik
tramp

Postautor: panomeik » 20-10-2011 11:25

wysilili sie :) no ale czego nie robi sie dla klienta? :)

zamowilem Future 32, wynegocjowalem 329pln i wysylke FREE,
widac zatem ile sklepy narzucaja marzy :(

Waldi 449
podróżnik

Postautor: Waldi 449 » 21-10-2011 17:07

..skąd ja znam te wątpliwości ?? ja w efekcie kupiłem Deuter Futura Vario 50 i nie wydaje mi się dużym plecakiem. Przyznac trzeba bardzo wysoką jakośc wykonania, fajne materiały ale przede wszystkim super system nośny, plecy miałem suche w przeciwieństwie do kolegów z innymi plecakami( zresztą też dobrych marek), i w końcu system który w sposób idealny pozwala na indywidualne dopasowanie plecaka do użytkownika ...jest bardzo funkcjonalny i pomimo że nie jest tani jestem bardzo zadowolny.... trzeba uważac na opisy plecaków w ofertach bo w Futurze w opisie jest kieszeń na pasie biodrowym której w rzeczywistości nie ma ... ja kupowałem wysyłkowo plecak w sklepie Royal Point i na moją uwagę odnośnie tego faktu w ramach rekompensaty dostałem torbę biodrową Deuter Neo Belt II ...okazało się że sklep umieścił opis plecaka producenta tzn. firmy Deuter i na internecie wszyscy sprzedawcy moją błędny opis tego plecaka.... w sumie jestem z reakcji sklepu bardzo zadowolony bo nie liczyłem na odzew ...
życie jest piękne ale jest tylko jedno...

panomeik
tramp

Postautor: panomeik » 21-10-2011 22:29

Waldi 449
podróżnik

Postautor: Waldi 449 » 22-10-2011 10:13

Na Allegro leci obecnie licytacja plecaka Deuter Futura Pro 42, cena 250 zł. a stan plecaka ze zdjęc można określic jako idealny ... warto się zastanowic jak ktoś planuje zakup plecaka .. zastanawia mnie jeszcze to kto z producentów plecaków w sposób wiarygodny określa pojemnośc plecaka ??? ja chcąc kupic plecak obejrzałem ogrom plecaków i skupiałem się tylko na markowych wyrobach i wniosek był jeden -co firma to inna pojemnośc w stosunku do deklarowanej i gdzie leży prawda ??? plecaki Deutera i Wisporta mają mniej więcej podobną pojemnośc do deklarowanej ale pozostałe firmy odbiegają od tego daleko ...miałem ogromną przyjemnośc rozmowy na temat plecaków z pracownikiem sklepu Cerra Torre w pasażu na Bielanach Wrocławskich i byłem zdumiony JEGO ogromną wiedzą na temat plecaków i wszystkim z tym związanym. Idealnym byłoby aby we wszystkich sklepach nie tylko górskich była tak kompetentna i fachowa obsługa ..jak ktoś jest z rejonów podwrocławskich to polecam ten sklep z uwagi na podejście i fachowośc obsługi- młody chłopak z kucykiem w okularach który tez chadza po górach i jest na bierząco w temacie ...

Human
stary wyga

Postautor: Human » 22-10-2011 10:56

Przepraszam, to mój pierwszy post. Załamałem się :-)

Deuter ma zawsze wyższą pojemność w stosunku do tego, co podaje. Wisport ma cholernie wielkie problemy z podawaniem pojemności i często ta pojemność jest zaniżona. Tyle względem wiedzy Panów z Cerro Torre, którzy niezmiennie doprowadzają ludzi do łez. Głównie swoją namiętną pasją do reklamowania Deutera (ach te umowy z Bakosport).

Ergo. Jeśli ciężki i niewygodny Deuter podaje, że ma 42 litry, to pewnie ma z 45-50 litrów. Jeśli Salewa podaje, że ma 42 litry, to ma 42 litry i ani litra więcej. Jeśli podaje Wisport, to różnie toto bywa. Albo ma faktycznie 42 litry, albo 35. Zależy jak im wyszło.

Jeszcze ciekawszy jest wspomniany Osprey, bowiem Osprey podaje pojemność tylko komory głównej. Jeśli jest w plecaku jakiś komin, czy kieszenie zewnętrzne to może być bardzo wesoło. Mój osobisty Talon 33 ma nominalnie 35 litrów (sic!), a faktycznie coś koło 38, bo dodatkowe 3 litry to komin.

Waldi 449
podróżnik

Postautor: Waldi 449 » 22-10-2011 11:12

..widocznie miałeś pecha bo jak ja byłem to zawołali ,,tego" chłopaka o którym pisałem i odniosłem bardzo dobre wrażenie czego nie mogę napisac o pozostałych bo z nimi nie rozmawiałem ...odnośnie jeśli chodzi o preferencje Deutera to tego wcale nie odczułem-chłopak polecał mi Wisporta Guide wcale nie namawiając na Deutera ...swojego Deutera kupiłem zupełnie gdzie indziej i wcale nie po sugestiach obsługi Cerra Torre... swoje wrażenia oparłem na podstawie kontaktu z ,,owym" sprzedawcą a nie na podstawie fachowości całego personelu ....

Human
stary wyga

Postautor: Human » 22-10-2011 11:23

Daj spokój :-) Ja nie muszę mieć żadnego szczęścia, czy pecha, bo po prostu znam się na sprzęcie, wiem co się dzieje na świecie i umiem ocenić kompetencje pracowników. A kompetentni pracownicy są w Horyzoncie na Ładnej, w Skalnikach, w Rockcentricu i (jeśli ktoś zna osobiście, bo to na razie sklep internetowy) w Strefie Gór. We wszystkich pozostałych sklepach występują większe, albo mniejsze porażki.

Swoją drogą, ktoś, kto proponuje ważącego jakieś trzy kilogramy, wielkiego Wisporta Guide, kiedy Wisport zrobił znacznie nowszy i lepszy plecak- Quickpack, wystawia sobie sam opinię :)

A kupowanie Deutera? Kupowanie Deutera jest jak samodzielny strzał w kolano. Deutery są ciężkie, przestarzałe technologicznie i materiałowo i niestety absolutnie odstają od tego, co teraz jest na topie. Spece z Deutera to widzą i dlatego ich najnowsza seria- Spectro Air Contact jest widocznie rżnięta z rozwiązań zza oceanu. Nagle pojawiły się lekkie materiały, taśmy dziesiątki, ultralekkie klamry i zewnętrzne kieszenie streczowe. Jeśli Deuter zrozumiał, że tylko tędy droga, to raczej jest coś na rzeczy.

Wróć do „Turystyczny”