Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Rower jako taki, jego części wszelakie i serwis.
Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 15-06-2019 18:53

Bądź "spierdalay koniu".

Otóż- ostatnio w przelicznych bikeparkach niefamilijnych i niezrównoważonych, w rodzaju Koutów, Dzika, Czarnej czy Srebrnej obserwuje się wysyp osobników płci przeróżnej, nieodmiennie ubranych w lycrę i kaski bez daszka

Przerywnik nr 1.

Są tylko dwa przepisy ubiorcze w downhillu- kask musi mieć daszek, a ciuchy muszą być luźne.

Tekst ten powstał na fali różnych zdarzeń z ostatniego wyjazdu do Srebrnej. Jeśli komuś przyjdzie do głowę pojechać to uwaga

Przerywnik nr 2.

Jeśli będąc wypasionym kolarzem XC widzicie grubasa zakładającego gogle, fullfejsa i mającego na sobie przynajmniej ochraniacze na kolana możecie być pewni, że jeździ w dół szybciej od was.

W związku z tym, uprzejma prośba ode mnie i znajomych. Jak ktoś drze mordę "lewa wolna" to zjedźcie na prawo, całkiem ze szlaku, albo teleportujcie się do Miękkini.

Przerywnik nr 3.

W ostatnią niedzielę koledze na lądowaniu dropa zajechał drogę krossiarz. Mi osobiście krowa zajechała drogą na ściance...

Także grzecznie prosimy o zajęcie się czymś innym. Na przykład sodomią, a nie próbą poruszania się po bikeparku na zablokowanych hamulcach.

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Franiu » 16-06-2019 14:29

Na marginesie przemyśleń - w Srebrnej za kopanie skoczni na terenie pomnika historii ktoś powinien zdrowo beknąć.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 17-06-2019 21:13

Tak na marginesie. Wszystkie trasy są ustalone z konserwatorem i mają jego zgodę.

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Franiu » 17-06-2019 21:44

Konserwator zabytków, często zabytków nie chroni i są na to liczne przykłady, architektury i krajobrazu. Fortyfikacja, zwłaszcza w tak szczątkowym stanie jak w Srebrnej powinna podlegać całkowitemu zachowaniu, bez żadnej ingerencji. Las jest duży i dla każdego starczyłoby miejsca,

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 19-06-2019 20:13

Czekaj, bo nie rozumiem.

Gdzie zaingerowano w jakikolwiek sposób w istniejące fortyfikacje? Na A2 czy C?

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Franiu » 19-06-2019 21:28

Rozkopywanie murów i nasypów na baterii tarasowej jaki i rowów, fos na umocnieniach Chochołów. Używanie budulca zabytkowego w procesie utwardzania scieżek pod single. To tylko kilka największych. Kolejny problem to np. poprowadzenie dróg rowerowych razem z pieszymi, na wąskich ścieżkach okalających fosy. Pomimo zaprowadzenia pierwszeństwa piechurów prowadzi to do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.
Uważam że cały obszar (podkreślam, wobec całego kompleksu leśnego Gór Sowich - niewielki) fortyfikacji powinien podlegać szczególnej ochronie, zwłaszcza że srebrnogórska forteca, zbudowana z nietrwałych materiałów podlega degradacji środowiska nawet bez ingerencji człowieka.

Fetyszyzowanie swojego hobby i pogardliwe odnoszenie się do otoczenia, napotkanych osób na pewno nie będzie prowadziło do rozwiązania problemu.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 19-06-2019 21:39

Poprowadzenie dróg rowerowych razem z pieszymi :shock:

że niby gdzie? Na której trasie?

Tak samo pytania konkretne- na której trasie cokolwiek rozkopano. Dla ułatwienia podałem Ci miejsca, gdzie to się mogło zdarzyć- konkretów dalej nie otrzymałem. W obrębie baterii tarasowej, zarówno na A1 jak i na A2 trasa jest zgrabnie poprowadzona pomiędzy reliktami fortyfikacji. Na C jedzie się przeciwskarpą fosy.

Awatar użytkownika
Franiu
podróżnik
Posty: 120
Rejestracja: 16-02-2012 16:35

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Franiu » 20-06-2019 11:14

Skoro wymagasz by stosować nomenklaturę "tras" - proszę bardzo. Trasa "D" w obrębie drogi krytej pokrywa się z Głównym Szlakiem Sudeckim - kolor czerwony.

Jeśli chodzi o szkody - Trasa "C line" prowadzi przez stanowiska ogniowe na tarasach na następnie przez esplanadę prowadzącą do Fortu Chochoł Mały gdzie poprowadzenie drogi w poprzek istniejących tam murowanych reliktów pogłębia ich degradację. Dobrze widać to na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=jgPDZGWIZMo - nieprzemyślane poprowadzenie ruchu pogłębia erozję, przyczynia się do powolnego niszczenia pozostałości umocnień.
Osobna sprawa - czy w ich zasięgu powinno prowadzić się drogi poza tymi historycznymi?
Trasa "A" - opieram się na oficjalnych mapkach, zaczyna się od zjazdu do fosy okalającej Wielkiego Chochoła i tu można zauważyć rozkopane skarpy. Moim skromnym zdaniem niedopuszczalne, biorąc pod uwagę stan zachowania twierdzy w tym rejonie.

Fortyfikacje, jako świadectwo kultury materialnej winny być bezwzględnie chronione, zwłaszcza tam gdzie nie zachodzi potrzeba poświęcenia zabytku dla wyższych celów, ewentualnie przeznaczone do użytkowania po szeregu badań i przynajmniej powierzchownej próbie ratunku.

Jak już pisałem - w okolicy miejsca jest naprawdę sporo i sądzę że udałoby się pogodzić pomysł budowy ścieżek bez zbędnego ingerowania w obszar fortalicji.
Zaś co do "przepisów" ubioru itp - uważam że szeroko pojęta edukacja i uświadamianie zda lepszy egzamin a na pewno będzie przyjemniejsza aniżeli puszenie się i rozdawanie epitetów. Może i jesteś szybszy ale któregoś dnia spotkasz kogoś dla kogo będziesz zawalidrogą. A że to sudeckie forum - to myślę że w górach jakoś wszyscy się pomieścimy.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 22-06-2019 16:36

Trasa D nie pokrywa się, bo na końcu istniejącej części D wszyscy lecą łącznikiem na B :mrgreen: Trasa D nie jest skończona i faktycznie oficjalnie wywala ludzi na asfalt żeby nie kolidować z GSS. Co robią głupki nie wiem, ale to nie jest legalny przebieg trasy.

Na C są postawione drewniane kładki, a w tej chwili zrobiono pomosty w celu objechania fortyfikacji, jedzie się sztucznym łącznikiem :mrgreen: Skończone jakieś 3 tygodnie temu.

Trasa A nie zaczyna się zjazdem do fosy. Trasa A zaczyna się na łące i leci przeciwskarpą.

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 477
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Krzysztof63 » 09-07-2019 18:02

Human pisze:Są tylko dwa przepisy ubiorcze w downhillu- kask musi mieć daszek, a ciuchy muszą być luźne.

Gdzie to jest skodyfikowane?
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 16-01-2021 19:15

Ponieważ troszkę mi się popierdzieliło i w międzyczasie musiałem się nauczyć chodzić, mówić i jeszcze paru rzeczy od nowa to chwilę mnie nie było :D ale chyba już jestem.

Drogi Krzysztofie, w przepisach UCI. Na szczęście o długości skarpetki nie ma ani słowa (nie to, co na szosie).

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Dolnoślązak » 20-01-2021 09:29

Human pisze:Ponieważ troszkę mi się popierdzieliło i w międzyczasie musiałem się nauczyć chodzić, mówić i jeszcze paru rzeczy od nowa to chwilę mnie nie było :D ale chyba już jestem.


Wypadek na singlu?

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 477
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Krzysztof63 » 27-01-2021 16:52

Human pisze:... w przepisach UCI

Sugerujesz, że trasy są własnością UCI i każdy inaczej ubrany jest tam przestępcą?
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Human » 04-02-2021 19:12

Dolnoślązak pisze:
Human pisze:Ponieważ troszkę mi się popierdzieliło i w międzyczasie musiałem się nauczyć chodzić, mówić i jeszcze paru rzeczy od nowa to chwilę mnie nie było :D ale chyba już jestem.


Wypadek na singlu?


To byłoby zbyt trywialne. Rzadka choroba autoimmunologiczna, która wycięła mi w pień obwodowy układ nerwowy.

Krzysztof63 pisze:Sugerujesz, że trasy są własnością UCI i każdy inaczej ubrany jest tam przestępcą?


Niczego nie sugeruję. Wiem, że każdy kto pojawia się w lycrze zostaje wieczorem memem przy ognisku i wódce.

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 477
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: Luźne przemyślenia na temat "lewa wolna"

Postautor: Krzysztof63 » 05-02-2021 19:13

Czyli każdy, kto pojawi się na szosie w luźnych gaciach i kasku z daszkiem, też jest idiotą?
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...


Wróć do „Rowerowy”