Wędrujący Kamień w Kotle Jagniątkowskim

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Yagi
tramp

Wędrujący Kamień w Kotle Jagniątkowskim

Postautor: Yagi » 01-07-2008 08:48

Czy ktoś z Was zna może dokładną lokalizację tego kamienia? - idealne byłyby współrzędne geograficzne GPS lub potrafi w miarę precyzyjnie opisać jak do niego dotrzeć stojąc na Jaworowej Łące twarzą w stronę Kotła Jagniątkowskiego? Szukałem go już kilka razy ale tam jest wiele skał, wiele z nich ma 3m i porozrzucane są na dużym obszarze.

Awatar użytkownika
IrekM
łazik

Postautor: IrekM » 01-07-2008 13:42

Biorąc pod uwagę fakt, że Wędrujący Kamień znajduje się w rezerwacie ścisłym, szukanie go z GPS-em czy bez, jest raczej niewskazane.

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 01-07-2008 14:04

IrekM pisze:Biorąc pod uwagę fakt, że Wędrujący Kamień znajduje się w rezerwacie ścisłym, szukanie go z GPS-em czy bez, jest raczej niewskazane.

Mówisz dokładnie jak pewna Pani którą obserwowałem z Jaworowej Łąki snująca się to w lewo to w prawo całą szerokością Kotła. Najpierw zrugała ludzi którzy weszli do strumyka, potem moją dziewczynę że zapaliła papierosa a na końcu gościa z psem za to że ma mokre futerko i pewnie też balował w strumyku. Jakoś nie zauważyła że sama łaziła w rejonie zakazanym i to we wszystkich możliwych kierunkach oraz tego że kilkaset metrów niżej na I i II drodze jacyś idioci za zgodą zapewne KPN zorganizowali rajd na motorach crosowych. Ta paniusia jak się potem okazało była żoną kierownika KPN.
Ja poruszam się tylko po szlakach lub ścieżkach a taka właśnie istnieje w tamtym rejonie. Biegnie z Jaworowej Łąki wdłuż strumyka prawie na koniec moreny.

Awatar użytkownika
IrekM
łazik

Postautor: IrekM » 01-07-2008 14:31

Yagi pisze:Mówisz dokładnie jak pewna Pani którą obserwowałem z Jaworowej Łąki

Cóż... od tej Pani różni mnie jedynie to, że nie jestem żoną kierownika KPN i nie chodzę teraz na prawo i lewo całą szerokością kotła :D
Też zwracam ludziom uwagę na pewne rzeczy a z Twojego opisu też można wywnioskować, że też raczej ścieżek i szlaków się nie trzymałeś i stąd mój post.

W przewodniku Stecia znalazłem opis, że Wędrujący Kamień znajduje się na trzecim pasie moren na wysokości 1130m npm.

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 27-06-2010 19:36

Czy moglibyście potwierdzić, iż to co poniżej to właśnie wędrujący kamień?

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”